Invulling vrijkomende kavel school nog ongewis Streefbeelden voor toekomst van Borsele Reimerswaal stoeit met 'dubbelganger'-app roncouj BEVELANDEN en THOLEN 21 Deze en volgende maand gaan in totaal vier nieuwe buurtbussen rijden: drie in de Zak, één in Goes. Uitbreiding 30-kilometerzone Troelstralaan ?L_ GOES - Over een paar maanden is het zover. Op april (geen grap) wordt bekend wie per 2015 de nieuwe vervoerder wordt in Zee land. Dan zal ook duidelijk worden wel ke bussen nog rijden. De provin cie moet bezuinigen, omdat ze vanaf 2015 veel minder geld (naar schatting zo'n twintig procent) van het Rijk krijgt voor openbaar vervoer. Het uitgangspunt is dat de nieuwe busvervoerder veel vrij heid krijgt om het vervoer aan de hand van de vraag te ontwikke len. Begin 2015 wordt een flexnet én kernnet ingevoerd voor heel Zeeland. Daar kunnen vervoersbe drijven op inschrijven. De provin cie koopt dan bij de Zeeuwse ge meenten extra ritten met taxibus jes in. Gewone reizigers kunnen nog steeds van halte naar halte of van halte naar knooppunt, maar moeten zich eerst aanmelden. Zij delen de Regiotaxi dan met Wmo' ers die van deur tot deur reizen. De tarieven zijn gebaseerd op die van het openbaar vervoer, maar omdat invoering van de OV-chip- kaart te duur is moeten reizigers hun ritjes contant afrekenen of per automatische incasso betalen. Huidig vervoerder Connexxion heeft bij de provincie een andere oplossing aangedragen, namelijk GOES - De 30-kilometerzone op de Troelstralaan in Goes wordt uitgebreid richting Erasmuspark. Dat hebben burgemeester en wet houders besloten. Het wijzigen van de maximum snelheid op dat gedeelte van de Troelstralaan in de wijk Goese Polder betekent tevens dat de straat als zodanig zal worden inge richt. De voorrangssituatie op de kruising zal worden gewijzigd en de loop- en fietsroutes naar win kelcentrum de Spinne, bushaltes en andere voorzieningen worden verbeterd. Het besluit ligt zes we ken ter inzage op het stadskan toor de buurtbus: openbaar vervoer door vrijwilligers. „Dat gaat bui tenom de aanbestedingen, is voor delig en kan voor onbepaalde tijd blijven bestaan", somt coördina tor buurtbussen Hans de Bel van Connexxion op. Hij heeft inmiddels al een hand vol buurtbusverenigingen opge richt in Zeeland en daar komt er binnenkort weer één bij: Buurt busvereniging Goes. Zo'n vereni ging staat geheel op eigen benen, met een eigen bestuur. Con nexxion en de provincie zijn facili- terende partijen. Kees van den Pol uit Goes is één van de bestuursleden en zal ook als vrijwilliger achter het stuur kruipen van de buurtbus Goes, die vanaf 24 februari het traject Oud-Sabbinge - Goes NS zal gaan rijden. Daar rijdt nu nog de lijn 182. Van den Pol is bij het project ss We willen de hoge drempel van het flexnet voor gebruikers voorkomen betrokken geraakt omdat hij bij belangengroepen is aangesloten en tevens ov-ambassadeur is. „Buurtbussen zijn officieel be doeld voor landelijk gebied, maar we willen de hoge drempel van het flexnet voorkomen", zegt hij. De Goese buurtbusvereniging in oprichting werkt samen met die in Borsele, waar per 20 januari drie buurtbussen gaan rijden ter vervanging van de lijnen 21 en 51. In Borsele zijn inmiddels 28 vrij willigers voor de drie lijnen, die zullen vertrekken van een cen traal punt (het Tolplein). Volgens De Bel liep het project daar aan vankelijk wat stroef, omdat niet duidelijk was welke routes nu toe het kernnet en welke tot het flex net gaan behoren. „Maar de Zak is duidelijk flexnet." De buurtbussen blijven rijden op de tijden die nu ook gelden, maar als straks duidelijk is waar witte vlekken zijn, biedt dat volgens De Bel een mooie gelegenheid om de routes helemaal te herzien. „Je kunt dan langs zo veel mogelijk voorzieningen rijden, want saam horigheid staat ook bij de provin cie, in een krimpregio, voorop." Een eis van de provincie is overi gens dat buurtbussen vanaf eind dit jaar rolstoeltoegankelijk moe ten zijn. Een buurtbusdienst valt of staat met vrijwilligers, zegt Van den Pol. V001 de Goese buurtdienst zijn er nog mensen nodig, maar ook voor de Borselse kunnen er nog bij. Minimaal een dagdeel per week inzetbaar zijn is een vereis te. Geïnterseerden kunnen zich aanmelden via: Dat zegt wethouder Jo-Annes de Bat. Het Goese Lyceum betrekt dit jaar - vermoedelijk na de zo mer - het nieuwe gebouw aan de Oranjeweg. De school aan de Van Dusseldorpstraat komt dan vrij. Het is inmiddels een allegaartje