mÊm mhJI SPORT Alle Nederlanders zijn in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. Gisteren verloren Haase en Sijsling. Seedorf bevestigt trainerschap Milan Clarence Seedorf gaat defini tief aan de slag als trainer van AC Milan. Dat bevestig de de 37-jarige middenvel der dinsdag op de persconfe rentie waarop hij eerst zijn afscheid als voetballer aan kondigde. Bij Milan, waar hij tussen 2002 en 2012 al als speler actief was, wordt See dorf de opvolger van de ont slagen Massimiliano Allegri. Naar verluidt tekent Seedorf een contract tot medio 2016. Teun de Nooijer teammanager AZ Oud-hockeyer Teun de Nooijer gaat in het betaalde voetbal aan de slag. De re cordinternational van Oran je treedt bij AZ in dienst als teammanager. De 37-jarige Noord-Hollander is de opvol ger van Hans Vonk, die eind vorig jaar bij sc Heerenveen als technisch directeur aan trad. De Nooijer, die vorig jaar zomer zijn hockeyloop- baan beëindigde, spreekt van een mooie uitdaging. Björn Kuipers fluit Ajax-PSV Björn Kuipers is aangewe zen als scheidsrechter voor het competitieduel Ajax-PSV. De koploper neemt het zondag (16.30 uur) op tegen de Eindhove- naren in de eerste competi tieronde na de winterstop. Ook de scheidsrechters voor de kwartfinales om de KN- VB-beker zijn bekend. Ke vin Blom leidt woensdag 22 januari de topper tussen Ajax en Feyenoord. Cerjo Prins trainer Duiveland Zaterdag tweedeklasser Dui veland heeft Gerjo Prins (46) aangesteld als trainer voor het voetbalseizoen 2014-2015. De trainer uit Fijnaart wordt bij de Oosterlandse club de opvolger dan André Maas, die na één seizoen vertrekt Gerjo Prins krijgt in Sjaak van der Werf een assis tent-trainer. Hij is momen teel nog trainer van Duive land Ai. MELBOURNE - Extreme hitte plaag de de tweede dag van de Australi an Open tenniskampioenschap pen. Krampaanvallen, opgaves en andere fysieke klachten waren eer der regel dan uitzondering. Ook Robin Haase werd getroffen door kramp en kon zijn partij in de eer ste ronde niet voltooien. Het was een merkwaardig gezicht op de halfgevulde baan 13. Robin Haase wordt in zijn openingspar tij tegen de Amerikaan Donald Young (ATP-91) in de beginfase van set twee plotseling getroffen door kramp. Hij besluit er maar even bij te gaan zitten. Aanvankelijk wordt er door de aanwezigen wat gelachen, maar al gauw blijkt het serieus te zijn. De beste Nederlandse tennisser komt nog wel overeind, maar zet in het vervolg van de wedstrijd nauwe lijks nog een stap: 6-7 (4) 7-6 (2) 6-21-0 opgave. „Het kwam uit het niks en ik kon vervolgens helemaal niets meer", aldus Haase, die het kwik zag stij gen tot boven de 42 graden Cel sius. „Ongetwijfeld heeft dat te maken met de hitte. Terwijl ik graag in dit soort omstandighe den, met hitte en zon, speel. Ik ben erg verbaasd en het is voorals nog gissen wat de reden is." Haase staat juist te boek als één van de spelers die zijn huiswerk op fysiek vlak goed verzorgen. Als voorbereiding op het Australische tennisseizoen zette hij koers rich ting Dubai, waar hij trainde met onder meer Roger Federer. De trainingsstage was juist bedoeld om vroegtijdig te kunnen acclima tiseren. „Ik weet niet of dat uitein delijk beter was. Daar had ik na melijk geen fysiotherapeut en conditietrainer bij me en dat was niet ideaal. Maar wie weet dat ik het volgend jaar opnieuw doe", al dus de beste tennisser van Neder land. „Nu ben ik vooral heel ver baasd. Eigenlijk moest ik er een beetje om lachen, van onbegrip. Ik verlies liever in vijf sets, dan dat ik door fysiek ongemak word geplaagd." Haase was niet het enige slachtof fer. De dag werd geteisterd door terugtrekkingen. De Canadees Frank Dancevic viel na anderhal ve set flauw, maar speelde zijn duel toch uit. „Dit was onmense lijk", aldus de geschrokken Dance vic. De toernooileiding waar schuwde voor de hitte. Veel sup porters besloten af te zien van hun komst naar Melbourne Park. „De toernooileiding blijft maar doorspelen. Totdat er een keer ie mand overlijdt." Kiki Bertens klaagde er al een dag eerder al over dat ze ballen dubbel zag. De Deense Caroline Wozniacki zag tot haar verbazing dat haar drink- flesje gesmolten was. Igor Sijsling had het geluk dat hij pas 's avonds in actie kwam. „Maar ik denk dat ik nog nooit met deze temperaturen heb ge speeld", bekende de 26-jarige Am sterdammer. „Toen ik vanochtend mijn hotel uitliep, leek het wel als of ik tegen een muur aanliep. Dan kan je een maand in Australië zijn, zo heet is het echt nog niet geweest. Veel jongens vonden het onverantwoord en hadden het er over in de kleedkamer. Het waren erg zware omstandigheden." Zijn tegenstander, de pas zeven tien jaar oude Australiër Thanasi Kokkinakis, had het zowaar nog zwaarder. De tiener kon in de slot fase nauwelijks nog van de grond komen. Toch blufte de nummer 570 van de wereld Sijsling in vier sets af: 7-6 (4) 0-6 7-6 (3) 6-2. Het veelbesproken affiche tussen Rafael Nadal en de Australiër Ber nard Tomic kon geen moment aan de verwachtingen voldoen. Na een set (6-4) kon Tomic het niet meer bolwerken. Ook Lley- ton Hewitt hield zijn hoofd niet koel. Hij verloor van de Italiaan Seppi: 7-6(4) 6-3 5-7 5"7 7"5- gfl¥K0ili: Master P7fi WOENSDAG 15 januari 2014 RIO DE JANEIRO ALKMAAR ZEIST OOSTERLAND I Robin Haase kon in de eerste set van het door de hitte geteisterde duel met de Amerikaan Donald Young nog goed meekomen. Aan het begin van set twee kreeg hij kramp. Haase moest uiteindelijk opgeven, foto Vl-lmages Haase bezwijkt in hitte door Geert Langendorff

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29