Een komen en gaan van modewinkels aan de Meir Politie Zierikzee waakzaam Scheepswerf Reimerswaal wil verhuizen naar Vlissingen BEVELANDEN en THOLEN 23 Houterman Verbouwing? Het was een regelrechte hit ruim twee jaar geleden. De Amerikaan se modewinkelketen Forever 21 opende aan de Meir in Antwer pen het eerste filiaal op het Euro pese vasteland. Kooplustigen - vooral jonge meiden - stonden rijendijk voor de ingang. Lekker veel te koop en ook nog lekker goedkoop. Zo ziet het Antwerps stadsbe stuur en zakenleven het graag, 't Stadt als hét shoppingcenter van Europa. Maar helaas, de klad lijkt er een beetje in te komen, met na me aan de Meir, dé winkelstraat van Antwerpen. Na Puma en Dis- neystore wil ook de internationa le Duitse modeketen S. Oliver haar 'flagshipstore' - oftewel vlag genschip-winkel - aan de Meir op doeken, meldden Vlaamse media vorige week. Voor inwoners van Zeeland hoeft dat overigens geen nadeel te zijn: binnenkort opent S. Oliver een vestiging in Rosada Fasion Outlet in Roosendaal. Het zou in Antwerpen niet blij ven bij het verdwijnen van S. Oli ver, volgens ingewijden. Ook For ever 21, Vero Moda en Jack Jo nes zouden zich van de Meir wil len terugtrekken. Vooral de slui ting van Forever 21 zou een gevoe lige klap zijn. Dat de Amerikanen augustus 2011 in Antwerpen neer- Na Puma en Disneystore wil ook de Duitse modeketen S. Oliver de 'flagshipstore' aan de Meir opdoeken. streken, bevestigde de positie van 't Stadt als springplank voor niet-Europese modeketens. Dat is wel iets om trots op te zijn. Nu is Antwerpen meer dan de Meir, zoals Amsterdam meer is dan de Kalverstraat. De huurprij zen aan de Meir - waar winkels gi gantisch groot zijn - zouden zo ex treem hoog zijn, dat zelfs grote winkelketens het niet kunnen bol werken. „Internet-verkopen", noemt voorzitter Nico Volckeryck van ondernemersorganisatie Uni- zo als mogelijke oorzaak. Winkels die aan de Meir leeg komen, zijn volgens hem wel weer zo gevuld. ZIERIKZEE - De politie rijdt 's nachts extra controlerondjes door Zierikzee na een reeks van brand stichtingen in de stad. De Schouwse politie doet ook een op roep aan de inwoners om verdach te situaties te melden. Dat is de uitkomst van het over leg dat burgemeester Gerard Rabe- link maandag met politie en het Openbaar Ministerie heeft ge voerd. De bijeenkomst vond plaats op verzoek van Rabelink. „Ik leef mee met de mensen die getroffen zijn door deze gevallen van vermoedelijke brandstich ting. Maandag heb ik ook het door brand getroffen restaurant aan de Schuithaven bezocht," al dus Rabelink. De Schouwse politie krijgt geen versterking voor het onderzoek van de branden. De extra surveil lances en het technisch onder zoek moeten uit de bestaande per- soneelscapaciteit komen. Rabe link: „De politie is er intensief mee bezig." De burgemeester roept namens de politie inwoners van Zierikzee op hun omgeving goed in de ga ten te houden en verdachte zaken te melden. Voor acute zaken kan het nummer 112 worden gebruikt, voor andere tips 0900-8844. Mo gelijk zet de politie in deze zaak later nog het digitale getuigenka- naal Burgernet in. De voorbije twee maanden von den in Zierikzee negen vermoed- Iijke brandstichtingen plaats. Zondag liep het restaurant Schuit haven 6 grote schade op door een brand, die op het terras was aange stoken. Het is de enige brandstich ting in het centrum. De overige acht waren op stille terreinen aan de rand van Zierikzee. Scheepswerf Reimerswaal zit nu in Hansweert aan het Kanaal door