Steeds meer steun voor Ghanees weeshuis Rover ov-reiziger óók goede klant Weinig protest tweede woningen Studenten onderzoeken conflicten Schuurfeest Nachtuuln in West-Zeeuws-Vlaams landschap toch weer op agenda 22 ZEEUWS-VLAANDEREN Masters of Percussion krijgt een vervolg Nieuwe mediales voor jong en oud in jeugdcentrum „Het is heel apart, maar mooi om te merken dat het project steeds meer steun krijgt. Zie je op eens bijvoorbeeld een bedrag op de bankrekening staan, gekregen van iemand die ik echt niet ken", al dus Hanne. Een spaaractie op de Prins Wil lem van Oranjeschool in Terneu- zen is daar ook een mooi voor beeld van. Vorig jaar werd ze be naderd door Michiel Groeneveld en Frank van Oorschot van de Mil lenniumwerkgroep van de ge meente Terneuzen. Zij vroegen Hanne om op scholen uitleg te ge ven over haar project. „De Millen niumwerkgroep koos er uiteinde lijk voor om een project van Art sen zonder Grenzen te steunen, maar leerkracht Jolien Dees greep Suguru aan voor een spaarproject onder leerlingen. Elke vrijdag na men zij een beetje kleingeld mee naar School. Volgens mij hebben ze ongeveer 8oo euro opgehaald. Een mooi bedrag, dat we aan nieu- Hulst doet het komende zaterdag weer op de 'Dag van de Klant', Terneuzen op de dagen dat de Westerscheldetunnel tolvrij is: gratis parkeren in de binnenstad. En ook andere gemeenten en on dernemersclubs promoten graag het 'vrij parkeren' tijdens evene menten. Een slecht idee, vindt Matty Loovens, die Royer vertegenwoor digt in Zeeland. „Het gaat om het principe. Alle gemeenten roepen dat ze openbaar vervoer belang rijk vinden en alle buslijnen wil len behouden, en vervolgen's gaan ze autoverkeer stimuleren. Trou wens: wie te voet of met de fiets naar het centrum gaat, is toch ook een goede klant?" Loovens heeft de boodschap hier en daar al eens verkondigd. „Dan krijg ik te horen dat er toch al gra tis openbaar vervoer voor 65-plus- sers is. Maar dat heeft hier natuur lijk niets mee te maken." Gemeen ten en ondernemers moeten crea tiever zijn, meent Loovens. „Het kan niet moeilijk zijn om iets leuks te bedenken voor mensen die juist met de bus komen." we toiletgroepen gaan besteden. Ook een keuken en activiteiten ruimte staan nog op het wensen- lijstje", aldus Hanne. Schooldirec- CLINCE - Na een succesvolle eerste editie in 2012 organiseert de slag werkgroep van Weldoen Door Vermaak uit Clinge dit jaar een tweede editie van 'Masters of Per cussion'. Zaterdag 15 februari is het Malpertuus in Clinge het de cor voor een avond vol muziek, entertainment en muzikale ver rassingen. Dit keer zijn de Nationale Politie Steelband en multitalent Mike Schaperclaus te gast. De Nationa le Politie Steelband laat het pu bliek kennismaken met funky klanken uit het Caraïbisch gebied. Daarna speelt WDV Percussion met Mike Schaperclaus. Deze mar- kante percussionist heeft ge speeld in grote orkesten, musicals en tv-producties. Kaarten kosten 10 euro en zijn ver krijgbaar via www.mastersojpercus- sion.nl. Aanvang 20.00 uur. teur Sjaak Hamelink verraste haar even later; het gespaarde bedrag was namelijk nog 250 euro hoger dan Hanne vermoedde. Komma, Stichting Klaver 4 en Kunst Kun je Leren slaan hier voor de handen ineen. Vanaf deze week wordt elke twee weken tus sen 18.30 uur en 20.00 uur op maandagavond een computer workshop gehouden. Behalve het ontwikkelen van websites is er ook aandacht voor het maken van animaties, filmpjes en het gebruik van social media. De workshops worden gegeven door Anja van Dorsselaer van Stichting Kunst Kun Je Leren. De cursus is ge schikt voor zowel kinderen, jonge ren, volwassenen, 50-plussers, ouderen en mensen met een be perking. Het uitgangspunt is: ie dereen doet mee. Door de samen werking tussen de Komma en Kla ver 4 is extra begeleiding aanwe zig voor jongeren met ontwikke lingsstoornissen als autisme. Voor meer informatie of aanmelden: 0114 850 803 (Komma) of Stich ting Klaver 4: 06 22964120. SLUIS - Voorzitter Bram Basting van de dorpsraad Retranchement ageert vanavond in de vergade ring van de Sluise commissie Ruimte niet tegen het afschaffen van de Verordening tweede wo ningen. Basting - één van de te genstanders die zich in het verle den het felst tegen het opheffen van de verordening uitsprak- is nog steeds van mening dat een verordening noodzakelijk is om de leefbaarheid van dorpen op peil te houden. „Maar nog een keer inspreken voor de commissie is zonde van