Voetballen in de zomer aantrekkelijk SPORT 31 Ardian Lekaj aan de slag bij Svelta Melsele TERNEUZEN - Ardian Lekaj gaat vol gend voetbalseizoen aan de slag als trainer bij Svelta Melsele. De Belgische ploeg komt uit in eerste provinciale. Lekaj was voor het laatst hoofd trainer bij Nieuwdorp. Daar dien de hij wegens drukke werkzaam heden zijn contract niet uit. Beide partijen gingen maart 2012 uit el kaar. De Terneuzense oefenmees- ter pakt nu komende zomer de draad weer op. „Soms moet er iets op je pad komen", zegt Lekaj. „Melsele sprak me aan. De ge meente heeft veel geïnvesteerd in de club. Er is een nieuwe kantine gekomen, een nieuwe tribune ge bouwd en een kunstgrasveld aan gelegd. Het is een club die de ei gen jeugd een kans wil geven, aan gevuld met toppers uit de regio." Melsele staat momenteel op de tiende plaats. „Ik vind dat een WK sowieso niet in Qatar gehouden moet wor den", zegt Bert van Marwijk, de trainer van het door Fly Emirates gesponsorde HSV. „Zo'n toernooi moet plaatshebben in een land met een voetbalcultuur." Die cultuur is er nog niet in dit deel van de wereld, heeft ook Vit- esse-coach Peter Bosz ervaren tij dens de trip naar de Emiraten. Dat het WK zal plaatshebben in Qatar, is een feit. De Fifa heeft de oliedollars veel te hard nodig. De mondiale bond profiteert van de opkomst van de voetbalsport in vermogende werelddelen. In 2002 mochten Japan en Zuid-Korea sa men als gastheer optreden. Dat was het ultieme middel van de Fi fa in het streven Azië op de voet- balkaart te krijgen. Straks is het Midden-Oosten aan de beurt. In de Golfstaten kan het kwik in de zomermaanden oplopen tot ver boven de veertig graden. Dit gegeven leidde wereldwijd tot kri tiek op de Fifa, dat het belang van de weersomstandigheden lange tijd onderschat lijkt te hebben. „Als je toch in Qatar wilt spelen, dan moet je het wel in de winter doen", vindt Van Marwijk. „Het is een zinloze discussie of het WK hier in de zomer kan plaatshebben", zegt John van den Brom, trainer van de Belgische kampioen Anderlecht. „Gunther Van Handenhoven, onze teamma nager, heeft zelf in Qatar gevoet bald. Hij zegt ook dat het zomers niet te doen is." „Het mooie is dat we nu zelf kun nen beoordelen hoe het is om in de winter hier te voetballen", stelt Van den Brom tijdens het verblijf in Abu Dhabi. Bij alle vier clubs hoor je hetzelfde oordeel: prima velden, uitstekende hotels, aangename temperatuur van tus sen de 20 en 25 graden. Bosz: „De omstandigheden zijn hier in de winter ideaal voor de fans en voor de spelers." Is het probleem daarmee opge lost? Nee, allesbehalve. Want hoe vindt de Fifa straks in de overvol le speelkalender de ruimte die no dig is voor een winters WK? „Je zult het speelschema van twee jaren moeten aanpassen om één toernooi te kunnen plannen", re kent Van den Brom voor. „Ik zou het toejuichen als er in de zomer doorgevoetbald zou worden. Dat zou voor de supporters mooier zijn. Nu spelen we bijna nooit als het mooi weer is, en wel tijdens de koude wintermaanden." Het WK in Qatar zou dus aanlei ding kunnen zijn tot een wijzi ging van de internationale voet balkalender. Een interessant stre ven, maar Wolfsburg-manager Klaus Allofs twijfelt aan de haal baarheid. „De Uefa probeert al ze ven jaar tot een kalender te ko men, waarbij alle Europese com petities op elkaar zijn afgestemd. Dat lukt maar niet. Hoe moet dat dan nu bij een wereldkalender voor het WK in Qatar, wel gaan lukken?" Minnaard zakt in bergklassement Marco Minnaard is in het bergklassement van de Ron de van Gabon twee plaatsen gezakt. De wielrenner uit Wemeldinge staat nu derde. De zege in de tweede etap pe van Awoua naar Oyem ging naar Jerome Baugnies, ploeggenoot van Minnaard bij Wanty Groupe Gobert. Minnaard kwam op 56 secon den van de winnaar binnen. In het algemeen klassement staat Minnaard 20e, op 14-29 minuten van leider Sanchez. Judoka Uilenhoed beëindigt loopbaan Carola Uilenhoed (29) beëin digt haar loopbaan als topju doka. Ze ziet voor zichzelf geen reële kans om in 2016 in Rio de Janeiro een olympi sche medaille te winnen. Het is de enige prijs die op haar erelijst ontbreekt Uilen hoed viel recent zo'n 50 kilo af en moest een andere stijl aanleren. „Ik maakte daarbij voor mijn gevoel niet genoeg vooruitgang. Dan moet je eerlijk naar jezelf zijn. Het is tijd om te stoppen", zei Uilenhoed gisteren in AD Sportwereld. Luis Garcia kondigt afscheid aan De Spaanse voetballer Luis Garcia is per direct gestopt. De voormalige middenvel der van Liverpool en Atléti- co Madrid meldde dat op zijn website. „Het is een moeilijk maar onvermijde lijk moment", aldus de 35-ja- rige Garcia. De aanvallende middenvelder kende zijn beste periode bij Liverpool, waarmee hij in 2005 de Champions League won. De bij Barcelona opgeleide Gar cia kwam twintig keer uit voor het Spaanse elftal. WOENSDAG 15 JANUARI 2014 door Gerard Borgman ABU DHABI - Vitesse trainde de voorbije week in Abu Dhabi op het prachtige complex Zayed Sports Ci ty, waar ook RSC Anderlecht, Ham burger SV en VfL Wolfsburg te gast waren. In de Verenigde Arabi sche Emiraten ondervonden deze clubs aan den lijve hoe het is in de winter te voetballen in het Mid den-Oosten. De Fifa gaat het WK 2022 verplaatsen van de zomer naar de winter, zo heeft Jerome Val- cke, de secretaris-generaal van de wereldvoetbalbond, laten weten. OYEM ROTTERDAM BARCELONA 8 Eric Gudde aan het woord tijdens de nieuwjaarsreceptie van Feyenoord. foto Vl-lmages

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 67