€100 Rutte geeft geen krimp Kras Kortingsdagen Bpsnsis 3,3 miljoen voor 'Nederland beste 1000 dollarbiljet voedselland' BUITEN Wachtwoorden en gebruikersnamen van klanten Telfort liggen op straat. Boosdoener is een nep-app. De beervan Baarland is los De wereld is Kras giilii Vandaag t/m 20 januari tot korting p.p. Hollande wil niets kwijt over affaire -É ïXuWè^èè- ALPHEN AAN DE RIJN - Wachtwoor den en o6-nummers van 1033 mo biele telefonieklanten van Telfort zijn online terug te vinden. Met die gegevens kon iedereen inlog gen in de persoonlijke accounts op Mijn Telfort. Daar konden on der meer adresgegevens en reke ningnummers worden ingezien en gewijzigd, facturen bekeken worden en abonnementsvormen worden aangepast. Boosdoener is een app in de Win dows Phone Store die zonder toe stemming het officiële Telfort-lo go voert. Dat zegt Telfort na on derzoek. Na een tip van deze krant heeft het telecombedrijf de omgeving van Mijn Telfort met een afgesloten en de betreffende wachtwoorden gereset. Die ac counts zijn geblokkeerd, totdat Telfort met alle slachtoffers con tact heeft gehad. „Er zijn geen aan wijzingen dat gegevens zijn gewij zigd. Er is geen sprake van dat er toegang is geweest tot onze Tel fort-database, de klanten hebben zelf hun gegevens in de app inge voerd", aldus een woordvoerder. Het bedrijf waarschuwt tegen het downloaden en gebruiken van niet-ofïiciële apps. - De nep-app die 'Telfort Abonne- mentenstatus' heet zou het huidi ge mobiele verbruik bijhouden in belminuten, sms'jes en internet en de kosten daarvan. Zodra men sen de app hadden gedownload en openden, moesten ze hun in loggegevens invoeren, die werden rechtstreeks naar de website ge stuurd. Uit de reacties blijkt dat de app daarna niet werkte. Telfort heeft Microsoft verzocht de app zo snel mogelijk uit de sto re te verwijderen. Behalve dat de app zonder toestemming het Tel fort-logo gebruikt, houdt de ma ker zich niet aan de privacyvoor- waarden van de Windows Store. De maker van de app bleek eerder ook een niet-ofïiciële app van KPN te hebben gehad. Volgens KPN zijn er geen aanwijzingen dat via die nep-app ook inloggege vens zijn verspreid. Telfort overweegt juridische stap pen tegenover de appbouwer, maar het wil eerst uitzoeken met welke doel de klantgegevens zijn verzameld. „Het kan zijn dat het iemand is zonder kwaad in de zin, maar dat is dan op z'n minst knullig", zegt onderzoeksjourna list Brenno de Winter. Het is vol gens hem niet de eerste keer dat een nep-app wordt gebruikt om il legaal gegevens te verzamelen. „Maar het is een nieuwe manier die nog niet zo algemeen is dat ik hem elke dag zie. DE STELLING Af en toe regen, 60 WOENSDAG 15 januari 2014 NEW YORK - Een 120 jaar oud biljet van duizend dollar heeft op een veiling in het Amerikaanse Orlan do een recordbedrag van bijna 3,3 miljoen dollar (2,4 miljoen euro) opgebracht. Nog nooit was voor een bankbiljet zoveel geld betaald tijdens een openbare veiling, al dus Heritage Auctions gisteren. De koper wil anoniem blijven. Het gaat om het enige exemplaar van het in 1890 uitgegeven biljet dat in particuliere handen is. AMSTERDAM - Geen enkel land ter wereld heeft zijn voedselvoorzie ning zo goed. voor elkaar als Ne derland. Dat constateert Oxfam Novib na vergelijking van gege vens uit 125 landen. Tsjaad scoort het laagst. Nederland dankt de hoogste score aan het feit dat voedsel hier relatief goedkoop, di vers en van goede kwaliteit is. UW MENING 189 reacties EENS BSM8 30% ONEENS ■■■H 70% Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 12 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 App vist gegevens door Freke Remmers Ik vertrouw het eten in de Nederlandse winkels Reageer op pzc.nl AMSTERDAM - Premier Mark Rutte arriveert lachend bij het Paleis op de Dam in Amsterdam, voor de nieuwjaarsreceptie van koning Willem-Alexander. Eer der gisteren verdedigde hij in de Kamer zijn aanstaande bezoek, samen met diezelfde koning, aan de Olympische Spelen in Sotsji. foto Frank van Beek/HH pagina 4: Rutte neemt wellicht afgevaardigde COC mee naar Spelen pagina 4 en 5 Nederland voert ranglijst aan Korting op alle reizen met vertrek t/m okt. 2014 p Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-9697,scPm Ik let bij schoolkeuze op ranglijsten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1