van gebouwen, want de school is in de de loop der jaren steeds uit- BEVEILIGING Sn Ze wonen in dorpen waar nog op zeer beperkte schaal nieuwe wo ningen worden gebouwd en hun kinderen gaan met de bus naar nog slechts een paar scholen in de gemeente Borsele. Door de af name van het aantal leerlingen zijn scholen waar nodig samenge voegd. Ook sportverenigingen zijn waar nodig geconcentreerd in de grote re dorpen zoals Heinkenszand, Ovezande en 's-Gravenpolder. Dit zijn enkele streefbeelden van de gemeente Borsele in 2030. De gemeente probeert een ant woord te vinden op de verander de samenstelling van de bevol king, ingegeven door onder meer vergrijzing en minder jeugd. Daarom is vorig jaar het project B2030 begonnen. Op basis van een aantal bijeenkomsten zijn door de projectgroep acht streef beelden voor Borsele in 2030 ge formuleerd. De projectgroep beseft dat de ge meente Borsele in 2030 niet meer bestaat door de plannen van het Rijk om gemeenten op te schalen naar grotere bestuurlijke eenhe den. „Dat verandert echter niets aan de inhoud. De streefbeelden zijn gericht op ons grondgebied en op onze inwoners en we spannen ons, los van bestuurlijke ontwik kelingen, in om Borsele aantrekke lijk en leefbaar te houden." Een van de streefbeelden is daar om ook dat maatwerkoplossingen worden geboden waardoor men sen zo lang mogelijk zelfstandig blijven wonen. De ouderen doen een beroep op informele zorg van de lokale sa menleving en nieuwe vormen van technologie. De streefbeelden worden donder dagavond gepresenteerd aan de ge meenteraad en andere belangstel lenden. Tevens worden voorstel len gedaan voor het vervolg. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in De Stenge in Heinkens zand. Borsele presenteert donder dag acht streefbeelden voor het aanzien van de gemeen te in het jaar 2030 gebreid. Het is de wens om de oudste gebouwen - de voormalige mavo - te behouden en daar een invulling voor te vinden. Een mo gelijke kandidaat zou het Hoorn- beeck College kunnen zijn, dat zo wel een locatie aan de Lijnbaan als de Van Dusseldorpstraat heeft. Maar daarover is nog geen duide lijkheid. „En we inventariseren de gegadigden voor de rest van de ka vel", zegt De Bat. Er rust een maat schappelijke bestemming op het vrij grote stuk grond dat vrij komt. „We willen eventueel ook omwonenden benaderen of zij wellicht interesse hebben in een tuinuitbreiding." Wie op 'Reimerswaal' zoekt in de 4pp Store (voor iPhone en iPad) of de Google Play Store (voor And- roid-toestellen) vindt namelijk twee apps met een vrijwel iden tiek pictogram: het officiële logo van de gemeente Reimerswaal. De eerste applicatie is van een be drijf dat (onder licentie) de ge meentegids maakt. De tweede die vertoond wordt is de officiële app van de gemeente, waar onder meer meldingen mee kunnen worden gedaan. Volgens een woordvoerder is het probleem be kend en werkt de gemeente aan een oplossing om de naam en/of het pictogram van de gemeente- gids-app te wijzigen. Sinds de lan cering in juli 2012 hebben 644 mensen de officiële app gevon den. In de laatste 14 maanden zijn 52 meldingen ingezonden. WOENSDAG 15 JANUARI 2014 De buurtbus is bezig aan een opmars door Luc Oggel Vrijwilliger Kees van den Pol buurtbuszeeland@connexxion.nl door Luc Oggel GOES - De gemeente Goes is 'met heel veel partijen' in gesprek over gebruik of invulling van de vrijkom- dende kavel van het huidige Goese Lyceum, maar er is nog niets con creet. INBRAAKBEVEILIGING CAMERABEWAKING BRANDBEVEILIGING MELDKAMER PAC TOEGANGSCONTROLE ALARMOPVOLGING *24-uurs meldkamer-service istwvfSl 15Ü5^L!«J GOES/KLOETINGE Rg&rüaS Tel.: 0113-213720 rlcenci Erkend ïSÖlfefi www.colijnbv.nl V~ BORG Bevelligingsbodriff mmmeammmmmmiÊÊmmmB Branddetectiebedrijf LEWESTRAAT 43 info@colijnbv.nl door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Inwoners van de gemeente Borsele bundelen hun krachten, zijn zelfredzaam en na hun pensionering vervullen ze een actieve rol in het verenigingsleven. door Joeri Wisse KRUININGEN - Inwoners van Rei merswaal die melding willen ma ken van een scheve stoeptegel of afgebroken tak komen mogelijk be drogen uit. De gemeente heeft hier vorig jaar een speciale app voor ge lanceerd, maar de kans is groot dat veel mensen een andere app met de digitale gemeentegids op hun smartphone hebben geïnstalleerd. atheneum - havo - vmbo theoretische leerweg www.roncalli-bo2.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53