'Schouwen-Duiveland loopt voor de muziek uit' Jongeren over het algemeen positief over cameratoezicht Goes 20 SCHOUWEN-DUIVELAND Pandenbank Tholen laat zien wat te koop is EF Kerkkoor verzorgt jubileumconcert In de Jacobuskerk in Renes- se vindt zaterdag het jubi leumconcert plaats van Kerk koor Renesse. Ook het klari- nettenensemble KleZZ, het Schouws Koperensemble en vocaal kwartet Kaleidoscope verlenen medewerking aan de viering van het 50-jarig bestaan. Aanvang 20.00 uur. De toegang is gratis. Opvoedcursus beter omgaan met pubers Het centrum voor Jeugd en Gezin start donderdag 23 ja nuari met de opvoedcursus 'beter omgaan met pubers'. De wekelijkse cursus van ze ven avonden vindt plaats bij het CJG aan de GreVelingen- straat in Zierikzee. Meer in formatie over de inhoud van de cursus en opgave is te vin den op de site van het CJG. Modeshow in het teken van alpaca's De ledenavond Vrouwen van Nu, afdeling Duiveland, staat dinsdag 21 januari in het teken van mode ge maakt van alpacawol. Enke le exemplaren van deze klei ne lamasoort zullen wel licht ook te zien zijn bij het dorpshuis in Oosterland. De avond begint om 19.30 uur. Geld gestolen bij inbraak in kantine Bij een inbraak in de kanti ne van voetbalclub Vlissin- gen aan de Irislaan is een paar honderd euro gestolen uit een fooienpot. Ook is een fles drank ontvreemd. Dat gebeurde maandag tus sen 04.00 en 05.00 uur. Een raam werd ingegooid en bin nen werden drie deuren in getrapt. Jutterskunst bij Ja Mar Natuurlijk Nel Mol uit Dordrecht expo seert vanaf zondag haar zo geheten jutterskunst in fo to's en schilderijen in atelier Ja Mar Natuurlijk van Ma rian Schellekens en Anja de Glopper. De opening is van 12 tot 17 uur. Te zien t/m 14 februari, Zeeanemoonweg 11 in Renesse, ma t/m vrij. 13.30 -16.30 uur. Stil onderzoek naar verkoop jachthaven De gemeente Noord-Beve land laat een extern bureau uitzoeken of de verkoop of verpachten van de gemeen telijke jachthaven te Kam perland opportuun is en hoe veel die kan opbrengen. De uitkomst van het onderzoek wordt in maart gepresen teerd aan de gemeenteraad in een besloten vergadering. I ®»P ZIERIKZEE - Boswachter Dirk Fluijt van Staatsbosbeheer is een posi tief ingesteld mens. Hij vefwacht van de opbrengst van de buitenrij pas leuke dingen te kunnen doen voor de ruiters op Schouwen-Dui veland. „Een bijzondere stalling of zo. Als tegenprestatie moeten we iets doen, natuurlijk." Fluijt kan dat zeggen omdat de zaken in zijn be- heergebied goed zijn geregeld. „Schouwen-Duiveland loopt, als het om natuuronderhoud gaat, echt voor de muziek uit. Het ATB-team onderhoudt zelf zijn parcours in de Boswachterij, de menvereniging Schouwen-Duive land houdt haar routes bij en de Schouwse Ruiters zorgen dat de ruiterpaden begaanbaar blijven. Ik ben heel blij met al die vrijwil lige inzet, vandaar dat ik denk dat we wel wat leuks terug kunnen doen." Staatsbosbeheer heeft mo menteel twaalf kilometer ruiterpa den op Schouwen-Duiveland. Be doeling is dat er in het westelijk deel nog een kilometer of tien bij komt. Ook Natuurmonumenten en waterschap Zeeuwse Stromen beheren ruiterroutes op het voor malige eiland. Verreweg de meeste van de 190 le den van de Schouwse Ruiters zijn bezig met dressuur of springen in de manege. Veel buitenrijders telt de vereniging niet. Maar degenen die het doen, dragen een steentje bij aan het onderhoud van de pa den. „Als er een tak overhangt, dan halen we die eraf," illustreert bestuurslid Elles van der Klooster van de Schouwse Ruiters. „Verder zeg ik regelmatig dat ze niet al- GOES - Uitgaansjongeren zijn over het algemeen positief over het ca meratoezicht in de Goese binnen stad. Dat blijkt uit een onderzoek dat Bart-Jan Verburg, derdejaarsstu dent van de opleiding Integrale Vei ligheid aan Avans in Breda, in op dracht van de gemeente deed. Verburg hield onder meer online enquêtes en interviews onder jon geren tussen de 16 en 23 jaar in de gemeentes Noord-Beveland, Rei- merswaal, Kapelle en Goes. De vragen spitsten zich toe op ge drag, veiligheidsbeleving en priva cy. Naast de jongeren zijn ook de politie en een horecaondernemer ondervraagd. Op de enquête heb ben, uit de steekproef van 1217 uit gaansjongeren, 142 respondenten gereageerd, niet genoeg voor een betrouwbaar resultaat. Via de en quêtes zijn nog eens 27 jongeren ondervraagd. Toch concludeert Verburg dat jon geren over het algemeen positief zijn. De jongeren die al vaker met de politie in aanraking zijn geko men, zijn er minder over te spre ken. Veel jongeren zijn zich ook niet bewust van het cameratoe zicht, ze letten er niet op. Hun vei ligheidsgevoel neemt wel toe door het cameratoezicht, al is er ook een aantal respondenten dat het tegenovergestelde aangeeft. Uit de interviews met de politie en de horeca blijkt zij het óp veel punten met elkaar eens zijn. Com municatie over bijvoorbeeld het gebruik van beelden is nog voor verbetering vatbaar. Goes maakt sinds 2001 gebruik van cameratoezicht in de binnen stad, er hangen er inmiddels rond de twintig. Afgelopen weekeinde kwamen ze weer eens van pas toen werd geregistreerd dat vier Belgische jongeren een 50-jarige man mishandelden op de Grote Markt. leen in het midden van het pad moeten rijden. Als je de zijkanten meeneemt, hou je het pad breed. Er zijn zelfs ruiters die continu met een snoeischaar in hun tas rij den." Van der Klooster is al jaren bezig om een netwerk te maken van de Schouwse ruiterpaden. Dat gaat moeizaam, omdat er veel overhe den en organisaties bij betrokken zijn: „Schouwen heeft relatief veel ruiterpaden. Toch hebben ze het op Walcheren beter voor el kaar." THOLEN - Eenentwintig panden telt het overzicht van de Panden- bank. Deze digitale lijst laat alle winkel-, woonwinkel- en horeca- panden zien die te koop staan of te huur zijn op Tholen. Het is een initiatief van de Werkgroep De tailhandel, waarin onder andere gemeente, Stadlander, makelaar dij en Rabobank zitting hebben. „We zijn een non-profitclubje dat impulsen wil geven aan de samen leving. Dit soort initiatieven kun nen helpen het voor onderne mers laagdrempeliger te maken. Baat het niet, dan schaadt het niet, misschien voegt dit zelfs iets toe", zegt makelaar Arno Leunis. I RENESSE ZIERIKZEE OOSTERLAND VLISSINGEN RENESSE KAMPERLAND Elles van der Klooster: „Ik ben niet tegen de buitenrijpas, maar zijn ruiters de enigen die moeten betalen voor recreëren in natuur?" foto Ronald den Dekker door Luc Oggel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42