Ben Ongenae is goed voor zes doelpunten Puntenverlies Sranang Hoondert finisht bijna moeiteloos 30 SPORT NIEUWJAARSRECEPTIE Algemeen directeur van Feyenoord erkent dat hij fouten heeft gemaakt bij het streven naar een nieuw stadion. om De Boemel-Wentzler Pauwels 5-10: Tot halverwege het duel kon De Boemel het redelijk bijbenen, maar daarna stelde de thuisclub teleur. Martijn van Passel scoorde vier keer. Wentzler Pauwels: Martijn van Passel 4, Ricardo de Bruijn 3, Jeffrey de Ko ning 2, Dave de Waal 1. LimeWorkx/'t Keldertje-De Mo lenhoek 3-5: De thuisclub startte goed, maar kon de 2-0-voor- sprong niet vasthouden. De Hoek se ploeg deelde in de laatste vijf minuten met twee treffers de ge nadeklap uit. Micky Imand 2, Mike Stenzei 1De Molenhoek: Mare de Haas 3, Sander de Haas, Jopie van 't Hof beiden 1 Du Commerce & Bodyli- ne-D'Ouwe Brug/Outokumpu 7-4: De Terneuzenaren kwamen na rust op stoom. Binnen de kort ste keren werd D'Ouwe Brug op een kansloze 7-1-achterstand ge zet. Zeldenrust-Steelantcollege-OQ. value 2-16: Na de royale 5-0-voor- sprong halverwege liep OQ^value uit naar een monsterscore. Ben Ongenae was met zes doelpunten de productiefste speler. Doelpuntenmakers. Zeldenrust- Steelantcollege: Lennart Verhelst, Tencezaman-Kraker Trailers 8-3: Vlak na rust scoorde Kraker Trai lers de aansluitingstreffer (3-2), maar een stunt zat er niet in. Ten- cezaman stelde onder aanvoering van uitblinker Angelo Verbraeken orde op zaken. Doelpuntenmakers. Tencezaman: Angelo Verbraeken, Jari Vyaene bei den 3, Johnny Lensen 2. Kraker Trai lers: Bart Rijckaert 2, Bert Scheele 1 Van Kouterén-Baderie Dam 6-8: Baderie Dam nam in de eerste tien minuten een 5-0-voorsprong. Die marge bleek te veel voor Van Kouteren. Doelpuntenmakers. Van Kouteren: GOES - De zaalvoetballers van FM Sranang leden in de strijd om de eerste plaats in de topklasse kost baar puntenverlies. De Beveland- se formatie speelde in eigen huis gelijk tegen CFM/Transito. Na een 1-0-ruststand werd het tegen de nummer vier van de ranglijst 2-2. Nadat Yordi Matondo de score in de eerste helft had geopend, werd het kort na de hervatting 2-0 door een treffer van Ibi El-Uarchi. Vol doende voor de winst was dat niet, omdat CFM terugkwam tot 2-2. Sranang drong nog wel aan, maar de bezoekers hielden stand en beperkten zich in de slotminu ten tot het veiligstellen van een gelijkspel. ROTTERDAM - Het is vaste prik. De nieuwjaarsreceptie van Feye noord is misschien wel de best be zochte borrel van alle eredivisie clubs. Dat heeft een reden. Een deel van de bezoekers komt, al en kele jaren vergeefs, voor het verba le vuurwerk. 'Schreeuwen om het schreeuwen' is echter niet de stijl van de huidige directie. Waar voorheen Jorien van den Herik steevast anderen trachtte te tacke len, ging gisteravond Eric Gudde juist door het stof. Gudde hield zijn gehoor, een stampvolle ontvangstruimte in het Maasgebouw, voor dat het in 2014 op menig front beter wordt. Sportieve garanties kan de alge meen directeur niet geven, wel zal er omzichtiger met de gevoe lens van de fans worden omge sprongen. Gudde erkende dat in 2013, in het streven van de clubleiding er een nieuw stadion doorheen te druk ken, veel mis was gegaan. Hij had een nederlaag geleden. „Het was een langdurige, zeer beladen dis cussie, met heel begrijpelijke emo ties. Ons kloppende, maar minder goed verkochte boekwerk heeft het uiteindelijk, daar moet ik eer lijk in zijn, kansloos verloren van de emoties, van de liefde voor on ze iconische Kuip. Er is op vele plaatsen en vele momenten van al les misgegaan. De eerlijkheid ge biedt te zeggen dat we de hand in eigen boezem moeten steken. Ook bij ons, bij de directie van club-en stadion, zijn dingen fout gegaan. We zijn er niet in ge slaagd een draagvlak te creëren. Wat mij betreft was 2013 een ver loren jaar." In 2014 moet het beter. Een drie tal verkenners kijkt nu naar diver se stadionplannen, onderzoekt of er steun voor te vinden is en zal in april met een voorstel komen. „De verkenners is niet één beper king opgelegd, ze kunnen de dos siers met een frisse, open blik be kijken", aldus Gudde. De nieuwe accommodatie - of dat nu om een gerenoveerde, uitgebreide Kuip, of nieuwbouw gaat - zal de sfeer van het huidige Kuip moeten eve naren of overtreffen. En Feye noord garanderen van hogere in komsten, zodat de begroting om hoog kan en structureel de strijd om het kampioenschap kan wor den aangegaan. Gudde zei er geen enkele moeite