Eerste plannen voor ontwikkeling van Sloepoort al twintig jaar oud 22 SCHOUWEN-DUIVELAND Levien de Putter maakt ontwerp voor duurzame inrichting van bedrijvenpark Sloepoort. 'S-HEERENHOEK - Levien de Putter, architect en fractievoorzitter van D66 in Borsele, heeft genoeg van de traditioneel ingerichte bedrij venterreinen met 'van die lelijke dozen'. Hij heeft een ontwerp gemaakt voor een duurzame inrichting van wat ooit het 'eco-Sloepark' (een parkachtige vertaling van Sloepoort) moet worden. „Daar moet iedereen blij van worden. Zelfs de PvdA en de Stichting Be houd de Zak van Zuid-Beveland." De inrichting van bedrijventer rein Sloepoort ligt op zijn gat sinds de Raad van State de BZZB en inwoners van 's-Heerenhoek in het gelijk stelde. Eerst moet nut en noodzaak van dit terrein 'in de oksel' van de Sloeweg wor den aangetoond alvorens een be stemmingsplan te maken. Het dagelijks gemeentebestuur van Borsele en grondeigenaar Zee land Seaports willen Sloepoort ontwikkelen. De PvdA en de BZ ZB blijven protesteren. Er is in het Sloegebied nog ruimte ge noeg. De PvdA plantte half decem ber bij wijze van protest een grenslinde op Sloepoort. „De PvdA kan gerust zijn. De grenslinde mag blijven. De boom past immers prima in het duur zaam ingerichte bedrijvenpark", zegt De Putter. Hij heeft de boom zelfs ingetekend in zijn ontwerp. Volgens het ontwerp van De Put ter komt aan de rand van Sloepoort een aarden wal van acht meter hoog waarin bedrijfs gebouwen als het ware geschoven zijn. Op het terrein zelf komt een park en een grote vijverpartij om te ontspannen. Het bedrijvenpark wekt zelf energie op met behulp van bijvoorbeeld zonnepanelen. „Ik wil ook graag het energiecen trum daar hebben. De functies passen immers prima bij de doel stelling van het eco-Sloepark." Waar het Levien de Putter om gaat is dat het snijvlak tussen in dustrie en landschap geen harde scheidslijn hoeft te zijn. „Je kunt met een beetje slim nadenken in dustrie en landschap in elkaar la ten vloeien. In het eco-Sloepark moet het niet alleen leuk zijn daar te werken maar ook om daar" te lopen en te recreëren. Je kunt er ook voetballen, vissen of je hond uitlaten." Nederland loopt op dat punt vol gens De Putter ver achter ten op zichte van omringende landen. „In Frankrijk is het al veel beter geregeld. Natuurlijk heb je daar ook nog lelijke bedrijventerrein maar je ziet dat er steeds meer ini tiatieven voor duurzame bedrij venparken ontstaan die ook wor den uitgevoerd." HEINKENSZAND - Om het idee van Levien de Putter voor een duurza me inrichting van bedrijventer rein Sloepoort bij 's-Heerenhoek volledig te omarmen, dat gaat de Borselse PvdA-fractievoorzitter Arno Witkam nog een stap te ver. „Het initiatief is op zich heel goed. Ik zeg daar geen definitief nee tegen. Ons standpunt blijft echter onveranderd. Er is nog steeds geen noodzaak Sloepoort te ontwikkelen. Er staan bedrijfs gebouwen leeg en er zijn nog vol doende bedrijfsterreinen zoals de Zwake in Heinkenszand. Laten we eerst die terreinen invullen." Het is deze maand precies twin tig jaar geleden dat de eerste plan nen voor Sloepoort werden ont wikkeld. In januari 1994 werd de brochure 'De Sloe-rand, uitdagin gen en kansen, een aanzet voor een samenhangend beleid voor de polders en de dorpen rond het Sloegebied' in het gebied ver spreid. In deze brochure wordt on der meer bedrijventerrein Sloepoort genoemd en is de zoeklocatie aangegeven waar dit terrein zich zou kunnen ontwik kelen. In december van dit jaar on dertekenen de provincie en de ge meente Borsele het 'WOV-conve- nant'. In dit convenant staat on- Er is nog steeds geen noodzaak Sloepoort te gaan ontwikkelen der meer dat bij 's-Heerenhoek een bedrijventerrein wordt ont wikkeld voor bedrijfsactiviteiten die niet in, maar direct nabij het haven- en industrieterrein Sloe horen. Borsele, Goes en Kapelle onderschrijven in 2000 de regiovi sie Stedelijke ontwikkelingszone Goes waarin ook Sloepoort is op genomen. „Maar het is in al die ja ren niet tot een concrete ontwik keling gekomen. Er is dus nog steeds geen concrete behoefte", concludeert Arno Witkam. „Om een scheiding te maken tussen het Sloegebied en de woonomge ving zijn de Sloebossen aange legd. Laten we de bosrand door trekken tot over Sloepoort. Onze grenslinde is een eerste aanzet." Witkam is niet onder de indruk van dreigende schadeclaims van Zeeland Seaports die al behoorlijk wat geld in Sloepoort heeft gesto ken. „Dat is ondernemersrisico. Huilen achteraf." Nieuwdorp A a- Sloepoort s-Heerenhoek Ontspanning in 'eco-Sloepark' door Frank van Cooten door Frank van Cooten I Arno Witkam en Conny Miermans van de PvdA plantten een grenslinde op Sloepoort. foto Johan van der Heijden Arno Wittekam, PvdA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 44