de tijd en de energie. De standpunten van de partijen zijn bekend en liggen vast. Het heeft geen zin om aan een dood paard te trekken." Basting wil de zaak ook niet dramatiseren en gaat als dorpsraadvoorzitter ook geen stemadvies geven. „Het mag dan een politiek spel zijn, we moe ten democratisch genomen beslui ten ook gewoon respecteren, Bo vendien zijn in de dorpen ook ver schillende meningen te horen: er zijn ook mensen die vinden dat ie dereen vrijkomende huizen mag kopen." Nog niet iedereen heeft zich bij het intrekken van de Verordening tweede woningen neergelegd. Twee inwoners hebben zich ge meld om de commissie vanavond hun mening te laten horen. De commissie Ruimte vergadert van avond vanaf 19.30 uur in de raad zaal van het Sluise belfort. De studenten, die de masterstu- die geocommunicatie volgen, zijn verdeeld in vijf groepen, vertelt student Robbert Kramer. „Twee groepen kijken naar de uitbrei ding van Het Zwin bij Retranche ment en Knokke: één naar het ver dwijnen van de camping, en daar mee het conflict natuur-econo- mie, en één naar het verlies aan landbouw. Een derde groep be schouwt de aanleg van Waterdu- nen, en dan met name het con flict natuur-werkgelegenheid. Een vierde groep kijkt naar ont- poldering versus verzilting, en mijn eigen groep bekijkt de gevol- Er wordt gekeken naar de uitbreiding van 't Zwin, Waterdunen, Plan Kustwerk en verzilting gen van plan Kustwerk: de uitbrei ding van drie campings in Nieuw- vliet-Bad, en de gevolgen die dat heeft voor de Nieuwenhovepol- der." De studenten zochten zelf naar onderwerpen, maar wel nadat hun docenten hen op West- Zeeuws-Vlaanderen hadden ge wezen. Ze interviewen deze week zo veel mogelijk betrokkenen. „Dat was een hele puzzel", vertelt Kramer. „We zijn hier immers maar vijf dagen." De studenten vellen uiteindelijk geen oordeel, maar beschrijven de manier waar op betrokkepen omgaan met de ontstane (conflict)situatie. AARDENBURC - Het jaarlijkse schuurfeest van carnavalsstich ting De Nachtuuln in Aardenburg gaat ook dit keer weer door. Vorig jaar sprak het bestuur nog van een 'mogelijk laatste keer', maar het is de organisatie opnieuw ge lukt alle vergunningen en verzeke ringen tijdig te regelen. Voorzitter Germen Modde meld de vorig jaar al dat de veiligheids voorschriften een wel erg grote opgave vormen. „De gemeente en de verzekering stellen steeds hoge re eisen. Daar is bijna niet meer aan te voldoen." Dat geldt niet al leen voor de organisatie, maar ook voor de schuureigenaar. Het feest werd daarom vorig jaar inge kort tot één dag. De populaire za terdag, waar traditiegetrouw hon derden jongeren uit de regio op af kwamen, verdween. Het vrijdag- feest, vooral voor de 'eigen' bevol king, bleef bestaan. Dat is ook dit jaar het geval. Na een carnavals maaltijd is komende vrijdag vanaf 21.30 uur iedereen welkom in de loods van Van Overloop aan de Paardenmarkt. Picco Bello zorgt voor Goud van Oud-muziek. Toe gang is gratis. Kinderen kunnen 's middags vanaf 13.30 uur terecht voor muziek, spelletjes en vertier. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Hanne Liefting uit Ter- neuzen moest het eerst toch voor al van haar eigen contacten heb ben om stichting Suguru te spek ken. Maar zo langzamerhand krijgt haar initiatief om een weeshuis in het Chanese dorp Bugaya Paala te helpen ook steeds meer steun van haar onbekende sympathisanten. il Hanne Liefting dacht vooraf dat de teller zou blijven steken op ongeveer 800 euro, maar werd blij verrast door een hogere bijdrage van de leerlingen van de Prins Willem van Oranjeschool: 1050 euro. foto Chris Platteeuw door Martijn de Koning TERNEUZEN - Tijdens 'klantvriende lijke dagen' in stads- en winkelcen tra moeten niet de automobilisten, maar juist mensen die met het openbaar vervoer komen in de wat ten worden gelegd. Dat vindt reizi gersorganisatie Rover, die aan de bel trekt bij Zeeuwse gemeenten. HULST - In jongerencentrum Kom ma in Hulst worden workshops webdesign én nieuwe media gege ven voor zowel jongeren, ouderen en gehandicapten. door René Hoonhorst door Martijn de Koning NIEUWVLIET - Twintig studenten van de Universiteit Utrecht doen deze week in West-Zeeuws- Vlaan deren onderzoek naar 'conflictsitua ties in het landschap'. Ze doen bronnenonderzoek, interviewen be trokkenen en doen uiteindelijk ver slag van hun bevindingen. door Martijn de Koning

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 62