ZEELAND Geniet! almanak Driemaster voor Oman Op de Vakantiebeurs kwamen gisteren cijfers naar buiten over de verwachtingen voor de vakantiemarkt van 2014. Politie rijdt inbreker aan na achtervolging Genieten van twijfel is de kunst EINDELIJK IN VLISSINGEN MIDDELBURG - Het Nederlands Bu reau voor Toerisme en Congres sen verwacht voor volgend jaar een lichte daling (1 procent) van de binnenlandse vakanties. De Zeeuwse recreatiesector is echter optimistischer. Directeur Patrick Polie van de VW Zeeland denkt dat de stijgen de lijn van 2013 doorgezet kan worden. Hij tekent er wel bij aan dat het nog erg vroeg in het sei zoen is om voorspellingen te doen. Volgens Polie blijft dat moeilijk. Na het afgelopen voor jaar zag de toeristische sector het ook somber in, maar de lange zo mer met veel goed weer heeft dat ruimschoots goedgemaakt. Ook speelt een rol dat veel mensen pas op het laatste moment (via inter net) boeken. Ook de algemeen directeur van Roompot Recreatie, Jurgen van Cutsem, ziet het voor zijn bedrijf nog niet zo somber in. Misschien moet wat op de Nederlandse markt worden prijsgegeven, maar dat wordt weer goedgemaakt door de Duitse en Belgische markt. Het is wel zaak nog betere service en kwaliteit te leveren, voegt hij er aan toe. Overigens is de bezetting in de huisjes van Roompot goed. Dat is - volgens een woordvoerder - te danken aan de midweek- en weekeinde-arran gementen waar respectievelijk vutters en tweeverdieners 'van het ene koopje naar het andere rei zen'. Volgens NBTC-NIPO Research blijft de nog altijd onzekere econo mische situatie de belangrijkste reden voor de terughoudendheid van de Nederlandse vakantiegan ger. De prijs van de vakantie blijft onverminderd van belang. De con sument zal, net als het afgelopen jaar, actief op zoek gaan naar aan trekkelijke aanbiedingen en ac ties, staat in de resultaten van het onderzoek. De daling in binnenlandse vakan ties wordt veroorzaakt door een vermindering van het aantal kor te extra vakanties. Uit de cijfers van de afgelopen vijf jaar blijkt dat Zeeland op dat terrein nog niet mag mopperen. In 2009 telde Zeeland zo'n 1,35 miljoen zogenaamde binnenland se vakanties. Een jaar later waren dat er 1,4 miljoen. In 2011 daalde dat weer naar 1,3 miljoen om een jaar later te stijgen naar 1,4 mil joen. Vanaf dat moment zette de stijging door met 1,39 miljoen in 2012 en 1,4 miljoen vorig jaar. Voor het buitenland, waar de Ne derlander vooral de langere vakan ties doorbrengt, wordt een stabili satie verwacht (18,1 miljoen vakan ties). Voor zowel de binnenlandse als de buitenlandse geldt dat de bestedingen wat lager zullen zijn. TERNEUZEN - De politie heeft dins dagochtend na een achtervolging een 40-jarige verdachte van een inbraak aangereden op de Churchilllaan in Terneuzen. De politie kwam af op een melding van een inbraak aan de Van der Waalsstraat. Nabij de woning za gen de agenten een man, die op de fiets probeerde te ontkomen. De man - een veelpleger uit Hal steren - is overgracht naar cellen complex Torentijd in Middelburg. De politie werd bij zijn aanhou ding geholpen door een burger. Nauwelijks had de eerstgeborene in dat jeugdig Vlissings gezinnetje zijn eerste verjaardag gevierd of hij had er al een zusje bij. De trotse moeder nam de afgelopen dagen vele felicita ties in ontvangst. „Geniet er van!", voegde de kraamvisite daar dan ste- vast aan toe. Het werd haar even te veel. Bijkomen van de bevalling, de voortdurende aandacht die zo'n ba by van je vraagt, vooral ook als je net in slaap bent, organiseren, steeds weer opnieuw je plannen bij stellen. En dan ook nog genieten Ze klapte haar laptop open en gooi de wanhopig een tweet de wereld in: „Graag een algeheel en onmiddel lijk verbod op het moeten 'genieten'! mmi WOENSDAG 15 januari 2014 Recreatie Zeeland optimistisch door René Schrier Tip? redactie@pzc.nl per naar Vlissingen gevaren. Met wat kleinere sleepboten werd het statige schip door de sluis gevaren en langs de kade gebracht. In Vlissingen wordt het schip helemaal af gebouwd; daarvoor is ook een delegatie Omani's in de stad. In augustus moet de driemaster helemaal gereed zijn. foto Lex de Meester VLISSINGEN - Eindelijk ligt hij dan aan de kade van Da- men: de Shabab, het hagelnieuwe trainingsschip voor de marine van het oliestaatje Oman. De driemaster kwam gis termorgen aan in Vlissingen. Het schip is gebouwd op de Roemeense werf van Damen in Galati. Van daaruit is het met behulp van een grote sle-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 17