ZEELAND 25 Vijf of zes bier is genoeg. Dan ben je nét een beetje aangeschoten Tlj>S VOOR OUDERS DINSDAG 14 JANUARI 2014 v Ouders kunnen het drinkgedrag van hun kinderen op verschillende manieren beïnvloeden. Uit onder zoek onder jongeren blijkt dat ze meer invloed hebt op het drinkge drag van kinderen dan ze denken. Enkele tips. Nee is Nee, ook als het feest is: vooral met oudejaarsnacht, kerst en carnaval gaat het mis. Als je je kind dat ene slokje toestaat, is het hek eigenlijk al van de dam. Je geeft het signaal af dat drank nou eenmaal bij feesten hoort. I Stel op tijd regels: hoe jonger kin deren weten wat wel en niet kan op alcoholgebied, hoe beter ze zijn voorbereid. Kinderen begin nen vaak al met experimenteren als ze elf of twaalf. Zorg dat ze voor die tijd op de hoogte zijn. Bespreek consequenties: een kind verwacht bij het niet opvolgen van een regel dat het gevolgen heeft. Het kan je kind motiveren de eer ste keer drinken uit te stellen. Kijk samen naar leuke alternatie ven: schenk bij voorkeur geen kin derchampagne of alcoholvrije wijn. Ook dan is de boodschap dat een feest niet zonder drank kan. Let op je eigen gebruik: blijf het goede voorbeeld geven en drink met mate. Blijf betrokken: houd zicht op wat je kind doet. Niet door hem voort durend te controleren, maar door interesse te tonen. Bron: www.alcoholinfo.nl Jesper en Yentl uit Vlissingen De 17-jarige Sanne de Lange (rechts) en haar vriend Thom Eisenga. foto Ruben Oreel Yentl (links) en Jesper uit Vlissingen 'moeten' nu in Middelburg uit. foto Ruben Oreel Café 't Fust in Middelburg is één van de weinige cafés in de binnen stad die nog jongeren onder de 18 binnen laat. „Ze willen uit gaan. Dat wilden wij vroeger toch ook?", zegt eigenaar Jeroen Nouse. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25