Inmiddels een buurtbus in elk deel provincie Borsele en Kapelle doneren textiel 20 BEVELANDEN en THOLEN OPENBAAR VERVOER Lijdende Heren bij de Sociëteit N-B Op de nieuwjaarsbijeen komst van de Sociëteit Noord-Beveland nemen de Lijdende Heren, onder wie Matty Verkamman, woens dag 22 januari het jaar 2014 op de korrel in De Rozen tuin in Kats (20 uur). Voor heen schoten zij Om Den Potkachel op Goese bestuur ders te Café Baarends. Bewoners gezocht voor 'Hummelsoos' Het voormalige onderko men van peuterspeelzaal De Hummelsoos aan de Kerk- hoekstraat in Yerseke wacht tijdelijke bewoning. Het ge bouw is met de bouw van het MFC enkele jaren gele den overbodig geraakt. De gemeente heeft het te koop staan voor twee ton, maar heeft nog geen koper kun nen vinden. Om vandalisme te voorkomen, staat het col lege tijdelijke bewoning toe. Kledingzaak Leger des Heils gaat open De kledingwinkel van het Leger des Heils in Tholen opent vrijdag 17 januari de deuren aan de Dalem- sestraat 4 in Tholen. De winkel is geopend op dinsdagochtend van 9.30 tot 12.00 uur, op woensdagmid dag van 13.30 tot 16.00 uur en op vrijdag van 9.30 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. In de winkel is goede kleding tegen leuke prijzen te koop. Kettingbotsing veroorzaakt file Dinsdagochtend vond op de A58 bij de Vlaketunnel een kettingbotsing plaats. In verband met de ravage moest de linker rijstrook in de richting van Vlissingen geruime tijd worden afgeslo ten. Dat leidde tot een kilom- ters lange file. Oecumene in Maria Magdalenakerk Komende zondag 19 januari is er een oecumenische dienst in de H.Maria Magda lenakerk te Goes. Aanvang 11 uur. Voorgangers zijn pastor Jeanine Heezemans en ds. Nelleke van der Linden. Het Herenkoor werk mee. Er is ook een kindernevendienst. Lezing over de Slag om de Schelde Bijna 70 jaar geleden woed de de Slag om de Schelde die Zeeland bevrijdde van de Duitse bezetter. Donder dag 16 december geeft H. van Vliet hierover een le zing in het restaurant van vliegveld Midden Zeeland. Organisator is Wings to Victory. Aanvang 19.30 uur. Entree 5 euro. De buurtbus rijdt volgens een vas te dienstregeling en route 'van kleinere naar grotere plaatsen. Ze kunnen maximaal acht reizigers vervoeren. De nieuwe Borselse buurtbussen rijden de volgende routes: Buurtbus 196: 's-Heerenhoek, Tolplein - Borssele-Driewegen - Ellewoutsdijk en vice versa; Buurtbus 197: 's-Heerenhoek, Tolplein -Ovezande-Oudelande - Baarland v.v.; Buurtbus 198: 's-Heerenhoek, Tolplein-Nieuwdorp-Lewe- dorp-Heinkenszand v.v. Op een aantal haltes sluiten de buurtbussen aan op andere buslij nen. De 196,197 en 198 sluiten op het Tolplein aan op de lijnen 10, 20,50 645 en 660. Buurtbus 197 sluit in Baarland aan op lijn 25 naar Goes; buurtbus 198 sluit in Heinkenszand aan op lijn 23 naar Goes. Alleen wanneer de aansluitende lijnen een uur- dienst rijden, is er in één richting altijd 30 minuten wachttijd. De nieuwe Borselse buurtbussen rijden van maandag tot en met za terdag overdag één keer per uur. 's ochtends vroeg, 's avonds en op zondag kunnen passagiers ge bruik maken van de belbussen 496, 497 of 498. Die rijden dezelf de routes als de buurtbussen, maar alleen als ze minimaal een uur van tevoren telefonisch wor den gereserveerd via 0800-2255687. In Zeeland rijden overigens al veel langer buurtbussen, de oudste zijn die van Schou- wen-Duiveland en Waarde, die - ondanks ups en downs - beide al zo'n 35 jaar bestaan. Inmiddels rij den in elk deel van de provincie buurtbussen: op Noord-Beveland sinds vorig jaar één, op Schouwen twee, in Reimerswaal één, op Walcheren twee en in Zeeuws-Vlaanderen één, maar de ze maand komt er ook daar één bij. Het ingezamelde textiel komt ten goede aan ontwikkelingsprojec ten, die Humana steunt in Ango la, de Democratische Republiek Congo en Malawi waarbij het ver groten van de zelfredzaamheid van de mensen centraal staat. Onder het motto 'alle textiel is welkom' heeft Humana in 2013 de focus gelegd op het zoveel moge lijk laten doneren van alle textiel. Nog altijd verdwijnt volgens deze organisatie tweederde deel van het textiel in Nederland in de af valcontainer. Kapotte of versleten kleding, schoenen en ander tex tiel zoals vaat- en poetsdoekjes en ook kapotte hand- en theedoeken mogen in de textielcontainers van Humana. Alleen sterk met olie en/of verf vervuild textiel worden niet geaccepteerd, omdat de ve zels ervan niet meer hergebruikt kunnen worden. Mede door de inwoners van Ka pelle en Borsele zamelde Humana in 20x3 totaal negen miljoen kilo gram textiel in. Tachtig procentvan dit textiel wordt door iemand anders gedra gen of gebruikt. De overgebleven twintig procent wordt tot losse ve zels verwerkt voor nieuwe produc ten, zoals garen, paardendekens, isolatiemateriaal en kunstobjec ten. Humana heeft in 2013 twintig kle dingstukken laten maken van rest- textiel vermengd met nieuwe ve zels. Doel is om een grootschalige Inwoners van Borsele en Ka pelle hebben duizenden ki lo's textiel gedoneerd voor het goede doel. kledinglijn te ontwikkelen, die met partners in de markt kan wor den gezet. Meer textiel in de tex tielcontainers betekent minder restafval. Dat scheelt uiteindelijk in de kosten van de afvalstoffen- verwerking en -heffing eri het is beter voor het milieu. Humana geeft een nieuwe bestemming aan gebruikt textiel. Met de inza meling en verkoop van gebruikt textiel wil Humana mensen in zuidelijk Afrika helpen hun leven in eigen handen te nemen door zelfredzaamheid. Humana heeft duurzame programma's in Ango la, DR Congo en Malawi in 2013 kunnen steunen, waarmee 45.000 EF mensen zijn bereikt. KATS YERSEKE THOLEN VLAKE GOES ARNEMUIDEN 'S-HEERENHOEK - Met ingang van maandag 20 januari gaan er drie nieuwe buurtbussen rijden in de Zak van Zuid-Beveland: buurtbus 196,197 en 198. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Inwoners van de gemeenten Borsele en Kapelle heb ben respectievelijk 33884 en 45756 kilogram textiel gedoneerd aan ontwikkelingsorganisatie Hu mana. Het bestuur/vrijwilligers van de buurtbusvereniging Goes, vlnr: Anja Vermeulen, Hans de Bel (Connexxion), Corine Willeboordse, Bianca Meedendorp, Matt Conings en Kees van den Pol. foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 52