boi.com! Tweedehands studieboeken Wijntje en Provider geboren in 2013 Spaans Andalusië Boekenclub ECI failliet t om IN HET NIEUWS 3 Jeugdfilms naar festival Berlijn JCDecaux |ra.vol wïxikmlfi, bomvol Zo zagen bij de meisjes een Wijn tje, Vergina, Cateautje, ïiger-Lily, Sabia en Lubbigje het licht. Bij de jongens werden een Alpacino, Phi, Pi, Stoffel, Stoffer, Sherijende- lo, Provider en Pathe geboren. De populaire tv-serie Games of Thrones bleek voor veel ouders een bron van inspiratie. Vorig jaar werden Arya's, Sansa's, Kalisi's en Jorah's geboren. Plaatsen en lan den doen het ook goed, in 2013 werden Holland, Miami, Paris, Da nish, Belgin, Kenia, Brooklyn en Sydney geboren. Sem en Tess waren vorig jaar de populairste voornamen van pasge boren kinderen. Sem is al jaren een zeer populaire voornaam voor jongens. Vorig jaar werd die 740 keer gegeven. Tess (vorig jaar 774 keer) haalde een jaar of 10 ge leden de top 50 nog niet eens en stond vorig jaar op de tiende plaats. Bij de jongens komen na Sem de namen Levi (724 keer) en Bram (723). Bij de meisjes zijn dat Sophie (705) en I ulia (692). De SVB keert de kinderbijslag uit en weet daardoor de namen van de kinderen. Vorig jaar zijn onge veer 168.000 kinderen geboren, 86.000 jongens en 82.000 meisjes. AMSTERDAM - Het Filmfestival van Berlijn heeft vijf Nederlandse jeugd- en familiefilms geselec teerd. De Nederlandse films die meedingen naar een Glazen Beer, zijn Midden in de winternacht, Finn, Supernova, Above us All en de korte film Cowboys janken ook. Het Filmfestival van Berlijn duurt van 6 tot en met 16 februari. ook wordt beïnvloed door de kos ten die de keten moet maken voor het uitvoeren van een so ciaal plan. Of Polare ook in zwaar weer zit omdat het vestigingen heeft op dure locaties in onder meer Rotterdam, Arnhem en Maastricht, weet Possel niet. „Sommige plekken zijn duur. Dat klopt", erkent Possel. „Maar aan de andere kant zijn de boekwin kels Donner en De Slegte in Rot terdam samengevoegd. De huis vestingskosten zijn daardoor fors omlaaggegaan." Anbeek denkt dat de strubbelin gen bij Polare mede te wijten zijn aan het ontbreken van een eigen gezicht bij de boekwinkels van de keten. „De winkels van Polare zit ten in regio's die veel van elkaar Verschillen", stelt de Middelburg se boekhandelaar. „Maar ze wor den allemaal op dezelfde manier aangestuurd. Daardoor is de ziel uit die winkels verdwenen." UTRECHT - Internetwinkel ECI, ook bekend als de boekenclub is failliet. ECI had al enige tijd finan ciële problemen. Curator Cees de Jong is in gesprek met overname partijen. ECI, dat in 1967 werd op gericht om het lezen in Neder land te stimuleren, telt in totaal ongeveer 200 medewerkers. Afge lopen jaren moest het bédrijf al meerdere malen reorganiseren vanwege de teruglopende omzet in de boekenbranche. Voorlopig is het nog wel mogelijk producten te kopen via de sites Eci.nl en Cosmox.nl (eigendom van ECI) i 100% vertrekgarantie 'x-vV>VVv. v-S'-V .y,. - -- WOENSDAG 15 JANUARI 2014 AMSTERDAM - Blessing, Brandy, I, Ka en Kaa. Naast de meer gangba re voornamen, zijn er vorig jaar ook heel wat baby's geboren die een unieke naam hebben gekre gen. Dat leert de babynamenlijst die de Sociale Verzekeringsbank (SVB) gisteren bekendmaakte. heeft hulp nodig r j7Uy"J?0" I 15cpm V 2 pers. excl res.kosten en Calamiteitenfonds. Onze rondreizen zijn altijd inclusief vliegreis, hotels, vele maaltijden, NL-sprekende reisleiding, excursies en entree Alhambra in Granada. Kiest u voor een fly-drive, dan is naast de vliegreis, hotels en vele maaltijden ook uw huurauto bij de reissom inbegrepen. Karakteristiek Andalusië O.a. Sevilla, Córdoba en sherrystad Jerez Strandverlenging mogelijk Klantbeoordeling: 8,4 Deze reis is ook te boeken als fly-drive. Zie: Kras.nl/35682 of 35678 Grand Tour Andalusië O.a. Gibraltar, de witte dorpjes en Sevilla Met 4 dagen aan de Costa del Sol Klantbeoordeling: 8,6 Deze reis is ook te boeken als fly-drive Zie: Kras.nl/38125 of 38103

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3