■H Ballon is slechts verpakking van een boodschap Ontspanning in 'eco-Sloepark Denise de Jonge strijdt om titel reisadviseur Cursus 'Je eten slim kiezen' Sportschool opent de deuren Cursus Photoshop in Lokatie A WALCHEREN 23 «HBméé ïl Ondernemersplein Walcheren KOUDEKERKE - In Beweegcentrum Doen in Koudekerke begint don derdag 23 januari de cursus 'Je eten slim kiezen'. Vanaf 19.15 uur is er een inloop, de bijeenkomst start om 19.30 uur. De cursus be staat uit workshops en loopt ook deels via internet. Kosten voor deelname bedraagt 57 euro per persoon. Meer informatie over de ze cursus is te vinden op wegmet- deweegschaal.nl/etenkiezen. VLISSINCEN - Aan de Mercurius- weg in Vlissingen opent zaterdag 25 januari sportschool CrossFit de deuren. CrossFit is een manier van fitness die gewichtheffen, at letiek en gymnastiek combineert in één trainingsvorm. Tijdens de openingsdag kunnen geïnteres seerden kennismaken met de me thode. Aanmelden kan via e-mail info@talentsupportpt.nl. VLISSINCEN - In Lokatie A aan de Walstraat in Vlissingen begint be gin februari een vierdelige cursus Photoshop. Om het programma te ontdekken beginnen de cursis ten meteen met het maken van een poster. Kosten bedragen 300 euro; deelnemers moeten over een laptop met Photoshop be schikken. De cursus wordt gege ven door Carina Dumais. Aanmel den via cdumais@zeelandnet.nl „De gedachte bij een ballon is meestal verjaardag en feest", ver telt de eigenaresse van Kip&co Nicky Krijger (51). Maar de laatste jaren merkt zij een toename van mensen die graag ballonnen wil len voor op een uitvaart of begra fenis. „Mensen kunnen net als bij bloemen kiezen uit een breed as sortiment." Het bedrijf had al een paar jaar een speciale ballon op de markt voor uitvaarten en begrafenissen, maar die sloeg niet echt aan vol gens Krijger. „Het was een blau we ballon met sterretjes er op, maar net als met bloemen, het gaat om het gevoel dat de nabe staanden er bij hebben, niet hoe het er uit ziet." De ballon kan voor eigenlijk alles staan, vertelt ze. „Wie weet had de overleden persoon wel een lievelingskleur. De ballon is slechts de verpak king, de gedachte de boodschap." De folder die deze week de deur uit is gegaan, heeft Krijger samen met Ella Wielemaker (57) ge maakt. Wielemaker is gecertifi ceerd begeleidster in rouw en ver lies. „Vooral met hoe je mensen moet benaderen via de folder heeft Ella heel erg veel geholpen", stelt Krijger. Ook is ze langs een aantal uitvaartcentra geweest met een 'dummy' folder. „Zij moeten er tenslotte mee werken en de fol der overhandigen als daar behoef te aan is." Vooral voor kinderen kunnen bal lonnen tijdens een uitvaart of be grafenis heel veel betekenen, ver telt Krijger. „Als de ballon bijvoor beeld naast de kist heeft gestaan en de kinderen een kaartje aan de ballon kunnen hangen en dan de lucht in kunnen laten gaan, zijn ze actief bezig." Dat bijna alles De gedachte bij een ballon is meestal verjaardag en feest mogelijk is en met de nadruk op bijna, doet Krijger denken aan een uitvaart waar ze laatst was. „Een jongetje kwam naar mij toe en vroeg of in plaats van een kaartje, ook een plakje cake aan de ballon gebonden kon worden, zodat opa nog wat te eten had voor onderweg." Kip&co heeft er bewust voor ge kozen om geen wensballonnen met kaarsjes of lichtjes te verko pen. Krijger: „De serieuze ballon- bedrijven begrijpen dat, omdat die kaarsjes brand kunnen veroor zaken. De ballon met een lampje draagt een batterij bij zich en dat is pure milieuvervuiling," De bekendmaking is vandaag, op de vakdag van de Vakantiebeurs in Utrecht. In