CDA Sluis: welbevinden jongeren Scheldemondraad in de van groot belang voor toekomst bres voor grensarbeid Komen en gaan van winkels aan Meir Middag voor kwetsbare mensen en mantelzorg ANTWERPEN - Het was een regel rechte hit ruim twee jaar geleden. De Amerikaanse modewinkelke ten Forever 21 opende aan de Meir in Antwerpen het eerste filiaal op het Europese vasteland. Kooplusti gen - vooral jonge meiden - ston den rijendijk voor de ingang. Lek ker veel te koop en ook nog lekker goedkoop. Zo ziet het Antwerps stadsbe stuur en zakenleven het graag, 't Stadt als hét shoppingcenter van Europa. Maar helaas, de klad lijkt er een beetje in te komen, met na me aan de Meir, dé winkelstraat van Antwerpen. Na Puma en Dis- neystore wil ook de internationa le Duitse modeketen S. Oliver haar 'flagshipstore' - oftewel vlag genschip-winkel - aan de Meir op doeken, meldden Vlaamse media vorige week. Het zou daar niet bij blijven, vol gens ingewijden. Ook Forever 21, Veromoda en Jack Jones zou den zich van de Meir willen terug trekken. Vooral de sluiting van Forever 21 zou een gevoelige klap zijn. Dat de Amerikanen augustus 2011 in Antwerpen neerstreken, bevestigde de positie van 't Stadt als springplank voor niet-Europe- se modeketens. Dat is wel iets om trots op te zijn. Nu is Antwerpen meer dan de Meir, zoals Amsterdam meer is dan de Kalverstraat. De huurprij zen aan de Meir - waar winkels ook gigantisch groot zijn - zou den zo extreem hoog zijn, dat gro te winkelketens het zelfs niet kun nen bolwerken. „Internet-verko- pen", noemt voorzitter Nico Vol- ckeryck van ondernemersorgani satie Unizo als mogelijke oorzaak. Winkels die aan de Meir leegko men, zijn volgens hem wel weer zo gevuld. KOEWACHT - De vorig jaar gestarte Theetuin in Koewacht en Stich ting Aan Z lanceren dinsdag 21 ja nuari een nieuw initiatief: Samen Uit, oftewel activiteitsmiddagen voor kwetsbare mensen én hun mantelzorgers. De deelnemers wordt tot en met juni op vaste dagen een program ma voorgeschoteld in de theetuin aan de Klapstraat. Zo krijgen ze de mogelijkheid om in een huise lijke en natuurlijke omgeving iets te ondernemen met lotgenoten. Afhankelijk van het seizoen kan dit binnen of buiten zijn. De man telzorgers blijven deze middagen ter plaatse en ontmoeten elkaar. Zij kunnen deelnemen aan een apart programma, waarin lotgeno tencontact centraal staat. Voor de kwetsbare personen is er aange paste begeleiding voorzien. De middagen beginnen steeds om 13.30 uur. Mail voor alle data naar Aan Z: info@aan-z.eu. Tentoonstelling van zijdjes in bibliotheek In de bibliotheek Hulst zijn tot 1 februari turmac zijdjes te zien van mevrouw Doorns uit Hulst. Een zijdje is een stukje textiel met een afbeelding er op. Het werd vroeger als pro motieartikel bij producten ge bruikt. Dooms begon haar ver zameling al in 1928 toen ze als 7-jarige zijdjes cadeau kreeg van familieden. Drie kunstenaars tonen werk in Stelle Sibylle Bil (Knokke-Heist), An- nelies de Back en Jodie de Back (Breskens) exposeren tot eind februari in verpleeghuis De Stelle in Oostburg. Bil toont figuratieve en abstrac te schilderijen. Moeder en dochter De Back werken met keramiek. Jodie maakt mensfi guren en abstract werk, Anne- lies voornamelijk dieren. Jan Zegers te gast tijdens Koffie met.. De Terneuzense auteur Jan Ze gers is donderdag te gast tij dens Koffie met... van Aan Z in buurthuis De Hoeve aan de Ed- vard Grieghof in Terneuzen. Hij vertelt onder meer over zijn debuutroman De worsteling naar geluk. Het koffiepraatje be gint om 10.00 uur. Beschonken man rijdt 58 kilometer te hard Een Sluisenaar (20) is zondag tijdens een controle betrapt op het rijden onder invloed. Hij reed op de Provinciale Weg bij Retranchement 138 kilometer per uur. Daar