Man overlijdt na sprong van veer Cruise Middellandse Zee Ronaldo is de allerbeste Aspirant-agenten zijn met Oud en Nieuw op pad gestuurd, tegen de regels in. Bonden zijn woedend. Melding huiselijk geweld bom in het gezin GEZOND Jm mm Wisselvalig, 7 DINSDAG 14 januari 2014 elke maand De wereld is Kras Kras.nl/37173 of bel 0900-9697^ DEN HAAG - De politie heeft tij dens de jaarwisseling aspi rant-agenten tegen hun zin de straat opgestuurd. De studenten moesten in sommige gevallen zonder begeleider patrouilleren, terwijl dat niet is toegestaan. Dat blijkt uit meldingen die zijn binnengekomen bij de politievak bonden. „Een goedkope manier om roosterproblemen rond de jaarwisseling op te lossen, maar volstrekt onaanvaardbaar", vindt Albert Springer, bestuurder van de Nederlandse Politiebond. „As piranten zijn niet voor niets nog in opleiding. Juist tijdens de jaar wisseling heb je als politieman te maken met risicovolle situaties. Het druist tegen alle afspraken in om dan toch studenten, zonder een coach, op pad te sturen." Enkele aspirant-agenten hoorden pas kort voor kerst dat ze tijdens de feestdagen moesten werken. „Ze moesten opdraven, ondanks dat ze allang van tevoren andere plannen hadden gemaakt", zegt Springer. „Om vervolgens op de werkplek aan te komen waar nie mand van hun komst op de hoog te was. Studenten werden met de woorden 'Eh... pak maar een auto' de wijk in gestuurd." Aspirant-agenten uit verschillen de delen van het land hebben bij de politiebonden aan de bel ge trokken. Voor zover bekend zijn de studenten tijdens de jaarwisse ling niet in gevaarlijke situaties te rechtgekomen. Ook politievakbond ACP (Alge meen Christelijke Politiebond) is ontstemd over de inzet van de as piranten. „We zoeken nu uit op welke schaal dit probleem heeft gespeeld", zegt ACP-woordvoer- der Wilma Noordergraaf. De korpsleiding van de Nationale Politie laat weten niet op de hoog te te zijn van misstanden. „De af spraak is dat studenten alleen worden ingezet als dat op vrijwil lige basis én onder begeleiding ge beurt", bevestigt een woordvoer der. „Ook moeten de aspiranten al voldoende zijn opgeleid. Op het moment dat van deze afspra ken wordt afgeweken, gaan we dat onderzoeken." Hoewel er een uitgebreide red dingsactie - waarbij zes redding boten, twee helikopters en het reddingsvliegtuig van de Kust wacht waren betrokken - op gang kwam, duurde het ongeveer een uur voor de man uit het water kon worden gehaald. Hulpverle ners ondernamen verwoede po gingen hem te reanimeren, maar op de wal in Vlissingen aangeko men, bleek hij te zijn overleden. De politie gaat niet uit van een misdrijf of ongeval. Veerboot Prinses Maxima liep eni ge vertraging op, nadat de passa gier overboord sprong. Omdat de Willem-Alexander vanaf Vlissin gen uitvoer, kon vervoerder Veo- lia verder het normale vaarsche- ma aanhouden. DESTELLING UW MENING 460 reacties Sim Only Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 11 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Compleet verzorgd! 8 dagen v.a. Woede over leerlingagent Boek nu voorzomer 2014 en cruise mee! 8-daagse cruise per 4-sterren-plus Costa Favolosa Vanuit Savona naar Barcelona, Mallorca, Ibiza of Malta, Sicilië en Rome Vliegreis per KLM Amsterdam-Milaan v.v. en transfers Alle maaltijden aan boord Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. excl. res.kosten en Calamiteitenfonds. door Peter Winterman VLISSINGEN - Een man is gistermid dag om het leven gekomen, nadat hij even voor twee uur van het fiets-voetveer Prinses Maxima was gesprongen. Ik let bij schoolkeuze op ranglijsten Zie pagina 18 en 19 Reageer op pzc.nl Kabinet is aansluiting met de samenleving kwijt ONEENS 7% ZURICH - Cristiano Ronaldo is in Zürich uitgeroepen tot beste voetballer ter wereld van 2013. De Portugese vedette van Real Madrid kreeg de voorkeur boven Franck Ribéry en Lionel Messi. De 28-jarige Ronaldo was zeer geëmotio neerd toen hij op het podium de Gouden Bal kreeg. „Ik ben heel blij, het is zo moeilijk om deze prijs te winnen." foto Andreas Meier/Hollandse Hoogte Nu zonder aansluitkosten telfort, ni 08001707 Telfort winkels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1