Reis boeken via buitenlandse site vaak goedkoper de piste na 118 jaar definitief op Kabinet: celstraf gaat 16 euro per dag kosten BINNENLAND 5 KEIZERLIJK CHINA Een week in een Turks Nog geen 0,5 procent van all-inresort is via de Duitse de Eurocampklanten boekt site van Neckermann ruim via buitenlandse website 1000 euro goedkoper ondanks prijsvoordeel Dat blijkt uit een prijsvergelijking die deze krant maakte. Zo is in de meivakantie een weekje in het Zuid-Hollandse park Port Zélan- de 344 euro goedkoper als je het via de Duitse website van Center- pares boekt. De prijzen zijn gekop peld aan schoolvakanties. Duits land kent geen meivakantie, legt commercieel directeur Paul Gerae- ds van Centerparcs Europe uit. „We doen dit al vijf jaar zo. We hebben er geen moeite mee als mensen via een buitenlandse site boeken. Toch merken we dat het relatief weinig gebeurt." In de zomervakantie is het prijs verschil bij Centerparcs mini maal. Bij andere aanbieders is het in de zomer echter ook interes sant om prijzen te vergelijken. Bij Eurocamp bijvoorbeeld, het be drijf dat ingerichte stacaravans en tenten in heel Europa aanbiedt. Een weekje Gardameer in juli is via de Duitse site 324 euro goedko per dan via de Nederlandse. Vol gens commercieel directeur Niels Jansen boekt ondanks de grote verschillen nog geen 0,5 procent van de Eurocampklanten via een buitenlandse site. Ze zijn volgens Jansen gehecht aan de Nederland se SGR-garantieregeling. Niet alles is goedkoper in het bui tenland. Zo is een weekje zomer vakantie op Malta via de Duitse Neckermann juist 400 euro duur der dan in Nederland. Wie echter via Neckermann-België boekt, mag een dag langer blijven, krijgt halfpension en betaalt 100 euro minder dan in Nederland. Je ver trekt dan wel vanaf Brussel. De reiziger die dergelijke kleine verschillen voor lief neemt, kan nog veel meer besparen. Zo is een gezinsreis naar een Tttrks all-inre sort bij het Duitse Neckermann zelfs ruim 1.000 euro goedkoper dan bij het Nederlandse. Beide va kantiereizen vertrekken vanaf Düsseldorf, alleen maakt de Duit se vlucht een tussenstop. Ook de prijs van een los vlieg ticket varieert. Koopjeszoeker cheaptickets.nl biedt een retour tje Amsterdam-New York aan voor 537 euro. Wie het Duitse cheaptickets.de bezoekt, betaalt 520 euro voor hetzelfde KLM-tic- ket. Vliegt u liever met Lufthansa, dan kunt u juist beter in Neder land boeken, dat bespaart 80 euro. Bij internationale treinkaartjes ontstaat eenzelfde beeld. Soms is het goedkoper ze in Duitsland of België te bestellen, soms is de NS voordeliger. Vergelijken loont bijna altijd. Geraeds van Center parcs heeft wel een advies. Bestu deer de voorwaarden. „Die zijn binnen Centerparcs in Europa bijna overal dezelfde, maar dat is niet overal zo." De Europese con sumentenorganisatie ECC meld de in een publicatie van de Consu mentenbond dat de klant over de grens dezelfde rechten houdt. het familiecircus 25 jaar geleden een herstart. Met succes. „De laatste jaren werd Royal tot tweemaal toe door de American Fan Association uitge roepen tot mooiste circus. Ons cir cus had een van de beste program ma's van Nederland", mijmert To- nie over de geschiedenis. Nu zit vader met zijn zonen Joop en Tonie thuis op de bank, in Dordrecht. Er komt juist een colle ga-circusdirecteur binnen om va der Joop een hart onder de riem te steken. Het faillissement treft circusfami lie Teuteberg persoonlijk. Voor een