Slippertje huizenbouw in Burgh-Haamstede Meer surveillances en oproep politie na branden in Zierikzee Voorleesontbijt voor jonge kinderen in bieb 20 SCHOUWEN-DUIVELAND WATERSNOODHERDENKING Extra subsidie van 22.000 euro voor Schouws Centrum Jeugd en Gezin Leerlingen van groep 7 en 8 van OBS Duiveland dragen gedichten en verhalen voor op 1 februari. BURGH-HAAMSTEDE - Zijn er fou ten gemaakt en was er sprake van willekeur toen de gemeente het principeverzoek voor de bouw van twee woningen aan de Kakel straat in Burgh-Haamstede tot drie maal toe afwees? Over die vraag boog de commissie ruimte lijke ordening zich maandaga vond. Een uitzonderlijke situatie, want de gemeenteraad gaat helemaal niet over dergelijke verzoeken. De ze bevoegdheid is gedelegeerd aan het college van B en W. Toch was het gerechtvaardigd om hier over te praten, stelde Dick Meul- blok (VVD). „Wij hebben als raad een controlerende taak en die moeten we uitvoeren." Dus zorg de hij er voor dat een brief over dit onderwerp in de commissie vergadering besproken kon wor den. Daarbij ging het Meulblok er vooral om te controleren of de procedure goed gevolgd was. Tijdens de bespreking bleek dat het hier en daar toch wel wat ram melde. Tot drie keer toe is gepro beerd woningen te bouwen in de •Kakelstraat, een doodlopend straatje in Burgh. Eerst in 2005 een blokje starterswoningen maar dat bleek niet in het beleid te passen, en later (2011 en 2012) werd het plan door de nieuwe ei genaar van de grond gewijzigd in twee vrijstaande woningen. Beide keren was het antwoord nee toen de indieners bij de amb tenaren gingen aftasten of het plan kans van slagen had. De ge meente wil geen woningen in de tweede lijn, zeg maar in de achter tuin. Dat de indieners vol bleven houden was omdat zij wel moge lijkheden zagen. Op een aangren zend perceel was immers ook een woning in de achtertuin ge bouwd. Volgens wethouder Ad Verseput zijn bij de afwijzingen geen proce durele fouten gemaakt. Maar hij moest wel toegeven dat het vreemd was dat bij de buren wel een woning in de achtertuin staat, en dat het in de Kakelstraat niet mag. „Dat had niet gemoe ten, dat is er doorheen geslipt", zei hij tijdens de commissieverga dering. Raadslid Dick Meulblok consta teerde echter ook dat niet volgens de officiële procedure is gehan deld. „Bij de digitale balie staat dat je formulieren moet invullen en dat je een factuur krijgt. Dan heeft het college een paar maan den de tijd om een quickscan uit te voeren, maar er zijn geen leges betaald en er is geen quickscan. Een toetsingskader is er niet." Wethouder Verseput probeerde dit te weerleggen door te stellen dat voor het officiële traject be gint altijd eerst wordt gesproken met de indieners: als op voorhand helder is dat het plan geen kans van slagen heeft, wordt het niet in behandeling genomen. „Als di rect blijkt dat het een heilloze weg is, willen we voorkomen dat mensen kosten moeten maken." De indieners ontkennen echter dat een gesprek heeft plaatsgevon den. Of zij met de bespreking in de commissievergadering iets op schieten, is nog maar de vraag. In houdelijk is het plan niet aan de orde geweest, omdat de gemeente raad hier niet over gaat. Dick Meulblok overweegt nog wel een motie in te dienen over dit onder werp. Die zou dan in de gemeen teraad eind deze maand aan de or de kunnen komen. ZIERIKZEE - Wethouder Gilles Hou tekamer geeft het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG) 22.000 euro extra subsidie. Van het geld moet het CJG hulp behoevende jongeren sneller we ten te bereiken. De jongeren moe ten ook sneller dan tot nu toe wor den doorgeleid naar de juiste in- Allemaal zullen ze er zijn en iets voordragen. Ismay Ahrens (11) gaat met een klasgenootje een ge dicht maken. „Want dat vind ik mooi. Kort maar krachtig. Niet te heftig maar ook niet te saai." Ze weet, net als haar klasgenoot jes, heel goed wat er gebeurd is in '53. Door verhalen van familie en doordat veel in de omgeving her innert aan de Ramp. Als de groep na schooltijd naar het monument op de begraaf plaats loopt, is er veel gelach en geroep. Maar zodra het hek open gaat, zwijgen de leerlingen: er is besef en tegelijk respect. Jack van den Anker (12) schreef vo rig jaar bij de herdenking met vriend Jasper een tekst over ie mand die de Ramp meemaakte. Het water kwam, ik wist niet wat er gebeurde, citeert Jack. „In het be gin is het wel moeilijk om zoiets te schrijven maar als je in het ver