I ssii hardloopfirmament Bomvol weekend geen obstakel De Kraker Goede generale voor korfballers Zaamslag YVC en De Sterre oppermachtig bij hervatting 37 jr.-; - een behoorlijke tijd lopen", aldus Sander Post, die in het verleden nooit aan sport heeft gedaan. „Ik had voordat ik ging lopen zo'n dertien jaar gerookt." In zijn eerste jaar als atleet boekte Sander Post behoorlijke re sultaten. Voor hem dus reden om de afstand op te gaan voeren. Za terdag bewees hij dat hij ook lan gere afstanden aan kan. Samen met Benny Thuy en de Belg Geert de Keijser kwam hij aan de lei ding. Toen bleek hij nog niet opgewas sen te zijn tegen thuisloper Thuy, die na 12.600 meter uitkwam op een tijd van 45.33. Post had ee nentwintig seconden meer nodig om tweede te worden. Monique Allefs uit Hulst won bij de vrouwen de lange afstand in 56.23 minuten. De Heikantenaren Eric Poppe en Margo Merckx do mineerden de 8400 meter. Arian- ne van den Bosch uit Sint-Jan- steen won de 6400 meter bij de vrouwen. Het was voor De Kraker zijn twee de zege op rij, want eerder won hij ook in Groede. De winnaar be leefde een zwaar biljartweekein- de. Zaterdagmiddag moest hij ver vroegd de derde ronde spelen, om dat hij 's avonds nog in Sprundel moest aantreden met zijn team Polka Print. Zondag stond hij weer om elf uur aan de tafel en maakte hij zijn laatste carambole tegen Jan den Hamer om precies vijf uur. De finale was nog een lastige op dracht, omdat De Kraker naar 50 punten moest spelen en zijn te genstanders naar 20, 22 en 25. De Kraker na het behalen van zijn ti tel: „Ik heb geen hoog gemiddelde gespeeld, maar dat was ook lastig. Met deze tegenstanders moet je vooral de boel dichtleggen, zodat ze zo weinig mogelijk tot scoren komen. Dat zorgt er wel voor dat je zelf geen grote series kunt ma ken. Al met al ben ik wel tevre den, maar ik hoef even niet meer te biljarten. Het was wel mooi zo." Voor Jan den Hamer was het de eerste keer dat hij de finale speel de en de tevredenheid was van zijn gezicht af te lezen. Ergens ook wel logisch als je tegen De Kraker maar vier puntjes tekort komt en tweede wordt. Prijsvech ter Frans Haak uit Biervliet pakte het brons weg voor de neus van Sjakie van de Wege uit Breskens, die vierde werd. Zaamslag-ZKV 20-8: Met de moeizame uitwedstrijd nog in het achterhoofd lag de focus van Zaamslag op een scherpe start te gen het laaggeklasseerde ZKV. Met effect. Binnen een paar minu ten prijkte een 7-1-voorsprong op het scorebord en was de missie al volbracht: geen averij oplopen een week voor de 'kampioenswed strijd' tegen KVK. „Afgelopen week gold er een spreekverbod, maar vanaf nu mag alles over KVK gaan", zei coach Carlo de Waele. Door het speelse gemak waarmee Zaamslag de Zuid-Hol landse tegenstander opzij zette, waren de gedachten na een halve wedstrijd a! bij volgende week. Dan staat in Kapelle de confronta tie met KVK op het programma. De Zeeuws-Vlaamse korfballers zal er alles aan gelegen zijn hun Bevelandse concurrent minimaal op een gelijkspel te houden. Dan blijft het gat twee punten en ste vent Zaamslag af op het kam pioenschap. Bij winst van KVK ligt alles weer open. Mannen. Sliedrecht Sport 3-Voor waarts 4-0 (25-12, 25-21, 25-23, 25-23): Door personele problemen was het aan Axelse kant zoeken. De thuisploeg, die niet alleen blokkerend op dreef was maar ook in het achterveld veel van de grond haalde, profiteerde van wis selvalligheid in de Axelse gelede ren. Voorwaarts leek na drie ne derlagen achter elkaar op weg om de eer te redden, maar betaalde een hoge tol voor een aantal fou ten op rij. Sliedrecht profiteerde en stuurde de Zeeuws-Vlamin gen met lege handen naar huis. Dunamis-De Sterre 3-2 (19-25, 31-29,24-26,25-15* 15-11): Een over schot aan defensieve kwaliteit gaf de doorslag in het voordeel van Dunamis, dat na twee sets tegen een 1-2-achterstand aankeek, maar in het restant van het duel de bovenliggende partij was. De thuisploeg sloeg halverwege de laatste set een gaatje en wist die marge te behouden. Savok-Triade/VCT 3 1-3 (22-25, 23-25, 25-22, 23-25): Met een sterk collectief en vechtend voor elk punt bracht Savok het op de twee de plaats geklasseerde Triade/VCT aan het wankelen. De thuisploeg scoorde slechts vier punten minder dan Triade. „We hadden een vijfde set kunnen en moeten spelen", vond Luc Chini- tor, die sprak, over de beste wed strijd van het seizoen. Savok blok keerde uitstekend, bestookte de opponent met een lastige opslag en kwam vanuit een prima spel- verdeling tot goede aanvallen. In de vierde set ontsnapten de bezoe kers aan setverlies. Vrouwen. YVC-WS'92 2 4-0 (25-10, 