mee gehad te heb ben om zich kwetsbaar op te stel len. „Bij Feyenoord mag je fouten maken, als je ze de volgende dag maar niet weer maakt." Sinds het vertrek van Jorien van den Herik gaat het er in Rotter dam een stuk gematigder aan toe. Niet alleen is dat ingegeven door de aanzienlijk minder florissante financiële huishouding, het past volgens algemeen directeur Gud de ook niet bij de huidige direc tie. Gudde kon het onderwerp 'fi nanciën' snel afronden. Feye noord heeft nog een negatief ei gen vermogen van zes miljoen eu ro, en is naarstig op zoek naar fi nanciering voor het trainingscom plex, maar zal het huidige seizoen afsluiten met een 'operationele plus'. Sportief succes zou die cij fers positief kunnen beïnvloeden. De komende twee weken kunnen voor de selectie van Ronald Koe man cruciaal zijn voor het verdere verloop van het seizoen. Feye noord wacht twee lastige uitwed strijden (bij FC Utrecht en ADO Den Haag), het thuisduel met Vit esse en tussendoor de bekerkra ker bij Ajax. Komt Feyenoord de januarimaand ongeschonden door, dan zal in de directiebure len nog wel een flesje bubbels - al licht over van de receptie - wor den opengetrokken. RONALD KOEMAN IS ER GROTENDEELS UIT In de rit over 700 kilometer ging het van Argentinië, over het An- des-gebergte, naar Chili. „Het was echt een lekker dagje", glunderde Hoondert na aankomst in het win derige en stoffige bivak in Cala- ma, Chili. „Het waren mooie, snel le paden waar je goed op het gas kon, maar waar je ook ontzettend op je bek kon gaan als je niet uit keek. Er zaten verraderlijke stuk ken bij. Ik ben een paar keer met een aardige snelheid buiten het pad geschoten." Hoondert liep vertraging op toen hij onderweg Frits van Eerd wil de helpen. De eigenaar van de Jumbo-supermarkten had met zijn truck een kapotte turbo. Hoondert: „Uiteraard stop ik. Als ik ergens met pech sta, hoop ik ook dat een ander voor mij stopt." Toen de Bevelander na een kwar tier verder reed, had hij zeven plaatsen verloren. Een van de weinige problemen waar Hoondert mee kampt, is dat de banden steeds leeglopen door scheurtjes in de velgen. Pogingen om die te repareren zijn op niets uitgelopen. „We hebben al gepro beerd te lassen, maar het lukt niet. Zolang mijn monteur Jacco op 't Hof er maar lucht in blijft pompen tijdens het rijden, gaat het wel." Desondanks kwam Hoondert met een platte band linksvoor aan in het bivak in Calama. door Aector Doorns ■to TERNEUZEN - De zaalvoetballers van Wentzler Pauwels wonnen in de eerste klasse Zeeuws-Vlaande- ren met royale cijfers (10-5) van De Boemel. Het was een duel om de tweede plaats. De andere con currenten LimeWorkx/'t Keldertje en D'Ouwe Brug/Outokumpu haak ten voorlopig af. Doelpuntenmakers. De Boemel: Ro bin Cornelissen 3, Danny Aarnoutse, Bart Cornelissen beiden 1 Doelpuntenmakers. LimeWorkx: Doelpuntenmakers. Du Commerce: Boas Wolfert, Michel Romeijnsen, Bar ry van de Wetering allen 2, Jelmer Din- gemanse 1D'Ouwe Brug: Dario San- drini 2, Kenneth van Zeele, Wesley Winne beiden 2. Rens Wilhelm beiden 1. OQ value: Ben Ongenae 6, Titiano Staes, Artan Kulludra beiden 4, Ger- ben Schram, Steven Ockeloen beiden 1. Michel Hulsman 3, Frank van Kout eren 2, Marijn Verhelst 1Baderie Dam: Yannick Vastenhout 2, Arjan Ka lisvaart, Peter en Gert-Jan Hamelink, Erik Loof, Ronald de Kok, e.d. Mark van Kouteren allen 1 Eric Cudde gaat door het stof door Eddy van der Hooft door Edward Swier Trainer Ronald Koeman van Feye noord weet zo ongeveer wel wat hij wil komend seizoen. „Ik ben er grotendeels uit", liet hij weten tijdens de nieuwjaarsrecep tie. „Eind januari, begin februari komt er duidelijkheid." Koeman, bezig aan zijn derde jaar bij Feyenoord, kan minimaal voor één jaar bijtekenen. De clubleiding is in alle opzichten zeer tevreden over zijn werkzaamheden. De onderhandelingen zijn uitge steld. „Er komen belangrijke we ken aan", zo doelde Koeman op de serie uitduels met FC Utrecht, Ajax (beker) en Den Haag en de topper tegen Vitesse (31 januari). „De focus moet nu volledig op het voetbal liggen." CALAMA - De achtste etappe van de Dakar Rally was er een zonder grote problemen voor Adwin Hoon dert. De inwoner van Hoedekens- kerke eindigde met zijn DAF vracht wagen en monteur Jacco op 't Hof en navigator Peter van Stee aan boord als 32e. I Adwin Hoondert (rechts) met monteur Jacco op 't Hof (midden) en navigator Peter van Stee. foto Rallymaniacs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 66