'Die loods is nooit een plaatwerkerij geweest' Geen interesse distributiecentrum 20 WALCHEREN Bijlessen over verkeer voor 55-plussers Pandenbank Tholen laat zien wat te koop is Geld gestolen bij inbraak in kantine Bij een inbraak in de kanti ne van voetbalclub Vlissin- gen aan de Irislaan is een paar honderd euro gestolen uit een fooienpot. Ook is een fles drank ontvreemd. Dat gebeurde maandag tus sen 04.00 en 05.00 uur. Een raam werd ingegooid en bin nen werden drie deuren in getrapt. Wintertocht telt vier wandelingen De Vlissingse wijk Paauwen- burg is zaterdagochtend het vertrekpunt voor vier ver schillende wandelingen (5, 10,15 en 30 km) van de jaar lijkse wintertocht van wan delsportvereniging Willen is Kunnen. Voor vertrektij den en ander informatie zie www.wikvlissingen.nl. Week van Gebed in Augustinuskerk Aan het begin van de Week van Gebed voor Eenheid houdt de Raad van Kerken Middelburg een oecume nisch avondgebed. Thema van de dienst, die zondag om 19.00 uur in de Sint Au gustinuskerk aan de Zuidsin gel wordt gehouden is: 'Is Christus dan verdeeld?'. Clubzondagmiddag bij jeu-de-boulers Club Jeu de Boules Middel burg houdt zondag Clubzon dagmiddag om 14.00 uur op het boulecomplex aan de Koudekerkseweg 139. Er wor den drie rondes in wisselen de samenstelling gespeeld. Beginnende spelers kunnen ballen lenen van de club. ■HÉÉHÉÉBÉÉÉlifl Weug, die later directeur techniek en innovatie werd bij de scheeps werf, was er in de jaren na de oor log tekenaar. Zo net na de oorlog was het niet vanzelfsprekend dat De Schelde een nieuwe loods mocht bouwen. „Het heeft wat langer geduurd. In 1947 was de in vestering goedgekeurd door de di rectie, maar het duurde tot 1948 tot we toestemming kregen van de regeringscommissie. Als je staal wilde, moest je dat aanvra gen, omdat het nog schaars was. De loods was pas in 1948 klaar." „Vroeger was het een lasloods", vertelt Weug, die nu in de negen tig is. „Hier was later mijn kan toor", wijst hij op de tekening. „Het is nooit een plaatwerkerij ge weest. We maakten daar voorna melijk onderdelen, fundaties voor machines bijvoorbeeld. En als je twee platen aan elkaar last, zet je daar spanten tussen. Die spanten werden daar ook gebouwd. Waar om het nu dan Zware Plaatwerke rij genoemd wordt? Geen idee. Dat hebben ze bij de gemeente verzonnen, denk ik." „Voor die tijd was het een zeer brede loods, een zeer hoge loods en een zeer lange loods. Alles in vergrotende zin, ja. Die hoogte was nodig om de huidsecties te kunnen lassen. Die moesten ze kunnen keren." Het is een bijzonder toeval dat nu Middelburg en Stichting Welzijn Veere geven binnenkort met Vei- sers. Veel ouderen voelen zich te- wwl genwoordig onzeker in het ver keer, stellen de stichtingen. Dat komt volgens hen door de enor me veranderingen in de wetge ving en doordat het veel drukker is geworden in het verkeer. Veilig Verkeer Nederland wil daar iets aan doen door middel van on der meer theorielessen, een ogen- test, een gehoortest, een reactie test, bewegingsoefeningen en een rijvaardigheidstest, door Rij school Jasperse, in de auto van de deelnemer. De eerstkomende ver- keersopfriscursus is voor Middel burg maandagochtend 3 februari in Ontmoetingscentrum Dauwen- daele; de cursus voor Veere begint vrijdagmorgen 21 maart in Oostka- pelle. „De gemeente gaat het niet beta len en er zijn op dit moment geen concrete initiatieven van on dernemers", zei Simons gister avond bij de behandeling van het Verkeers- en Vervoersplan. Een distributiecentrum is volgens de gemeente één van de manie ren om de verkeersdruk op de bin nenstad te verminderen. Want die moet autoluw zijn, is het uit gangspunt. Diverse partijen stel den vragen over hoe ver de ge meente daarin moet gaan. Of zo als WD'er Wilfriend Boonman het verwoordde: „Autoluw oké, maar niet onbereikbaar." Zo ver zal het niet komen, zei Simons. „We willen er geen niet-noodza- kelijk verkeer, maar het centrum moet goed bereikbaar blijven voor onze eigen inwoners." De LPM uitte haar zorgen over de drukte op de Schroeweg. Die had minder moeten zijn na de ope ning van de nieuwe N57, maar vol gens de LPM is het - mede door het afsluiten van de Stationsbrug voor auto's - nu al weer drukker op de Schroeweg dan was voor speld. Simons erkende dat. „Het is er nog heel druk en het stagneert niet. Maar we gaan verder met het aanpassen van de doorgaande noord-zuidroute om het verkeer van die weg af te drukken naar de buitenkant van de stad. De Leliëndaalseweg is al een 6o-kilo- meterweg geworden, en de Noord- weg in Sint Laurens gaat van 50 naar 30 kilometer per uur. Dan wordt die route nog onaantrekke lijker voor doorgaand verkeer." Het CDA vroeg om maatregelen om de overlast van fietsen in cen trum tegen te gaan. De CU vond dat niet nodig, zei Evert Heringa: „We willen het gebruik van de fiets stimuleren. Veel fietsen in het centrum is dus geen pro bleem, maar een succes." juist de Stichting Werkt voor Ouderen met het plan komt om een zorgcentrum te bouwen in de loods die Weug heeft getekend. „Want de oorspronkelijke stich ting Vlissingen-Souburg-Oude- ren heb ik zelf nog opgericht." „Eerlijk gezegd vind ik het een beetje zonde voor die loods. Straks kan hij niet meer voor an dere dingen worden gebruikt, zo als de ijsbaan of die schilderijen van het Panorama Walcheren Maar als ik het zo zie, is het wel een mooi geval geworden." THOLEN - Eenentwintig panden telt het overzicht van de Panden- bank. Deze digitale lijst laat alle winkel-, woonwinkel- en horeca- panden zien die te koop staan of te huur zijn op Tholen. Het is een initiatief van de Werkgroep De tailhandel, waarin onder andere gemeente, Stadlander, makelaar dij en Rabobank zitting hebben. „We zijn een non-profitclubje dat impulsen wil geven aan de samen leving. Dit soort initiatieven kun nen helpen het voor onderne mers laagdrempeliger te maken. Baat het niet, dan schaadt het niet, misschien voegt dit zelfs iets toe", zegt makelaar Arno Leunis. ER VLISSINGEN .VLISSINGEN MIDDELBURG MIDDELBURG tt Een impressie van het zorgcomplex in de Zware Plaatwerkerij. VLISSINGEN - „U wilt iets weten over de Zware plaatwerkerij?", vraagt Jan Weug. „Dat treft. Want die ik heb ik zelf getekend. In 1947, toen ik nog tekenaar bij De Schelde was." door Maurits Sep MIDDELBURG - Stichting Welzijn J) Meer informatie via www.welzijn- middelburg.nl, www.welzijnveere.nl MIDDELBURG - Kansrijk is een distri butiecentrum aan de rand van Mid delburg zeker, stelt wethouder van verkeer Chris Simons. Toch is er nog geen enkel zicht op de komst van zo'n centrum waar grote vrachtwagens hun lading lossen en kleinere wagens die naar de win kels in de binnenstad brengen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 20