Zuid-Beveland. Daar raakt de be drijfsvoering van de werf in de knel door beperkingen. De werf wil graag grotere schepen behan delen dan in het Kanaal door Zuid-Beveland mogelijk is door de beperkte aanlegmogelijkheden en diepgang en restricties in be drijfsactiviteiten door omliggen de woningen. De Buitenhaven biedt wel de mo gelijkheid door te groeien. Boven dien heeft het terrein, dat zo'n 9,5 hectare beslaat, het voordeel dat het aan diep vaarwater ligt, met een open verbinding naar zee. Daar kan de scheepswerf zich ont poppen als een servicestation op de vaarroute naar Vlissingen, Ter- neuzen, Gent, Rotterdam en Ant werpen. Behalve op de werf ver richt Scheepswerf Reimerswaal havenreparaties in de Scheldere- gio en daar buiten. Zeeland Seaports is blij met de be langstelling van Scheepswerf Rei merswaal voor het Dartline-ter rein, dat braak ligt sinds het ver trek van die veerdienst. Scheeps werf Reimerswaal begon in 1985 met onderhoud aan schepen zoals viskotters, baggerschepen, binnen vaartschepen, sleepboten en coas ters. Op de werf werken 45 vaste krachten. Op piekmomenten huurt het bedrijf personeel in. Het aantal medewerkers op de werf kan dan oplopen tot 300. Het verlies van huisvesting van die tijdelijke werknemers door lo kale logiesverstrekkers verdriet de Het verlies van huisvesting van tijdelijke werknemers door logiesverstrekkers ver driet de gemeente Kapelle gemeente Kapelle. Maar daar blijft het bij. Ook met een verhui zing van de scheepswerf in het verschiet, vecht de gemeente Ka pelle bij de Raad van State de nieuwe milieuvergunning aan die de Provincie Zeeland heeft afgege ven voor de werf in Hansweert. Kapelle vindt dat de vergunning voor geluidsproductie veel te ruim is gesteld. Daardoor krijgen woningen in Hansweert en Schore te maken met veel meer geluidsoverlast dan Kapelle toelaatbaar acht, stelt wet houder Evert Damen. Reimers waal heeft geen beroep ingesteld. Damen: „De provincie biedt nu meer ruimte voor geluidshinder dan waar de werf zelf om heeft verzocht; dat vinden wij een te grote veralgemenisering." De scheepswerf vroeg in 2012 om toe stemming om tot twaalf dagen per jaar meer geluid te produce ren voor hydrojetting; hogedruk- reiniging van tanks en tankers. Ka pelle heeft dat vorig jaar voor de reiniging van een specifiek schip gedoogd, maar wil die lawaaiige activiteit niet als vaststaand feit accepteren. Dat strookt ook niet met het lokale bestemmingsplan van Kapelle voor de Schoorse om geving. Volgens Damen verschil len Reimerswaal, Kapelle en de provincie van inzicht: „De provin cie schaart hydrojetting onder normale bedrijfsvoering, wij vin den het een bijzondere activiteit die beperkt moet blijven tot het strikt noodzakelijke." WOENSDAG 15 JANUARI 2014 ?T- Vestiging van de Duitse modewinkelketen S. Oliver aan de Meir in Antwerpen waarvan het personeel voor kerstmis te horen heeft gekregen dat die gaat sluiten, foto Peter Nicolai door Harmen van der Werf ANTWERPEN - Antwerpen is voor veel Zeeuwen hét shopping centre, maar grote modewinkels staan er onder druk. Aannemingsbedrijf vraag vrijblijvend offerte aan: 's-GRAVENPOLDER 0113-311221 www.ajhouterman.nl door Frank Balkenende en Claudia Sondervan HANSWEERT - Scheepswerf Rei merswaal wil verhuizen van Hans- weert naar de Buitenhaven van Vlis singen. Samen met havenbedrijf Zeeland Seaports overweegt het bedrijf verplaatsing naar het voor malige Dartline-terrein aan de Vlis- singse Buitenhaven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55