Denise de Jonge in race titel beste reisadviseur Omoda binnenkort in nieuw distributiecentrum UWI SCHOUWEN-DUIVELAND 23 Whiskyproeverij in d'Ouwe Smisse 'Puur Gezond' bij Oud-Bommenede Creatieve cursus Patchwork 66 ledereen doet een stapje harder om de verhuizing voor elkaar te boksen OndernemerspSein DREISCHOR - Bij de Quilt Ster in Dreischor begint vanaf donder dag 30 januari een reeks van vier lessen waarin de beginselen van het machinaal patchwork worden uitgelegd. Deelnemers gaan ook zelf aan de slag met hun eigen naaimachine. De bijeenkomsten vinden eens per maand plaats van 13.00 tot 15.00 uur in de work shopruimte van de Quilt Ster. Meer info op www.dequiltster.nl ZONNEMAIRE - d'Ouwe Smisse, houdt donderdag om 19.00 uur in samenwerking met voorzitter Frans van der Geest van de Zeeuwse Whisky Club de eerste Whiskyproeverij van het jaar. Di verse malt whisky's van Schotse eilanden passeren de revue. Behal ve dat deelnemers mogen proe ven, worden ook wetenswaardi- gen verteld. Kosten: 27,50 euro. ZONNEMAIRE - Bij Résidence Oud-Bommenede in Zonnemaire vindt woensdag 22 januari van 9.00 tot 13.00 uur het kennisma kingsarrangement 'Puur Gezond' plaats. Deelnemers kunnen ken nis maken met de 'Vitaliteitspyra- mide', die laat zien hoe gezond en vitaal te worden en blijven. Afslui tend is een 'Puur Gezonde' lunch Kosten bedragen 45 euro per per soon. Info op 0udB0mmenede.nl. ZIERIKZEE - Waar begin 2013 nog slechts een open vlakte was, rijst vlakbij de Zeelandbrug nu een groot pand uit de grond. Het nieu we distributiecentrum van schoe nenketen Omoda is zo goed als af. De eerste bedrijfshal, waar het lo gistieke proces plaatsvindt, is zelfs al in gebruik. Eind februari willen eigenaren en broers Wil helm en Lourus Verton helemaal over zijn. „Ons oude pand aan de Industrie weg in Zierikzee werd met zijn 2500 vierkante meter veel te klein", legt Wilhelm Verton uit. „Om die gebrekkige ruimte aan te vullen waren afdelingen zoals het magazijn en logistiek verdeeld over verschillende panden in de stad. Dat bleek niet bepaald effi ciënt. Waar we in het oude distri butiecentrum een capaciteit van 8000 stuks per dag haalden, wor den dat er nu 2000 per uur." Het gaat daarbij om in- en uit gaande goederen. In het nieuwe pand zal de afdeling logistiek 6750 vierkante meter beslaan en het kantoorgedeelte 2750. Een flin ke stap voorwaarts qua ruimte dus. Ondanks dat Omoda nu dertien fysieke winkels in Nederland en een in België bezit, houden de ge broeders Verton het kloppend hart van hun bedrijf graag op Schouwse bodem. Verton: „Zowel wij als het meren deel van het personeel wonen hier in de buurt. Dat is dan wel zo makkelijk. En aangezien we aan de stadsrand zitten, zijn we goed bereikbaar, ook voor transpor teurs buiten de provincie." Ver huiswagens rijden af en aan op het nieuwe terrein. Sinds vorige week is het logistieke centrum in gebruik. Daar is nu zo'n twintig man personeel aan het werk. De komende weken verlaten ook de afdelingen webshop, klanten service en inpak hun oude stek. Als laatste is het kantoor aan de beurt. Zodra dat is ingericht, is al les rond. Klaar voor een nieuw be gin. „Als het goed is, is het dan 17 februari. Dan moet alles en iedereen over zijn. Maar we hebben er vertrou wen in dat het goed komt", glim lacht de ondernemer. „Het geeft veel voldoening als je merkt dat iedereen net een stapje harder doet om de verhuizing voor el kaar te boksen. Zeker aangezien we pas begin 2014 zijn begonnen terwijl het plan in eerste instan tie november 2013 was. Iedereen heeft nu veel behoefte aan een nieuwe werkplek." Dat Omoda maar blijft groeien, zowel op fysiek gebied als via haar webshops die naast Neder land ook in België, Duitsland en Frankrijk online zijn, heeft het be drijf volgens Verton te danken aan haar goede service richting de klant. „We scoren hoog op dat gebied. Wij zijn lange termijndenkers. Dat werpt zijn vruchten af." Voor Denise is het de vierde keer dat ze, op vrijwillige basis, mee doet aan de door het vakblad Trav- magazine georganiseerde strijd. „Om mijn kennis uit te breiden, want je doet heel veel productken nis op. En het is ook een stukje trots. Het motiveert me om mijn werk zo goed mogelijk te doen." Bij de eerste ronde van de strijd draait het vooral om kennis, schetst de 25-jarige reisadviseur de opzet van de verkiezing. In de rondes daarna speelt ook service aan klanten een rol. Een kolfje naar de hand van De Jonge. „Ik doe graag een stapje extra. Dat is wel waar ik voor sta." De bekendmaking is vandaag, op de vakdag van de Vakantiebeurs in Utrecht. In december werd De Jonge al uitgeroepen tot de beste van Zeeland. Met elf collega's uit andere provincies dingt ze nu mee naar een plaats in de landelij ke top 3. DINSDAG 14 JANUARI 2014 Een impressie van het zorgcomplex in de Zware Plaatwerkerij. Het nieuwe distributiecentrum van Omoda is zo goed als klaar, foto Dirk-Jan Gjeltema door Sharon van Oost Wilhelm Verton door Esme Soesman COES - Het is een superspannende dag vandaag voor Denise de Jonge van D-Reizen Goes. De in 's-Heer Arendskerke wonende De jonge maakt kans op de landelijke titel 'beste reisadviseur van het jaar 2013'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45