Jongeren positief over cameratoezicht Goes 66 De Zware I Bolus draaien voor Schore maaskant WALCHEREN 21 De Zware Plaatwerkerij is de eerste monumentale loods van de Schelde die echt een bestemming krijgt. Thuis in,,.. Hypotheken 'Stil' onderzoek naar verkoop haven Maakt er meer vakantie van. reizen maaskantreizen.nl VLISSINGEN - Ze hebben lang ge zwegen bij de Stichting Werkt voor Ouderen, want het was lang spannend of het door zou gaan: maar nu mag het. De plannen voor de nieuwbouw van een zorg- complex in de Zware Plaatwerke rij op het voormalige Scheldeter- rein zijn gisteren gepresenteerd. „Het is een uitdagend plan", glun dert directeur Jan de Graaf van de zorginstelling. „Het is uitdagend om een goede leefomgeving te maken en het was de vraag hoe we het financieel mogelijk kon den maken. Het is prettig dat de provincie heeft meegedacht. Dat helpt enorm." Eind vorig jaar werd duidelijk dat het provincie bestuur 2,3 miljoen euro wil bij dragen aan de bouwkosten. „We bekostigen alles verder zelf, dat is haalbaar." „Het is natuurlijk een cadeau om de plaatwerkerij te krijgen, maar het is ook een probleem, omdat het een oud gebouw is. En nee, we hebben het gebouw natuurlijk niet letterlijk cadeau gekregen. We raakten ervan overtuigd dat het kón toen we in het land zijn gaan kijken naar vergelijkbare pro jecten: in Hengelo is bijvoorbeeld een verbouwde hal van Stork. Je krijgt een stukje sfeer meegele verd, dat bouw je nooit nieuw." De architect heeft veel moeten schaven om een ontwerp te ma ken dat ook bruikbaar en leefbaar is. „Het gebouw is technisch nog wel robuust, maar daar is alles mee gezegd. Aan de kant van het Dok is het gebouw goed, die grote raampartijen blijven ook intact, Plaatwerkerij is zó onvergelijkbaar anders dan waar mensen nu wonen maar de achterkant wordt groten deels vernieuwd: die bestaat nu uit golfplaten. Of dat mag? Ja, de gemeentelijke monumentencom missie kijkt natuurlijk wel met ons mee, maar de plaatwerkerij is geen Rijksmonument. En dat is maar goed ook, want dan mag er vaak helemaal niets meer. Dan waren we klaar geweest." De buitenkant blijft dus deels be houden: binnen wordt het com pleet anders. „We bouwen een ge bouw in een gebouw. Van binnen uit blijft de constructie deels zichtbaar, van de begane grond kun je op bepaalde stukken rich ting het dak kijken." Dat er gedeel ten open blijven, komt door eisen van de brandweer, maar het is na tuurlijk ook aantrekkelijk. De be woners krijgen de sfeer van het oude gebouw echt mee. Pal naast de oude plaatwerkerij wordt nog nieuw gebouwd: in het zorgcomplex komen ouderen en mensen met een beperking te wo nen. Bovendien komt er een zorg- hotel. „Daar zijn we nog volop mee bezig, ik kan daar op dit mo ment nog geen details over ge ven", zegt De Graaf. Meer nieuws zie: www.pzc.nl Verburg hield onder meer online enquêtes en interviews onder jon geren tussen de 16 en 23 jaar. De vragen spitsten zich toe op ge drag, veiligheidsbeleving en priva cy. Naast de jongeren zijn ook de politie en een horecaondernemer ondervraagd. Verburg conclu deert dat jongeren over het alge meen positief zijn. De jongeren die al vaker met de politie in aan raking zijn gekomen, zijn er min der over te spreken. Veel jongeren zijn zich ook niet bewust van het cameratoezicht, ze letten er niet op. Hun veiligheidsgevoel neemt wel toe door het cameratoezicht, al is er ook een aantal responden ten dat het tegenovergestelde aan geeft. Uit de interviews met de po litie en de horeca blijkt dat zij het op veel punten met elkaar eens zijn. Communicatie