december werd De Jonge al uitgeroepen tot de beste van Zeeland. Met elf collega's uit andere provincies dingt ze nu mee naar een plaats in de landelij ke top 3. Voor Denise is het de vierde keer dat ze, op vrijwillige basis, meedoet aan de door het vakblad Travmagazine georgani seerde strijd. „Om mijn kennis uit te breiden, want je doet heel veel productkennis op." Bij de eerste ronde van de strijd draait het vooral om kennis, schetst de 25-jarige reisadviseur de opzet van de verkiezing. In de rondes daarna speelt ook service aan klanten een rol. Een kolfje naar de hand van De Jonge. „Ik doe graag een stapje extra. Dat is wel waar ik voor sta. Het geeft heel veel voldoening om een klant tevreden op reis te sturen en ze daarna ook weer tevreden terug te zien." Hij heeft een ontwerp gemaakt voor een duurzame inrichting van wat ooit het 'eco-Sloepark' (een parkachtige vertaling van Sloepoort) moet worden. „Daar moet iedereen blij van worden. Zelfs de PvdA en de Stichting Be houd de Zak van Zuid-Beveland." De inrichting van bedrijventer rein Sloepoort ligt op zijn gat sinds de Raad van State de BZZB en inwoners van 's-Heerenhoek in het gelijk stelde. Eerst moeten nut en noodzaak van dit terrein 'in de oksel' van de Sloeweg wor den aangetoond alvorens een be stemmingsplan te maken. B en W van Borsele en grondeige naar Zeeland Seaports willen Sloepoort ontwikkelen. De PvdA en de BZZB blijven protesteren. Er is in het Sloegebied nog ruimte genoeg. De PvdA plantte bij wijze van protest een grenslinde op Sloepoort. „De PvdA kan gerust zijn. De grenslinde mag blijven. De boom past prima in het duur zaam ingerichte bedrijvenpark", zegt De Putter. Volgens het ont werp van De Putter komt aan de rand van Sloepoort een aarden wal van acht meter hoog waarin bedrijfsgebouwen als het ware ge schoven zijn. Op het terrein zelf komt een park en grote vijverpar tij om te ontspannen. Het bedrij venpark wekt zelf energie op met behulp van bijvoorbeeld zonnepa nelen. „Ik wil ook graag het ener giecentrum daar hebben. De func ties passen prima bij de doelstel ling van het eco-Sloepark." Waar het Levien de Putter om gaat is dat het snijvlak tussen in dustrie en landschap geen harde scheidslijn hoeft te zijn. „Je kunt met een beetje slim nadenken in dustrie en landschap in elkaar la ten vloeien. Het moet niet alleen leuk zijn om in het eco-Sloepark te werken, maar ook om er te lo pen en te recreëren. Je kunt er ook voetballen, vissen of je hond uitlaten." DINSDAG 14 JANUARI 2014 B Nicky Krijger; „Een jongetje vroeg aan mij of er ook een plakje cake aan de ballon gebonden kon worden." foto Ruben Oreel DDDDO tips: walcheren@pzc.nl door Maarten Back VLISSINCEN - Ballonnen bij een uit vaart of begrafenis worden volgens Kip&co uit Vlissingen steeds meer gevraagd. Reden voor het in ballon nen gespecialiseerde bedrijf om af gelopen week een folder bij bijna alle uitvaartcentra op de Bevelan- den en Walcheren in de bus te doen, met informatiemateriaal over deze wens. Nicky Krijger Via de speciaal aangemaakte website www.verderkijken.nu is meer informa tie te vinden over ballonnen tijdens of na de uitvaart. door Frank van Cooten door Esme Soesman GOES - Het is een superspannende dag vandaag voor Denise de Jonge van D-Reizen Goes. De in 's-Heer Arendskerke wonende De Jonge maakt kans op de titel 'beste reis adviseur van het jaar 2013'. 'S-HEERENHOEK - Levien de Putter, architect en fractievoorzitter van D66 in Borsele, heeft genoeg van de traditioneel ingerichte bedrijven terreinen met 'van die lelijke do zen'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 23