Hermitage komt tot leven in Hulst Ideeën voor polder bij Cadzand 9 ij 22 ZEEUWS-VLAANDEREN ANTWERPEN SHOPPING CITY Producten uit Tragel Shop ook via internet BÜBU Tjj EP „Dit concert is een muzikale rond gang door de zalen van de Hermi tage en de Russische geschiede nis, vol humor en doorspekt met anekdotes", vertelt gitarist en componist Hans Visser, die mo menteel met zijn partner, de Rus sische zangeres en accordeonvirtu- ose Irena Filippova, in Utrecht woont. „We nemen de aanwezigen mee langs de vele kunstschatten in het Hermitage-museum. Maar ze ho ren naast de zelf gecomponeerde muziek, de Russische populaire en klassieke muziek ook intrige rende verhalen rondom de kunst werken. En dat dan allemaal in combinatie met schitterende fo to's van kunst en historie op groot beeld." In 2013 vond het vriendschapsjaar tussen Rusland en Nederland plaats. Visser schreef ter gelegen heid hiervan het Hermitage Con- HULST - Hij is al te bezoeken, maar wordt pas 24 januari officieel geo pend, de webwinkel van Tragel Zorg. Via www.tragelshop.nl kan men voortaan het hele assorti ment producten bestellen die cliënten van Tragel dagelijks tij dens de dagbesteding maken voor de Tragel Shop. Volgens directeur Miranda Dek kers is Tragel Zorg één van de kop lopers in de zorg met een webwin kel. In deze nieuwe vorm van dag besteding voeren cliënten zelf standig het proces van het onli ne-winkelen uit. Van het maken van producten in de ateliers tot verzending van de bestellingen. eert. „Ik baseer mijn verhaal op tsaar Peter de Grote die twee keer Nederland bezocht en niet alleen kennis meenam (bijvoorbeeld over de scheepsbouw) naar Rus land, maar ook Nederlandse am bachtslieden. De muziek die bij de beelden gespeeld wordt, moet dat gevoel overbrengen. De toe schouwers worden dus op twee fronten gepakt: door beeld en mu ziek. Wij benutten als theater mensen alle theatrale mogelijkhe den en daarom is dit Hermitage project essentieel anders dan een concert. Beelden en muziek zul len elkaar versterken." Visser (gitaar) en Filippova (Pigi- ni accordeon/zang) worden bijge staan door een akoestische slag werker. Visser is al volop bezig met het volgende project voor het seizoen 2014/15. „Ik ga de film Doktor Zhivago (naar Boris Paster nak) in historisch perspectief plaatsen. Ik ga een songbook schrijven met beelden erbij. Deze multimedia concerten spreken ook jongeren aan, is mijn erva ring, omdat ze spektakel bieden. Dit is de toekomst." Vrijdag in Hulst, aanvang 20.30 uur (toegangskaarten twaalf euro, inclu sief kop koffie of thee via www.hulst- cultureel.eu Donderdag 30 januari in 't Beest in Goes. Antwerpen blijft voor veel Zeeuws-Vlamingen hét shopping centre, maar gro te modewinkels staan er on der druk. Hoe erg is dat? door Elodie Kint ANTWERPEN - Al sinds de middelba re school is het vaste prik, winke len in Antwerpen. Toen nog met lijn 19 tot aan de metrohalte Halo- wijnlaan en vanaf daar met de tram tot aan de Meir. Tegenwoor dig lekker met de auto. Een dag je benen van onder je lijf lopen in de grootste winkelstraat in de buurt met alle winkels die je hartje maar begeert. Heerlijk. Of toch niet meer alle winkels die mijn hartje begeert? Vroeger was ik al tevreden met de twee-étage-grote H&M en als ik daar dan nog niet slaagde, had je er halverwege de Meir altijd nog ééntje om het te proberen. Tegen woordig kijk ik wat verder. Zoals bij veel meiden zijn mijn favorie ten de ZARA, Veromoda, New Look en Forever 21 - ook al heb ik daar nog nooit wat gekocht. Twee van deze verdwijnen binnenkort misschien uit de mega-winkel- straat. Jammer, maar ik denk dat ik alsnog goed kan slagen in de ande re winkels. Forever 21 is immens groot en heeft goedkope kleding, daarom is het een favoriet van mijn vriendin nen. Dat is misschien ook de re den dat ik er regelmatig kom. Toch kan ik er nooit slagen, dus of ik de winkel zal missen? Nee, ik denk het niet. Al hoop ik dat het pand niet leeg blijft staan, want dan is er meteen vijftig meter waar niks te beleven is. Ook het verdwijnen van de Veromoda is zonde, maar niet dramatisch. Er zijn genoeg Veromoda's, bijvoorbeeld in Ier- neuzen en Breda. Bovendien is er aan het einde nog een ONLY, die vaak deels hetzelfde aanbod heeft als Veromoda. Wat de 'pijn doet verlichten', is de mobiliteit die ik heb nu ik mijn rijbewijs heb en de Neder landse steden waar ik gratis heen kan met mijn studenten OV. Dit geldt denk ik voor veel Zeeuws- Vlaamse jongeren. Lijn 19 wordt niet voor niets de Bredabus ge noemd, dat is de eindbestem ming. Dus als