ZEEUWS-VLAANDERE Mannending Showband Axel herleeft na reünie almanak mÊÈÊÈÊÊliÈÊKË B en W van Sluis willen de Verordening tweede woningen afschaffen op verzoek van meerderheid in gemeenteraad. Vrouw (40) betrapt tijdens stelen fiets Clarence Seedorf trainer AC Milan Nu lekkerjfe thuis chillen met drank UIT m AS HERREZEN MÊÊSSSÊSSÊÊÊmM SLUIS - Iedereen die in de gemeen te Sluis een woning wil kopen als vakantiehuisje of tweede woning wordt binnenkort geen strobreed meer in de weg gelegd. B en W van Sluis stellen de gemeenteraad voor de Verordening tweede wo ningen in te trekken. Het Sluise gemeentebestuur wor stelt al tijden met regels voor aan koop van tweede woningen. Bel gen en Duitsers kochten massaal goedkope huizen om die als va kantie- en/of weekend woning te gebruiken. Buitenlandse belang stelling dreef de prijs op, waar door jongeren geen huis in eigen stad of dorp konden kopen. De nieuwe eigenaren bezochten hun huis alleen in vakanties en week einden. Zij namen vaak niet of nauwelijks deel aan het economi sche en sociale leven in het dorp, waardoor winkels en- verenigin gen in problemen kwamen. Om de leefbaarheid in dorpen te garanderen, werd de aankoop van woningen die binnen de bebouw de kom lagen in 2005 (opnieuw) aan regels gebonden. Een paar jaar later werd de verordening iets versoepeld, maar in kleinere dor pen mochten - ook op voorspraak van de dorpsraden - nog steeds geen huizen worden verkocht aan mensen, die er niet permanent wilden wonen. Intussen zijn de inzichten echter veranderd. Bij toenemende leegstand is het be ter dat huizen worden verkocht en opgeknapt dan ze te laten ver krotten, menen veel raadsleden. Bovendien is handhaving van de verordening uiterst moeilijk, be toogden oppositiepartijen. Eén van de partners kan zich inschrij ven in de gemeente Sluis of een ei genaar kan verhuizen zonder dat hij verplicht kan worden, zijn huis te verkopen; het zijn argu menten om de verordening af te schaffen. Maar de huidige coalitie was on der meer gebouwd op de afspraak dat de Verordening tweede wo ningen bleef bestaan. Met name D T hecht zeer aan de verorde ning, die volgens de partij noodza kelijk blijft voor de leefbaarheid in kleine dorpen. Fractievoorzit ter Liber Baarends noemt de WD dan ook 'onbetrouwbaar', omdat de liberalen nu voor afschaffen van de verordening zijn. WD'er Stan Lauret geeft aan dat ontwikkelingen als 'deeltijdwo nen' en de verhuizing van Belgen naar de regio de verordening heb ben ingehaald. Het zou hypocriet zijn om in de raad een andere me ning te laten horen dan straks tij dens verkiezingsdebatten. PvdA en CDA blijven tegen af schaffen van de regels. Maar als ie dereen tijdens de raadsvergade ring aanwezig is, verdwijnt de ver ordening in de prullenmand. IJZENDIJKE - Een 40-jarige vrouw uit de gemeente Sluis is in de nacht van zondag op maandag aangehouden op de Boulevard in IJzendijke, omdat ze een fiets had gestolen. Agenten namen poolshoogte om dat ze melding kregen van poging tot diefstal van accu's uit auto's. Ze betrapten de vrouw op heter daad tijdens het stelen van een fiets. Of ze het ook op accu's had voorzien, wordt door de politie nog onderzocht. Dat een televisiezender die in elk re clameblok de kijkers om de oren slaat met de slogan 'wat mannen willen'zich niet bepaald op vrou wen richt, valt te raden. Maar dat mensen die in beeld komen ook nog eens in een balkje aangeduid wor den als MAN, dat vond die Zeeuw se, die met haar vriend meekeek naar de Dakar Rally op RTL7 over dreven. „Ik zie toch wél dat het een man is, waarom doen ze dat nou?", riep ze uit toen Peter Versluis, die met een MAN-truck meedoet, in beeld kwam. Vanaf nu kijkt ze al leen nog naar RTL8: de zender die in elk reclameblok de slogan 'waar vrouwen van houden' uitzendt. 14 januari 2014 Sluis open voor tweede woning I i AXEL - Waar een reünie al niet toe kan leiden. Showband Axel is er door uit de as herrezen. Tijdens de bevrijdings taptoe vorig jaar september kwamen oud-leden sinds 2000 voor het eerst weer samen. „Toen begon het te krie belen", vertelt Eddy Sorber. „Inmiddels hebben we al en kele repetities achter de rug en hebben we ook een aan tal instrumenten aangeschaft." De showband Axel trad gis teravond voor het eerst echt naar buiten in het Gregorius- centrum, waar een nieuwjaarsborrel was. Sorber schat het aantal deelnemers op 'een man of twintig". Hij is er zelf als oudgediende ook bij betrokken, maar 'jongeren zullen de kar moeten trekken'. Of dat lukt, durft Sorber niet te voorspellen. Hoopvolle signalen zijn er zeker. „Een oud-lid heeft zijn twee zonen meegebracht. Het enthousiasme is groot." Showband Axel maakte vooral naam in de jaren tachtig van de vorige eeuw en won zelfs in 1985 het natio naal kampioenschap in de eredivisie op het Wereldmu ziekconcours in Kerkrade. foto Mark Neelemans door René Hoonhorst Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55