over bijvoor beeld het gebruik van beelden is nog voor verbetering vatbaar. Verzekeringen Financieel Advies Ril ICOSEH EE R WISSENKERKE - De gemeente Noord-Beveland laat een extern bureau uitzoeken of de verkoop of verpachting van de gemeentelij ke jachthaven te Kamperland een goed idee is en hoeveel die kan op brengen. De uitkomst van het on derzoek wordt in maart gepresen teerd aan de gemeenteraad in een besloten vergadering. PLAATWERKERIJ VERVANGT SCHELDE! EN WEYEVLIET Berlijn Potsdam Rondreis Engeland-Schotland Flirsch am Arlberg Rondreis Bulgarije. Hart van de Balkan DINSDAG 14 JANUARI 2014 Voor ons is de plaatwerkerij een cadeau door Nadia Berkelder Jan de Graaf, directeur Het zorgcomplex in de Zware Plaatwerkerij dient ter vervanging van de zorgcentra Weyevliet en Scheldehof aan het Stadhuisplein in Vlissingen. Weyevliet, bij de wijk Bossen- burgh, is een tijdelijk verzorgings huis. Dat moet in 2016 dicht. Het is nog niet duidelijk wat er daarna met Scheldehof gaat ge- door Luc Oggel m O J GOES - Uitgaansjongeren zijn over het algemeen positief over het ca meratoezicht in de Goese binnen stad. Dat blijkt uit een onderzoek dat Bart-Jan Verburg, derdejaarsstu dent van de opleiding Integrale Vei ligheid aan Avans in Breda, in op dracht van de gemeente deed. YERSEKE - Grote kans dat de kinderen van basisschool De Tunnel in Schore vandaag hun tanden zetten in een bolus die speciaal voor hen gedraaid is. Zo'n vijftien dorpsgenoten maakten gisteravond ieder dertig bolussen tijdens een workshop bij bakkerij Filius in Yerseke. Eigenaar Wouter Vroonland (rechts) hield de workshop om de actie die wordt gehouden om handtekeningenactie op hartvoorschore.nl te ondersteunen. De Tunnel wordt in het voortbestaan bedreigd omdat de gemeente Kapelle over weegt niet langer te betalen voor een administratieve fout die bijna twintig jaar geleden werd gemaakt, foto Mechteld Jansen beuren. „Er zijn drie mogelijkhe den", zegt directeur Jan de Graaf. „Afbreken, hergebruiken voor iets anders, of particulier verhuren aan oudere mensen." Er komen straks minder woningen in de Plaatwerkerij dan er nu in de twee zorgcentra zijn: in de toe komst zullen mensen langer thuis blijven wonen. 5 dagen vanaf 239 5-daagse stedenreis per Cömfort-Class touringcar, met 0.3. stadstour en t> an Potsdam, Verblijf in goed middenkiass- lotel op basis van half-pension. U reist Comfort-Class Vertrek 16 februari, 1,30 maart, 20,27 april, 4,18meie.a. 10 dagen vanaf 749 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. York. Edinburgh, Fort William. Skye. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van 8x half-pension. U reist Comfort-Class. Vertrek 25 mei, 9,16,29 juni, 26 Juli e.a. 7 dagen vanaf 399 7-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Silvretta. Lech, Gross Walsertal. Zwitserland en Liechtenstein Verblijf in goed middenklasse hotel op basis van half-pension. U reist Comfört-Class, Vertrek 11,25 mei, 8,22 Juni. 6 Juli e.a. 12 dagen vanaf 799 12-daagse rondreis per Comfort-Class tot igcar. Met o.a. Zagreb, Sofia. Piovdiv. Rila en Boedapest! Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. Vertrek 10 mei, 14 Juni, 26 juli e.a. Maaskant Reizen organiseert albijna 50 jaar verzorgde busvakanties, excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn excursies en half-pension inbegrepen Vraag de gratis brochure aan Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel.: 0118 -615151 www.donrisicoj3eheer.ni info@maaskantreizen.nl I 0412 - 48 28 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21