'Nieuw stadion Feyenoord kost gemeente minder* 24 maanden 50% korting Harms plaatst zich voor NK driebanden i Samsung Galaxy Sill Mini twv €359,- GRATIS K-'l O HU 28 SPORT ZAALHANDBAL Vodafone Voordeel Web Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc Q Trainer van Heinkenszandse handballers haalt nog altijd veel voldoening uit de sport. Aan alles is te merken dat het voorzichtigheid troef is bij de vol gende poging een nieuwe of flink gerenoveerde Kuip te realiseren. Het project Het Nieuwe Stadion (HNS) is afgelopen zomer op een groot fiasco uitgelopen. Oud-wet houder Van Sluis: „Het is destijds gesneuveld op een gebrek aan draagvlak." Dat is wat hij en de andere verkenners nu koste wat kost willen voorkomen. In een week tijd is al met zo'n veertien betrokken partijen gesproken. De profclub, de amateurtak, suppor ters, sponsors, burgemeester Aboutaleb, stakeholders, politici, experts; iedereen mag de komen de tijd het woord nemen. „We hebben nu al een aantal goe de gesprekken gehad, onder meer met een afvaardiging van de sup porters en met stakeholders", legt Van Sluis uit. „We zullen niet ie dereen te vriend kunnen houden. Zo werkt het nu eenmaal. Nog maals, het gaat er ons om wat het beste is voor Feyenoord." Van Sluis werkt samen met Hans Ver vat (havenbaron en ook voorma lig wethouder) en Jos van der Vegt, voormalig directeur van Ahoy' en Stadion Feijenoord dat medio jaren negentig onder zijn leiding werd verbouwd. „Om daarna weer twintig jaar mee te kunnen", zegt Van der Vegt. „Dit stadion nadert nu dus het einde van zijn economische levens duur." Er zijn al meerdere plannen inge diend, waarvan er volgens de drie verkenners vier realistisch zijn. Dat zijn de plannen van Volker- Wessels, actiegroep Red De Kuip, architectenbureau Zwart Jans- ma en BAM. In het plan van de laatste kost een nieuw stadion 185 miljoen euro en BAM zegt dat zonder financiële steun van de ge meente te kunnen realiseren. „Dat klinkt natuurlijk aantrekke lijk", aldus Van Sluis. „Daar gaan we dus over praten." In het plan dat vorig jaar niet doorging werd de gemeente om een garantstelling van 165 miljoen euro gevraagd. Van Sluis: „Voor ons is wel duidelijk dat het de ge meente sowieso minder moet kos ten dan bij het eerdere plan de be doeling was. Een garantie boven de 100 miljoen euro is voor ons onbespreekbaar." Eind januari sluit de termijn voor het indienen van plannen. Daarna moet duide lijk worden met welke partij de verkenners verder gaan. In het nieuwe of vernieuwde on derkomen moeten de bijna tien duizend plaatsen die nu dicht op het veld staan sowieso behouden blijven. Want vooral die mensen, zegt het trio, zorgen voor de unie ke sfeer. Het zou ook best kunnen dat er een dak op het stadion komt. „Dat heeft dan met de mul tifunctionaliteit te maken", zegt Van Sluis. „Want alleen 24 voet balwedstrijden in een jaar levert te weinig op." De drie Rotterdam mers willen eind maart al een voorlopig advies uitbrengen, kort na de gemeenteraadsverkiezin gen. Bij de formatie van een nieuw college van B&W kan dan nog rekening worden gehouden met het plan. Zoveel mogelijk partijen - en niet alleen uit de politiek - moeten het plan gaan ondersteunen. „Feyenoord kan met een nieuw stadion structureel tot de top van Nederland en wellicht ook Euro pa gaan horen", legt Van Sluis uit. „Een nieuw stadion kan ook een forse bijdrage leveren aan de eco nomische kracht van Rotterdam." En als dat er komt moet ook goed voor het huidige onderkomen ge zorgd worden. Want de Kuip is voor veel aanhangers een kathe draal. Wim van Sluis: „Het is vanwege de ligging aantrekkelijk om op de huidige locatie het stadion te bou wen of verbouwen." Jos van der Vegt: „De Kuip is een heel mooi gebouw, waar veel emotie in zit. Er is eigenlijk niemand die dit wil slopen. Mocht er straks sprake zijn van nieuwbouw, dan moet dat gepaard gaan met een goed plan voor de Kuip. Dan moet de bestemming duidelijk zijn." Van Sluis, Vervat en Van der Vegt wil len eind april met een aanbeve ling richting de gemeente en de Stichting Feyenoord komen. Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant F,!f«D2:« van €30;- voor p/mnd TOESTEL f" Kijk op de website voor meer gratis toestellen met identieke aanbiedingen. Voor vragen en meer informatie bei: 0900-0603 0,45 per gesprek) vodafone HEINKENSZAND - In oktober 2013 trad Sjoerd Jongepier toe tot de technische staf van SV Orion uit Heinkenszand. De voormalig handballer kreeg de zware taak om trainer John Jansen, die in vier jaar tijd twee titels met de Be- velandse club behaalde, op te vol gen. Vol vertrouwen begon hij aan zijn karwei. „In het verleden ben ik al wel eens bij de club betrokken ge weest", vertelt Jongepier na af loop van het met 28-24 gewon nen duel met VHC uit Valkens- waard. „En vorig jaar heb ik me ook al een beetje opgeworpen om een functie te vervullen, maar dat is door bepaalde omstandigheden helaas niet doorgegaan. Toen ik aan het begin van dit seizoen hoorde dat John Jansen er mee zou stoppen, heb ik opnieuw con tact opgenomen met de club." Dat de club zonder trainer kwam te zitten, was niet de enige reden dat Jongepier zich opwierp. Ook zijn band met de sport was be langrijk. „Je moet je voorstellen dat ik al vanaf mijn vijfde aan het handballen ben. Ik vind de sport nog 'steeds ontzettend leuk en ik miste het om er actief mee bezig te zijn. Mijn vrouw zei toen: 'ga het weer lekker oppakken en pro beer die jongens lekker te trainen, ze beter te maken.' Dat heb ik ge daan." De partner van de 42-jarige trai ner dacht dat hij misschien ook wel een rol als speler/coach zou kunnen vervullen. Zelf ziet de oud-speler van onder meer EMM, Delta Sport en Orion dat nog niet gebeuren. „Ik heb veel plezier in de sport en ben ontzettend fana tiek. Als ik nu in een korte broek langs de lijn had gestaan, was ik misschien zo het veld in gerend. Want het kriebelt wel, maar voor lopig gaan we dat nog niet doen. Misschien in de laatste wedstrijd, want dan heb ik genoeg tijd om ervan te herstellen", zegt hij met een knipoog. Dat hij zich vermaakt op de bank, blijkt ook deze middag. De lach is voortdurend op zijn gezicht. „Ik vind het erg belangrijk om er posi tief in te staan", stelt Jongepier. „Je moet de jongens zien te moti veren. Dat doe je niet door con stant kwaad op ze te zijn. Daarom laat ik me heel erg horen als ze iets goed doen. Ze doen natuur lijk ook wel dingen fout, maar dan houd ik me stil. Ze hebben er niets aan als ik boos op de bank ga slaan. Ze weten het zelf ook wel als ze een fout maken." De voorganger van Jongepier stap te op wegens de lage trainingsop- Harms bleef ongeslagen. Een keer speelde hij gelijk en moest daar om in de finale nog flink aan de bak. Harms begon met een punt achterstand op Cees Busio aan de slotronde maar maakte daarin ge hakt van zijn Brabantse tegenstan der, 20-8. Daarmee pakte hij de ti tel en een plaats op het NK in Leusden. Joop de Fouw en Eric Niewenhuyse moesten genoegen nemen met de vijfde en zesde plaats. Machielsen FA/Pressplate Hoondert/de Waard 4-4: De be zoekers verzetten zich voorbeel dig tegen de sterke Brabantse for matie. Piet Koek en Willem Domi- nicus zorgden voor de winstpar tijen. Frans de Koek verloor nipt en Jaap Hameling kansloos. De Stene Brug - BH Keukens 6-2: Edwin Geluk en Wim de Kok speelden sterke partijen voor de thuisploeg en wonnen met ruim verschil. Rob van Linden moest knokken voor de punten. Alleen Ad Menheere verloor. Kader, 's Lands Welvaren 1 - Honky Tonk 1 8-0: De bezoekers kwamen met een man te weinig en de anderen werden door Peter de Bree, Danny Walhout en Jan Goudzwaard afgestraft. 's Lands Welvaren 2 - Wellse Vaert x 4-4: Een prima resultaat voor de thuisspelers waar Tom Verbeek een royale en Pierre van den berg een nipte overwinning boekte. Sjoerd Breas en Phuc Nguyen konden het niet redden. EÉ door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Wat ze willen realise ren is wel duidelijk. Een nieuw of gerenoveerd multifunctioneel sta dion, dat plaats biedt aan minimaal 63.000 toeschouwers en negentig skyboxen. Alleen is nog onduidelijk op welke manier het onderkomen in Rotterdam gerealiseerd moet worden. „Wij willen het beste voor Feyenoord", benadrukt Wim van Sluis, voorzitter van de groep ver kenners die sinds vorige week ac tief is. 4§jl €15, IS F:- sinwtfs Mw;o;;;r;a A&S& MIN SMS INTERNET VAN ACTIE 60 40 200 MB €30 €15,- 120 80 200 MB €351- €17,50 180 120 300 MB €401- €20,- 240 180 400 MB €451- €22,50 Kijk op de website ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 15,- en altijd in combinatie met een toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben èen contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30,Zolang de voorraad strekt. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden. Jongepier op zijn plek bij Orion door Daniel Vervelde door Joop van den Oudenhoven ZUNDERT - Pieter Harms van Onda heeft in Waalwijk het gewestelijk kampioenschap driebanden groot derde klasse gewonnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 28