Eerste plannen voor ontwikkeling van Sloepoort al twintig jaar oud Jongeren over het algemeen positief over cameratoezicht Goes Moedeloze wethouder en een weerloos kotje maaskant BEVELANDEN en THOLEN 21 Maakt er meer vakantie van. reizen maaskantreizert.nl „Het initiatiefis op zich goed. Ik zeg daar geen definitief nee tegen. Ons standpunt blijft echter onver anderd. Er is nog steeds geen noodzaak Sloepoort te ontwikke len. Er staan bedrijfsgebouwen leeg en er zijn nog voldoende oude bedrijfsterreinen zoals de Zwake in Heinkenszand. Laten we eerst die terreinen invullen." Het is deze maand precies twin tig jaar geleden dat de eerste plan nen voor Sloepoort werden ont wikkeld. I n januari 1994 werd de brochure 'De sloe-rand, uitdagin gen en kansen, een aanzet voor een samenhangend beleid voor de polders en de dorpen rond het Sloegebied' in het gebied ver spreid. In deze brochure wordt on der meer bedrijventerrein Sloepoort genoemd en is de zoeklocatie aangegeven waar dit terrein zich zou kunnen ontwik kelen. In december van dit jaar on dertekenen de provincie en de ge meente Borsèle het 'WOV-conve nant'. In dit convenant staat on der meer dat bij 's-Heerenhoek een bedrijventerrein wordt ont wikkeld voor bedrijfsactiviteiten die niet in, maar direct nabij het haven- en industrieterrein Sloe horen. Borsele, Goes en Kapelle onderschrijven in 2000 de regiovi sie Stedelijke ontwikkelingszone Goes waarin ook Sloepoort is op genomen. „Maar het is in al die jaren niet tot een concrete ontwikkeling ge komen. Er is dus nog steeds geen concrete behoefte", concludeert Arno Witkam. „Om een schei ding te maken tussen het Sloege bied en de woonomgeving zijn de Sloebossen aangelegd. Laten we de bosrand doortrekken tot over Sloepoort. Onze grenslinde is een eerste aanzet." Witkam is niet onder de indruk van dreigende schadeclaims van Zeeland Seaports die al behoorlijk wat geld in Sloepoort heeft gesto ken. „Dat is ondernemersrisico. Huilen achteraf, daar heeft nie mand wat aan." Verburg hield onder meer online enquêtes en interviews onder jon geren tussen de 16 en 23 jaar in de gemeentes Noord-Beveland, Rei- merswaal, Kapelle en Goes. De vragen spitsten zich toe op ge drag, veiligheidsbeleving en priva cy. Naast de jongeren zijn ook de politie en een horecaondernemer ondervraagd. Op de enquête heb ben, uit de steekproef van 1217 uit gaansjongeren, 142 respondenten gereageerd, niet genoeg voor een betrouwbaar resultaat. Via de en quêtes zijn nog eens 27 jongeren ondervraagd. Toch concludeert Verburg dat jon geren over het algemeen positief zijn. De jongeren die al vaker met de politie in aanraking zijn geko men, zijn er minder over te spre ken. Veel jongeren zijn zich ook niet bewust van he-t cameratoe zicht, ze letten er niet op. Hun vei ligheidsgevoel neemt wel toe door het cameratoezicht, al is er ook een aantal respondenten dat het tegenovergestelde aangeeft. Uit de interviews met de politie en de horeca blijkt zij het op veel punten met elkaar eens zijn. Com municatie over bijvoorbeeld het gebruik van beelden is nog voor verbetering vatbaar. Goes maakt sinds 2001 gebruik van cameratoezicht in de binnen stad, er hangen er inmiddels rond de twintig. Afgelopen weekeinde kwamen ze weer eens van pas toen werd geregistreerd dat vier Belgische jongeren een 50-jarige man mishandelden op de Grote Markt. Kapelle is er inmiddels al 25.000 euro aan kwijt geweest en het ding kostte destijds 10.000 euro. Die vijftien mille moest de ge meente besteden aan herstelwerk. En maandag lagen de panelen er weer vanaf. Wethouder Jon Herselman is er moedeloos van. „Het gebeurt twee tot drie keer per jaar. Ergens tussen vrijdagavond en zondag morgen, strijk en zet." De daders zijn stappende jongeren, onder weg naar Schore of Hansweert na het uitgaan, gelooft de wethou der. Het kotje ligt verscholen van af de weg. Het biedt overdag een beschutte uitkijkplaats over het Kanaal door Zuid-Beveland. Weg halen wil Herselman het praat huisje niet. „Je kunt zeggen, dan zijn we van de kosten af, maar dan geef je vandalen een slecht signaal. Het huisje wordt graag ge bruikt door ouderen uit het dorp en fietsers. Maar in de weekeind- nachten gaan geregeld de stalen luifel, het bankje en de panelen er aan. En dan liggen er flessen bier, gebruikte condooms...". Berlijn Potsdam Rondreis Bulgarije, Hart van de Balkan Rondreis Engeland-Schotland Flirsch am Arlberg DINSDAG 14 JANUARI 2014 HMi&i info@maaskantreizen.nl I 0412 - 48 28 28 Arno Witkam en Conny Miermans van de PvdA plantten een grenslinde op Sloepoort. foto johan van der Heijden door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Om het idee van Levien de Putter voor een duurza me inrichting van bedrijventerrein Sloepoort bij 's-Heerenhoek volle dig te omarmen, dat gaat de Borsel- se PvdA-fractievoorzitter Arno Wit kam nog een stap te ver. door Luc Oggel GOES - Uitgaansjongeren zijn over het algemeen positief over het ca meratoezicht in de Goese binnen stad. Dat blijkt uit een onderzoek dat Bart-Jan Verburg, derdejaarsstu dent van de opleiding Integrale Vei ligheid aan Avans in Breda, in op dracht van de gemeente deed. door Claudia Sondervan SCHORE - Vijfjaar staat het praat huisje nu op de kanaaldijk bij Scho- re. In die tijd is de prijs van het praathuisje al anderhalve keer over de kop gegaan. 5 dagen vanaf 239 5-daagse stedenreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. stadstour en bezoek aan Potsdam. Verblijf in goed middenklasse hotel op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Vertrek 16 februari, 1,30 maart, 20,27 april, 4,18 mei e.a. 12 dagen vanaf 799 12-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, Met o.a. Zagreb, Sofia. Piovdjv, Rila en Boedapesti verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. Vertrek 10 mei, 14 juni, 26 juli e.a. «SMS* /fS^V yi Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, 4sBr srfr ,/'S excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen.zijn .«SE™ sck rsKT exoursiesenhalf-penSionjribegrepen.Vraagdegratisbrochureaan. Wethouder Jon Herselman bij het alweer vernielde praathuisje op de ka naaldijk bij Schore. foto Mechteld Jansen. 10 dagen vanaf 749 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. York. Edinburgh, Fort William. Skye. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van 8x half-pension. U reist Comfc Class. Vertrek 25 mei, 9,16,29 juni, 26 juli e.a. 7 dagen vanaf 399 7-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Sllvretta. Lech. Gross Walsertal, Zwitserland en Liechtenstein. Verblijf in goed middenklasse hotel op basis van half-pension. U reist Comfort-Class. Vertrek 11,25'mei, 8,22 juni, 6 juli e.a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51