NIGER -U Mali verkeert in chaos. Er zijn islamitische extremisten ac tief maar op de vakantie beurs in Utrecht worden de ze week vakanties naar het land aangeboden. „Mali is een prachtig land met veel cul tuur", zegt Doudou Sacko, manager van reisbureau Mali Safeway Voyages, dat geves tigd is in de hoofdstad Bamako. Hoewel Nederland 380 militairen naar het land stuurt, ziet hij geen enkele belemme ring voor Nederlanders om naar Mali op va kantie te gaan. „De oorlog is voorbij, het land maakt een nieuwe start. Er zijn goede hotels en goede restaurants. Vakantiegan gers hoeven zich geen zorgen te maken, ze zullen alleen maar genieten." Mali is een van de armste landen ter we reld, waar VN-troepen de 'stabiele maar fra giele' situatie handhaven die door de staats greep in 2012 is ontstaan. Vooral het noor den is levensgevaarlijk, omdat daar naar schatting zo'n 3.000 terroristen zitten en er bermbommen kunnen liggen. „Daar gaan we ook niet naartoe", zegt Sacko. Hij prijst de hoofdstad Bamako aan, inclusief het gebied van zo'n 300 kilometer er omheen. In Bamako heeft hij een klein programma om de stad een beetje te leren kenen. Na één overnachting gaat de reis verder naar het oosten, naar culturele plek ken zoals Djenné. Deze stad is wereldbe roemd door zijn moskee, het grootste le men gebouw ter wereld. Nederlanders die dat willen, kunnen er in een viersterrenho- tel verblijven. „In februari is er in Mali het rivierenfesti val", zegt Sacko enthousiast. Maar hij kan niet uitleggen wat dat inhoudt. Ook wil hij zijn gasten meenemen naar de goudmij nen 20 kilometer ten zuiden van Bamako. En naar enkele dorpen waar hij met zijn kleine organisatie een programma heeft op gezet om malaria te bestrijden. Wie daarna nog iets leuks wil, kan mee naar de grens in het zuiden met Guinee of Burkina Fasso om te zwemmen en in tenten te overnach ten. Sacko begrijpt de scepsis van een aantal Ne derlandse beursbezoekers best, maar hij is ervan overtuigd dat hij ze enthousiast kan maken voor een vakantie in zijn land. Het ministerie van Buitenlandse Zaken ad viseert iedere Nederlander die naar Mali wil in elk geval heel waakzaam te blijven, zich goed te informeren over de ontwikke lingen en altijd (mobiel) bereikbaar te zijn. Het ministerie adviseert iedere vakantie ganger ook dringend zich te laten registre ren bij de ambassade in Bamako. WOENSDAG 15 JANUARI 2014 VERDIEPING 9 door Dick Hofland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9