je niet in Antwer pen de bus uitstapt, maar door reist tot Breda, kun je daar ook pri ma slagen met het winkelaanbod. De panden zijn misschien wat kleiner, maar de bekende winkel ketens zijn er wel. De keten Forever 21 schijnt iets speciaals te zijn, wat er in Neder land nog niet is. Al wordt er bin nenkort één geopend in Amster dam. De Primark is ermee te ver gelijken. Die zit al in Nederland. Zo zijn de dichtstbijzijnde fdialen Al gaan die grote ketens weg van de Meir, er blijft genoeg leuks over De Tienhonderdpolder, grofweg het gebied tussen Cadzand-Bad en Nieuwvliet-Bad, is nog vooral agrarisch gebied, met ook een paar campings. Verschillende ini tiatiefnemers hebben plannen. Gezamenlijk stelden ze, onder lei ding van Dienst Landelijk Ge bied, vorig jaar al een visie op. Daarin stond hoe die verschillen de ideeën te combineren zijn. De gemeente borduurt daar nu op voort door die visie in een offici eel document in te passen. Voorwaarde is dat de plannen pas sen binnen 'toeristisch-recreatie- ve ambities' voor het gebied. De open bufferfunctie tussen de, steeds meer bebouwde, kustplaat sen Cadzand-Bad en Nieuw vliet-Bad moet behouden blijven. Er wordt gedacht aan landgoede ren aan de westkant (tegen Cad zand-Bad aan). Die zijn zo'n vijf hectare groot, waarvan zeker vier hectare openbaar toegankelijk moet blijven. Eromheen kan meer natuur worden ontwikkeld. De campings, met name Hoog- duin en De Wulpen, moeten kun nen uitbreiden. Duinen maken de overgang naar de kust minder abrupt. De door gaande weg langs de kust ver dwijnt en gaat om de polder heen lopen. Er komt nieuwe parkeerge legenheid op het huidige evene mententerrein aan de rand van Cadzand-Bad. Die parkeerplaats komt in de plaats van de parking op de 'kikkerput', waar binnen een paar jaar wordt gebouwd. De bedoeling is dat het tankstation naar de nieuwe parking verhuist. De exploitant moet ook fietsen kunnen verhuren en strandartike- len verkopen. Het plan wordt binnenkort ter in zage gelegd. Daarna wordt het aan de gemeenteraad voorgelegd. voor ons te vinden in Rotterdam en Eindhoven; die laatste is zelfs de grootste van de Benelux. Een groot aanbod kleding en accessoires, alle maal voor een 'prikkie'. En boven dien kun je ook in die steden weer bijna alle kledingwinkels terugvin den als aan de Meir. Maar eigenlijk denk ik niet dat we voortaan Antwerpen zullen over slaan. Er zijn nog genoeg winkels om te shoppen en ook daarnaast is er genoeg te beleven. Leuke restau rants om te eten, de sfeer in de stad en de activiteiten die daarnaast wor den georganiseerd, zoals de Sinkse- foor, de kerstmarkt en het 'Bollekes- feest' (gelinkt aan het Belgische biertje Koninck). Genoeg redenen om nog eens in de auto of de bus te stappen en erop uit te trekken in de stad die in elk geval meer te bieden heeft dan onze eigen Zeeuws- Vlaamse stadjes. Het zal altijd mijn favoriet blijven. REGIOAGENDA 't Stadt blij ft toch favoriet Gitarist en componist Hans Visser: „Dit Hermitage project is anders dan een concert. Beelden en muziek zullen elkaar versterken." door Jeanette Vergouwen HULST/GOES - Zij die het World Photo Concert van Hans Visser en Irena Filippova twee jaar geleden gemist hebben, krijgen een nieuwe kans om een multimedia spektakel bij te wonen. Vrijdag wordt in sa menwerking met Hulst Cultureel het Hermitage Concert verzorgd in het Reynaertcollege, Zoutestraat 61A in Hulst. hl Elodie Kint door Martijn de Koning CADZAND - Het jaren oude plan voor de realisatie van landgoede ren in de Tienhonderdpolder bij Cadzand komt een stapje dichter bij. Het Sluise college legt binnen kort een 'structuurvisie Tienhon- derdpolder" ter inzage waarin on der meer de voorwaarden en kan sen voor de realisatie van landgoe deren beschreven staan. Meer agendanieuws vindt u op onze website. DINSOAG14 JANUARI 2014 HEIKANT - Brasserie Du Commerce, 13.30 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 13.30 uur: Kaarten; HULST - De Lieve, 13.30 u: Prijskaarten; De Korenmarkt,12.00 uur: Samen eten; 14.00 uur: Koffiemiddag; KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, 14.00 uur: Biljarten, sjoelen, welfare,; SINT - JANSTEEN - De Warande, 14.30 uur: Sjoelen; SLUISKIL - Het Meulengat, 10.00 uur: Wandelen actieve senioren; 13.30 uur: KBO kaarten; 19.00 uur: Dorpsraad; TERNEUZEN - Vliegende Vaart, 15.15 uur: Bewegen op niveau; De Kameleon, 14.00 uur: Kaarten; VOGELWAARDE - 't Qeiaag, 13.30 uur: Kaarten; ZAAMSLAG - 't Stropievat, 19.30 uur: Dorpsraad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60