Huta Galung heeft haatverhouding met zijn liefde SPORT 27 Bertens mist wedstrijdritme Giant vervangt Argos als sponsor Fietsenfabrikant Giant heeft zich als hoofdsponsor ver bonden aan de wielerploeg van algemeen manager Iwan Spekenbrink. Giant is de opvolger van oliemaat schappij Argos, dat sinds april 2012 de shirts van de ploeg van onder anderen Marcel Kittel en Tom Du- moulin sierde. De ploeg die uitkomt in de World Tour, gaat koersen onder de naam Giant-Shimano. Hockeyers treffen Duitsland De Nederlandse hockeyers blijven in New Delhi matig acteren. De ploeg van bonds coach Paul van Ass kwam in de laatste groepswedstrijd van de finaleronde van de Hockey World League tegen het nog puntloze België niet verder dan een gelijkspel: 2-2. Met vier punten eindig de Oranje in groep B op de derde plaats. Nederland treft daardoor in de kwartfinales Duitsland. Artsen positief over Morgenstern De Oostenrijkse skispringer Thomas Morgenstern kan misschien nog meedoen aan de Olympische Spelen in So- tsji. De drievoudig olym pisch kampioen smakte vrij dag met too kilometer per uur tegen de grond na een verkeerde afsprong. Hij be landde in het ziekenhuis, maar artsen meldden giste ren dat het herstel voorspoe dig verloopt Been haalt Cissé naar Racing Genk Sekou Cissé is bij Racing Genk herenigd met trainer Mario Been. De 28-jarige aan valler uit Ivoorkust, die be gin deze maand zijn con tract bij Feyenoord liet ont binden, speelt de rest van het seizoen voor de Bel gische club. Been haalde Cis sé in 2009 van Roda JC naar Feyenoord, maar door bles sureleed werd het verblijf van aanvaller geen succes. Minnaard leidt in bergklassement Marco Minnaard uit Wemel- dinge is in de eerste etappe van de Ronde van Gabon als twintigste geëindigd. Min naard, die eind vorig sei zoen overstapte van de belof- tenploeg van Rabobank naar de nieuwe Belgische forma tie Wanty, finishte op ruim dertien minuten van win naar Luis Leon Sanchez uit Spanje. In het bergklasse ment staat Minnaard ge deeld eerste. Hij kwam in drie beklimmingen twee keer als tweede boven. De Ronde van Gabon duurt tot en met zondag. Je moet het hem nageven. Huta Galung is niet het type dat zich snel gewonnen geeft, in figuurlij ke zin dan. Het glas is bij hem steevast halfvol en strohalmen zijn er om je aan vast te klampen. Na de nederlaag tegen Jérémy Chardy was het niet anders. In het verlies tegen de Fransman (2-6 4-6 4-6), de mondiale num mer 31 en kwartfinalist van vorig jaar, zag de in Hillegom getogen Limburger als vanouds aankno pingspunten. „Als deze jongen een mindere dag heeft, kan ik hem verslaan. Het was dat hij op belangrijke momenten erg goed speelde, anders had de uitslag an ders kunnen zijn." Het is niet voor het eerst dat Huta Galung zichzelf, tegen beter weten in, moed inspreekt. Want de kille sta tistieken bieden hem weinig hou vast of hoop. Bij de majors over leefde iij nimmer de eerste schif ting. Zowel in Melbourne (2012 en nu) als in Parijs (2008), Lon den (2010) en New York (2011) kreeg hij nul op het rekest. Het ne gatieve saldo behelst vijftien verlo ren sets en slechts twee gewon nen reeksen. Hij is prof sinds 2004 en in het achterliggende decennium wist Huta Galung slechts in het voor portaal succes te boeken. Negen toernooizeges prijken op het palmares, op Challengerniveau wel te verstaan. Ofwel: eindover winningen in de kantlijn van het internationale circuit. In ATP-ver- band staat de teller op slechts drie winstpartijen. Niettemin: enig res pect is op zijn plaats. Op zijn over levingsinstinct valt immers wei nig af te dingen. Huta Galung pa reerde tot nog toe blessureleed en sportieve inzinkingen met door zettingsvermogen. Mede dankzij zijn echtgenote, de dochter van een voormalig springruiter die in een topsportomgeving opgroeide en hem bij vertwijfeling wist op te beuren. Medio augustus kreeg hij loon naar werken. Een diepgekoesterde wens kwam uit, na jaren van ver geefse pogingen. Huta Galung nes telde zich in de top honderd, als gevolg van vier triomftochten in de eerste divisie van het tennis. Die opsteker wakkerde de ambi tie aan. De vader van een dochtertje van anderhalf moet zijn positie juist nu zien te consolideren of verbete ren, anders dreigt de vervloekte rol in de marge voor de 28-jarige doorbijter. En dat zou wel eens de voorbode van een naderend einde kunnen zijn, aangezien op niet al te lange termijn de tand des tijds vat op het lichaam krijgt. De opmaat tot de Australian Open was al een vingerwijzing. Kiki Bertens, die afgelopen najaar van wege een enkeloperatie buiten spel stond, ontbeerde wedstrijd ritme in haar partij in de eerste ronde. De kopvrouw van het Nederland se tennis uit Berkel en Rodenrijs kon tegen Ana Ivanovic, die na een jarenlange vormcrisis is opge leefd, haar opstartproblemen niet camoufleren: 4-6 4-6. De crux van de nederlaag zat in de te grote foutenlast en een mati ge service. DINSDAG 14 JANUARI 2014 LELYSTAD NEW DELHI SALZBURG GENK MIDDELBURG door Marco Knippen MELBOURNE - Jesse Huta Galung heeft een haatverhouding met zijn liefde, zo werd gisternacht tijdens de Australian Open andermaal geïl lustreerd. Ook in zijn vijfde grand- slamoptreden figureerde hij. In lots bestemming weigert hij daarente gen te geloven. Clarence Seedorf in actie in het rood-zwart van AC Milan. Hij keert nu terug bij de club als trainer, foto Sam Bagnall/Hollandse Hoogte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 27