25-23, 25-12, 27-25): De thuisploeg kreeg door de ruime zege aansluiting met de midden moot. YVC speelde wisselvallig, maar kwam zelden in de proble men. In de eerste en derde set stond er geen maat op het spel van de IJzendijkse formatie, die met een goede service het initia- We hadden een vijfde set moeten spelen. Dit was de beste wedstrijd van het seizoen. tief nam en in die fases opper machtig was. In een rommelig ver lopen tweede set moest een klei ne achterstand worden opge haald. Dat lukte ook in de vierde set, waarin een 2-8-achterstand in winst werd omgezet. Zuvo 2-De Sterre 0-4 (17-25, 23-25, 17-25, 18-25): De koploper van de eerste klasse hoefde niet al les uit de kast te halen om met de volle winst huiswaarts te keren. De Sterre bestookte de thuisploeg met een lastige opslag. Vooral Stephanie Herman en Tessa van de Vijver waren in dat opzicht een plaag voor de Brabantse mid denmoter. De Sterre kon daar door het initiatief nemen en nam in elke set een voorsprong. Slechts in het tweede bedrijf deed Zuvo van zich spreken. De thuisploeg kreeg bij een 14-23-ach- terstand plotseling de geest, kwam terug tot 22-23, maar moest toestaan dat De Sterre precies op tijd de draad weer oppakte. Ruime winstpartij voor BC Terneuzen BC Terneuzen 1 boekte zater dag een overtuigende zege in de derde klasse van de badmintoncompetitie regio Zeeland. BC Zeeland 1 werd met 7-1 verslagen. Voor die winstcijfers zorgden Silvia van Straten, Veerle Thalen, Paul van de Vijver en Robin Marsé. Een klasse lager won koploper De Sjuttul 2 uit Oostburg met 7-1 van 't Pluumpje 2. In die klasse won Den Ossaert t uit Hulst met 6-2 van Terneuzen 2. Eindsprint Novitas komt te laat De handbalsters van Novi tas leden in de derde klasse een 16-12-thuisnederlaag te gen Orion Rucphen. In sporthal Den Dullaert keek Novitas in de beginfase tegen een 6-1-achterstand aan. Nadat de ruststand 8-7 was, gooide Novitas er een slotoffensief uit, maar dat re sulteerde uiteindelijk in een 16-12-verlies. Novitas 2 ver loor een klasse lager met 25-3 van Heerle 3. TOP verslaat Tjoba in korfbalderby De korfballers van TOP won nen zaterdag in Goes de Zeeuwse derby in de over gangsklasse tegen Tjoba. Na een 9-11-ruststand won de ploeg uit Arnemuiden met 17-21. Bij 14-18 maakte Anita de Ridder haar rentree bij TOP. De speelster raakte tien maanden geleden ge blesseerd aan haar knie. Na twee operaties en een lange revalidatie is ze weer hele maal fit. De jeugdinternatio- nal scoorde twee keer. BC Vlissingen zakt naar laatste plaats De basketballers van BC Vlissingen verloren in de promotiedivisie de cruciale wedstrijd tegen Almonte, waardoor het team van Klaas-Willem Barten nu al leen op de laatste plaats staat. De ploeg uit Eindhoven sloeg al voor de rust een gat: 27-41. Na de pauze kon BC Vlissingen dat niet meer dichten, 66-79. Dennis de Paauw was topscorer bij BC Vlissingen met veertien pun ten. Plantinga blijft trainer Swift Dennis Plantinga is ook na de zomer trainer/coach bij korfbalvereniging Swift. De Middelburger begint dan, geassisteerd door Ralph Gillissen, aan zijn vierde achtereenvolgende seizoen bij de eersteklasser uit zijn woonplaats. Eerder stond Plantinga ook al één jaar voor de eerste se lectie. MAANDAG 13 JANUARI 2014 /v. y^'ii door joop van den Oudenhoven TERNEUZEN - Na zeven dagen drie banden op de kleine tafel is Jean Paul de Kraker uit Hoek winnaar ge worden van de derde Grand Prix driebanden van de Zeeuws-Vlaam- se biljartbond. In de finale versloeg hij Jan den Hamer uit Zaamslag. door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - In tegenstelling tot de wedstrijd in Zuidland (8-10) had den de korfballers van Zaamslag za terdag geen enkele moeite met ZKV. In Zaamslag werd het 20-8. Scores Zaamslag: Jeffrey Courtens 9, Erwin Verhelst 4, Marnix de Bat en Marjan Verhage 2, Marjolein Verpoor- te en Linda Hamelink 1. Togo 3-Luctor 10-12. Scores Luctor: Adri de Jonge 5, Peter Durink 3, Hans Verlinde, Jasmijn Hamelink, Karlijn den Hollander, Pieter Kousemaker 1. BKC 1-TOP 5 15-8. Scores BKC: An ne de Koster 4, Ruben van de Sande, Kirsten Wiilemsen en Sandra de Reu 2, Ezra Ayoub, Myrthe Faro, Koen de - Bliek, Martijn Maljaars, Jonas Kloet 1. door Peter van Kouteren TERNEUZEN - De volleybalsters van De Sterre en YVC begonnen het nieuwe kalenderjaar uitstekend. Beide teams wonnen met 4-0. Savok snoepte het sterke Triade/VCT een punt af: 1-3. De mannen van Voorwaarts (4-0) en De Sterre (3-2) verloren eveneens. Savok-trainer Luc Chinitor TERNEUZEN HULST GOES VLISSINGEN MIDDELBURG v.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57