haal zit gaat het makkelijker." Ze zijn met de klas een paar keer naar het Watersnoodmuseum ge weest. „En dan moet je je beden ken hoe het zou zijn als jij de Ramp zou meemaken. Normaal heb je plezier in de zee maar dan komt het water op je af en wil het je weg hebben. Dat is heel raar." Hij maakt een zwaaiend gebaar op zijn stoel, richting plafond. „Dit stond allemaal onder water. Dat is toch niet normaal?" Nina Stouten (11) uit groep 7 draagt voor het eerst iets voor op 1 februari. Zenuwachtig is ze nog niet. „Ik ga een gedicht schrijven, dat doe ik wel vaker. Ik moet nog even nadenken over wat, maar je moet je goed kunnen inleven over wat er gebeurd is. Een goed einde, dat is belangrijk. Bijvoor beeld als je een persoon be schrijft, dat hij het overleeft." stantie. De gemeenten Schou- wen-Duiveland, Reimerswaal en Kapelle hebben daartoe de GGD Zeeland in huis gehaald. Het CJG is opgericht om sociale hulpverlening te coördineren. Op Schouwen gaat het om 160 geval len van hulp bij combinaties van problemen. ZIERIKZEE - De politie rijdt 's nachts extra controlerondjes door Zierikzee na een reeks van brand stichtingen in de stad. De Schouwse politie doet ook een op roep aan de inwoners om verdach te situaties te melden. Dat is de uitkomst van het over leg dat burgemeester Gerard Rabe- link maandag met politie en het Openbaar Ministerie heeft ge voerd. De bijeenkomst vond plaats op verzoek van Rabelink. „Ik leef mee met de mensen die getroffen zijn door deze gevallen van vermoedelijke brandstich ting. Maandag heb ik ook het door brand getroffen restaurant aan de Schuithaven bezocht," al dus Rabelink. De Schouwse politie krijgt geen versterking voor het onderzoek van de branden. De extra surveil lances en het technisch onder zoek moeten uit de bestaande per- soneelscapaciteit komen. Rabe link: „De politie is er intensief mee bezig." De burgemeester roept namens de politie inwoners van Zierikzee op hun omgeving goed in de ga ten te houden en verdachte zaken te melden. Voor acute zaken kan het nummer 112 worden gebruikt, voor andere tips 0900-8844. Zie- rikzeese deelnemers aan Burger- net krijgen bij de volgende brand een bericht van de politie, waarin zij vraagt om tips. De laatste twee maanden vonden in Zierikzee negen vermoedelijke brandstichtingen plaats. Zondag liep het restaurant Schuithaven 6 grote schade op door een brand, die op het terras was aangestoken. Het is de enige brandstichting in het centrum. De overige acht von den op stille terreinen aan de rand van Zierikzee plaats. De schuur vrijdag aan de Hoeveweg is de meest recente. De grootste is de brand bij voetbalclub MZC'u. ZIERIKZEE - De Bibliotheek in Zie rikzee biedt ouders en jonge kin deren woensdag 22 januari een voorleesontbijt aan. Dat is de start van een aantal activiteiten in het kader van de Nationale Voor leesdagen. Die duren tot en met 1 februari. Alle kinderen van 2 tot 4 jaar en hun ouders/verzorgers zijn wel kom. Ze krijgen - zo lang de voor raad strekt - een welkomstcadeau tje: een vingerpoppetje van Krrr- r...okodil uit het gelijknamige boek dat verkozen is tot Prenten boek van het jaar 2014. Kinderbur gemeester Kyra Droppers komt tij dens het ontbijt voorlezen uit dat boek. De bibliotheek wil belang stellenden hiermee attenderen op het uiteenlopend aanbod voor ouders van (jonge) kinderen: de collectie prentenboeken, en ook boeken of zelfs cd's en dvd's over hobby's, liedjes, spelletjes, knutse len en opvoeden. Het lidmaat schap van de bibliotheek is gratis voor kinderen tot 18 jaar. Belangstellenden voor het voor leesontbijt kunnen zich opgeven aan de balie van de bibliotheek, of via telefoonnummer 0111-414548. Het is ook mogelijk een mailtje te sturen naar l.vandevelde@biblio- theekoosterschelde.nl, onder ver melding van Boekstart Zierikzee. EP door Melita Lanting Twaalf j aar oud maar groot besef van de Ramp door Michiel Bouwman SIRJANSLAND - De herdenking van de Watersnoodramp, op 1 februari, valt op een zaterdag. Of er iemand niet is, vraagt schooldirecteur Ge rard Oele dinsdagmiddag aan de leerlingen van groep 7/8 van OBS Duiveland, vestiging Sirjansland. Niemand steekt zijn vinger op. I ismay Ahrens: „Een gedicht dat niet te heftig is en niet te saai." Jack van den Anker: „Als je in het verhaal zit gaat het makkelijker." I Nina Stouten: „Een goed einde van het gedicht is belangrijk." door Ton van den Nouweland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 46