idee mogen zich altijd melden' Maatschappelijk Werk rondt overname af Jean-Paui Hageman lijsttrekker en beoogd wethouder voor ABCH mm maaskant ZEEUWS-VLAANDEREN 21 Vier baldadige jongens in Hulst opgepakt te Wij hopen dat wij deze keer niet buitenspel gezet zullen worden Maakt er meer vakantie van. komsten waarin gepraat wordt over beleid op het gebied van on der meer mantelzorg en wmo. „We vinden het belangrijk om daarover mee te praten." De Borstkankervereniging Neder land ervaart al een poos dat het lastig is om vaste vrijwilligers te werven en werkt daarom niet meer met afdelingen met een ei gen bestuur, vertelt Monika Cros iers. Zij is coördinator van activi teiten die de vereniging in HULST - Vier jongens van 14 tot 16 jaar zijn zondagmiddag vanwege baldadig gedrag beboet of naar Bu reau Halt verwezen, omdat zij een loods aan de Absdaalseweg binnendrongen. Agenten namen een kijkje na een melding van een alerte getuige. De knapen werden aangetroffen op de Spoorweg. Drie van hen hadden geen identiteitsbewijs bij zich. Zij waren kennelijk door een gat in een hekwerk gekropen, maar hadden niets weggehaald. De twee jongsten (14 en 15 jaar) gaan naar Halt, de twee 16-jarige jongens hebben een boete van elk 230 euro gekregen. Zeeuws-Vlaanderen op poten zet. „Mensen met kanker kunnen nu eenmaal overlijden. En andersom merken we dat mensen die de ziekte heel lang hebben, op ter mijn vaak wat minder behoefte krijgen om bij de vereniging be trokken te blijven." De landelijke club probeert in de regio daarom op projectbasis te werken. „Als iemand een leuk idee heeft, kan die zich melden en wordt gekeken hoe dat te reali- Jean-Paul Hageman was de afgelo pen periode raadslid voor Groot Hontenisse, maar kondigde eer der vorig jaar al zijn overstap naar Algemeen Belang Groot Hulst aan. De laatste maanden ging hij in de gemeenteraad al verder als onafhankelijk raadslid. „In Jean-Paul hebben wij een er varen, kundig en krachtig bestuur der die naar onze mening bijzon der geschikt is om de functie van wethouder te Vervullen", zegt hui dig fractievoorzitter Ronnie Roc- tus. „We hopen van ganser harte dat wij deze keer niet buitenspel gezet worden zoals vier jaar gele den het geval was." Hoewel ABGH tijdens de vorige gemeenteraadsverkiezingen met vijf zetels de grootste fractie werd in de Hulster gemeenteraad viel de partij toch buiten de boot bij de collegeonderhandelingen. Roc- tus: „We gaan er alles aan doen om zoveel mogelijk stemmen te behalen zodat een coalitie zonder seren is. Dat kan via mij: ik heb contact met de landelijke organi satie", legt Crosiers uit. Ze heeft in Zeeuws-Vlaanderen hulp van twaalf vrijwilligers. Samen zor gen ze eens per week voor een sportuurtje en maandelijks voor een thema- of inloopbijeenkomst. „Daarnaast houden we regelmatig een verwenmiddag en een mode show", zegt Crosiers. Dat loopt al lemaal prima, maar 'wat handen erbij zou wel welkom zijn'. Het opheffen van Maatschappe lijk Werk is een gevolg van het be sluit van de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten om vanaf 1 januari 2015 één instelling per gemeente voor ondersteuning en begelei ding op alle vlakken te starten. Dat moet ervoor zorgen dat de Algemeen Belang Groot Hulst niet mogelijk is." Op dit moment legt de partij de laatste hand aan het definitieve verkiezingsprogramma. „We zul len als speerpunt naar voren brengen de leefbaarheid in de klei ne kernen, en ook extra aandacht vragen voor de ontwikkelingen in de binnenstad van Hulst Ook de positie van onze ouderen, sociaal zwakkeren en de jeugd zal specia le aandacht krijgen." Derde op de lijst staat Jos van Eek. Die kwam vier jaar geleden voor het CDA in de raad, maar ging na onenigheid verder als onafhanke lijk raadslid. Ook hij kondigde al aan zich aan te sluiten bij ABGH. De eerste tien kandidaten op de lijst zijn: Jean-Paul Hageman, Vo gelwaarde; Ronnie RoctusKloos- terzande; Jos van Eek, Sint Jan steen; Fons Dobbelaer, Sint Jan steen; Toon Maas, Lamswaarde; Gino Depauw, Walsoorden; Mari na Strooband, Clinge; Merten Broeckaert, Kloosterzande; Jos Buijsrogge, Graauw en Ruud Mus- te, Hulst. dienstverlening verbetert en door samenwerking goedkoper wordt. Maatschappelijk Werk past in die koepelorganisatie. Om tot zulke instellingen te komen, zijn de sub sidieregelingen aan een aantal or ganisaties stopgezet. De ongeveer zestig medewerkers van Maatschappelijk Werk zijn in dienst getreden bij één van de drie welzijnsorganisaties. Zij kun nen bij hun nieuwe werkgevers gewoon verder met hun lopende dossiers. Alle cliënten van Maatschappelijk Werk zijn met een brief op de hoogte gebracht van de nieuwe si tuatie. Berlijn Potsdam Rondreis Engeland-Schotland Ftirsch am Artberg Rondreis Bulgarije, Hart van de Balkan maaskantreizen.nl DINSDAG 14 JANUARI 2014 Vele tientallen reumapatiënten doen regelmatig oefeningen in het zwembad. Vaak wordt het water voor hen lek ker warm gemaakt, foto Ed van Alem door Eugèite Verstraeten HULST - Jean-Paul Hageman is de lijsttrekker voor Algemeen Belang Groot Hulst (ABGH) bij de komen de gemeenteraadsverkiezingen op 19 maart. De voltallige fractie heeft ook unaniem besloten Hage man naar voren te schuiven als kan didaat-wethouder. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Alle hulpverlening die Stichting Maatschappelijk Werk Zeeuws-Vlaanderen tot 1 januari bood, is in een overgangsjaar on dergebracht bij welzijnsorganisa ties Aan Z (Terneuzen), Hulst voor Elkaar en Porthos Sluis. Ronnie Roctus, ABGH 5 dagen vanaf 239 5-daagse stedenreis per Comfört-Ciass touringcar, met o.a. stadstour en bezoek aan Potsdam. Verblijf in goed middenklasse hotel op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Vertrek 16 februari, 1,30 maart, 20,27 april, 4,18meie.a. 10 dagen vanaf 749 iO-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. York, Edinburgh, Fort William, Skye. Verblijf in goede middenklasse hotels op ba sis an 8x half-pension. U reist Cömfort-Class. Vertrek 25 mei, 9,16,29 Juni, 26 juli e.a. 7 dagen vanaf 399 7-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met O.a. Sitvretta, Lech, Gross Walsertal, Zwitserland en Liechtenstein. Verblijf in goed middenklasse hotel op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Vertrek 11,25 mei, 8,22 Juni, 6 Juli e.a. 12 dagen vanaf 799 12-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar. Met o.a. Zagreb, Sofia. Plovdiv. Rila en Boedapest! Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. Vertrek 10 met, 14 juni, 26 juli e.a. ANVR 3BE ■n Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties. Tjj excursiereizen en rondreizen door heet Europa. Bij bijna aiie reizen zijn rsS! excursies en balf-pensiön inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan info@maaskantreizen.nl 0412 - 48 28 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59