fiscaaltechnisch interessante constructie - waarvoor andere cir cussen plegen te kiezen - kozen vader en zoon nooit. Alles stond op eigen naam: de tent, de dieren, de vrachtwagens. Het werd steeds moeilijker een van de laatste Nederlandse circus sen rendabel te exploiteren. Te genvallende bezoekerscijfers heb ben het circus de laatste jaren defi nitief de das omgedaan. Er zit te weinig geld in kas om af te reke nen met artiesten en personeel. „We verkopen nu alles om de ar tiesten en het orkest te betalen, plus nog twee leveranciers." Dan is het geld op en heeft de fa milie Teuteberg niets meer. Behal ve hun circushart. Dat blijft klop pen. Tonie heeft zijn paardenact ver kocht en treedt als clown toe tot het nieuwe trio Los Gino's van zijn vader. „In Nederland huren circussen geen clownsact in. Dus kijken we over de grens", zegt To nie. Hij heeft op internet al aange kondigd dat ze in te huren zijn. Misschien zelfs wel voor goedbe taalde kinderfeestjes. Dé reisorganisatie naar verre bestemmingen! 14-daagse groepsreis Pluspunten van deze reis DEN HAAG - Gevangenen, tbs'ers en ouders van minderjarigen die veroordeeld zijn, moeten 16 euro per dag betalen voor het verblijf in een gevangenis of inrichting, met een maximum van twee jaar. Dat staat in een wetsvoorstel dat staatssecretaris Fred Teeven van Justitie gisteren openbaar heeft gemaakt zodat instanties als het Openbaar Ministerie en de Raad voor de Rechtspraak commentaar kunnen leveren. De bijdrage voor verblijf in cel of inrichting kan op lopen tot 11.680 euro. In een ander wetsvoorstel wordt geregeld dat veroordeelde daders ook meebetalen aan de kosten die de overheid maakt voor het hele proces van opsporing, vervolging en berechting. Daders moeten ook mee gaan betalen aan de kos ten voor slachtofferzorg. De Bond van Wetsovertreders (BWO) noemt het vragen van een eigen bijdrage in strijd met de Europese regels die bepalen dat lidstaten de kosten voor ver blijf en medische verzorging beta len. Volgens de BWO draagt de maatregel ook niet bij aan een vei ligere samenleving. „Gedetineer den zullen met een aanzienlijke schuld de gevangenis verlaten, en dan is één plus één twee", waar schuwt een woordvoerder. DINSDAG 14 JANUARI 2014 hun bestaan door Paul Bots CAPELLE AAN DEN IJSSEL - Reizigers kunnen honderden euro's bespa ren door over de grens te kijken. Dat geldt voor treinkaartjes en vliegtickets, maar ook voor vakan ties in eigen land. foto HH foto Ronald van den Heerik/HH vanaf 1379 p Complete rondreis door Noord- en Oost-China Zeer spectaculaire prijs Bezoek aan Beijing, Xi'an en Shanghai van anuub Uitgebreide info en direct reserveren zie WWW. FOX.nl of bel 0252 - 66 00 00 Kijk op onze website voor onze verkoopkanalen, volledige reisaanbod en Sound Light Shows! Excl. Calamiteitenfonds: 2,50 p.b., reserveringskosten: 25 p.b., reis- annuleringsverzekering en visum 104 p.p.Ter plaatse: entreegelden circa 75 p.p., optionele excursies, fooien, overige maaltijden en persoonlijke uitgaven. INCLUSIEF: vluchten, overnachtingen, traditioneel welkomstdiner, bezoek aan o.a. de Verboden Stad, het Terracotta Leger en water dorp Wuzhen, stadstour Hangzhou en Suzhou, express nachttrein Beijing - Xi'an in couchette en Nederlandssprekende reisleiding. U reist per comfortabele airconditioned bus en verblijft in goede drie- en viersterrenhotels op basis van logies-ontbijt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5