geldt 80 als maxi mumsnelheid. De bestuurder was onder invloed van alcohol. In 2010 werd hij daar ook al eens op betrapt. Zijn rijbewijs is ingevorderd. Geld gestolen bij inbraak in kantine Bij een inbraak in de kantine van voetbalclub Vlissingen aan de Irislaan is een paar honderd euro gestolen uit een fooien- pot. Ook is een fles drank ont vreemd. Dat gebeurde maan dag tussen 04.00 en 05.00 uur. Een raam werd ingegooid en binnen werden drie deuren in getrapt. Spirituele beurs trekt 650 bezoekers De spirituele beurs in Den Dul- laert trok zaterdag en zondag 650 bezoekers. Dat aantal was al mooi, maar dat het geen kijk- maar een kooppubliek was, plezierde de standhou ders nog meer. Volgend jaar houdt 4windrichtingen de beurs op 16 en 17 januari. Zo'n besluit mag alleen genomen worden na zorgvuldig overleg met alle betrokkenen, benadruk ken de christen-democraten. Ook door het efficiënter maken van de gemeentelijke organisatie valt nog geld te verdienen, meent het CDA. De partij denkt vooral aan het schrappen van overbodige regels en procedures. Het verho gen van de belastingen is voor het CDA geen optie. Waar niet op bezuinigd mag wor den, zijn jeugdvoorzieningen als onderwijs, opvang en jongeren centra. Het is, meent het CDA, van groot belang dat jongeren zich thuisvoelen in de gemeente en na een eventueel vertrek weer terug willen komen. De christen democraten pleiten voor de terug keer van een jongerenraad en vin den dat de gemeente actief moet meedenken over de komst van een nieuwe uitgaansvoorziening. Het nieuwe gemeentebestuur moet meer aandacht, ondersteu ning én geld geven aan Verbin dende organisaties' als ouderen bonden, kerken en mantelzorg clubs, vindt het CDA. Daarnaast moet de gemeente zich 'dienst baar opstellen' richting midden- en kleinbedrijf: niet te snel 'nee' zeggen als een verzoek niet hele maal binnen de bestaande regelge ving past. Het CDA vindt verder dat nieuw bouw mogelijk moet zijn in alle kernen, wil verpaupering aanpak ken en gratis openbaar vervoer voor ouderen coninueren. TERNEUZEN - De Scheldemond raad gaat op zoek naar middelen om voor langere tijd een informa tiepunt voor grensarbeiders in stand te houden. Een werkgroep is bezig met het bekijken van de mogelijkheden. Grensarbeiders, mensen die in Ne derland wonen en in België wer ken of andersom, vinden het, zo blijkt in de praktijk, lastig om dui delijke informatie te vinden over zaken als pensioenopbouw en be lastingen. Het Werkservicepunt Zeeuws-Vlaanderen tuigt mo menteel informatiepunten op, maar de (Europese) subsidie daar voor is eenmalig en loopt eind dit jaar al af. De Scheldemondraad, waarin de provincies West- en Oost-Vlaan deren en Zeeland zitting hebben, hoopt bronnen te vinden waaruit ook vanaf volgend jaar geld is te putten. Dat gebeurt op initiatief van Johan Robesin, die namens de Zeeuwse Staten in de Schelde mondraad zit. Robesin gaat overigens nog een stap verder. Naast het in stand houden van informatiepunten pleit hij voor ontwikkeling van een app, waarop alle informatie over grensarbeid is te vinden. DINSDAG 14 JANUARI 2014 door Harmen van der Werf HULST OOSTBURG TERNEUZEN RETRANCHEMENT VLISSINGEN HULST Vestiging van de Duitse modewinkelketen S. Oliver aan de Meir in Antwerpen waarvan het personeel voor kerst mis te horen heeft gekregen dat die gaat sluiten, foto Peter Nicolai door Martijn de Koning OOSTBURG - De gemeente Sluis mag niet te bang zijn om een school, brandweerkazerne of sport complex té sluiten. Bezuinigingen en bevolkingskrimp dwingen nu eenmaal tot het maken van derge lijke keuzes. Dat staat in het verkie zingsprogramma van het CDA Sluis voor de komende raadsperiode. door Martijn de Koning

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61