Van poelepetane tot paracetamoltoerisme CDA-Kamerlid opnieuw tegen accijnsverhoging Burgemeester Lonink opent nieuwe studio Terneuzen FM officieel 16 ZEEUWS-VLAANDEREN WD Sluis kiest voor vertrouwde namen op lijst Jongeren steken op straat fiets in brand Persprijs Sluis Eerste voorronde Steenworp biedt pop en punk Dat gebeurde wel in een nieuw jasje, want dit jaar kwamen er vra gen over heel Zeeuws-Vlaande- ren aan bod. Allemaal in het ka der van een nieuw feestjaar; het tweehonderdjarig bestaan van de streek. „Vanavond delen we meer prijzen uit,, dan er vorige week zijn uitgedeeld in Vrouwenpol der", verkondigt het komische pre sentatieduo lan van de Broeke en Sankie Koster. Ze zijn 'drie weken in retraite ge weest' om de vragen te bedenken. „Op camping De Rode Sluis bij de grens. Daar ga je plassen in Ne derland en je handen -wassen in België." De rest van de avond vol gen meer jolige uitspraken. Het maakt de pittige vragen verdraag lijker. Want voor de deelnemers valt er behoorlijk wat te zuchten en te steunen. De meeste vragen gaan over Axel. Zo passeren er ac tiviteiten van Axel 8oo in de foto ronde en zijn de branden die ooit in de stad hebben gewoed onder deel van de quiz. Op de vraag 'Wat is een poelepetane?' weten de meeste Axelaars nog wel het antwoord: een parelhoender. De vragen die niets met Axel te maken hebben, zorgen voor wat rumoer. Hoe mensen uit Groede ook wel worden genoemd, kan weinig deelnemers interesseren (papvreters). „Wat heb ik nou met de Groe te maken?", mort het publiek. „Dat is een-ver-van-mijn bedshow." En ook de benaming voor de Belgische toeristen- stroom die in 2007 massaal Hulst aandeed voor bepaalde medicij nen, weet maar een enkeling in de zaal zich te herinneren. Goede antwoord: paracetamoltoerisme. De 36 deelnemende teams zijn tot het laatste moment strijdlus tig. Even lijkt team Schapenbout met de overwinning aan de haal te gaan. Maar in de zesde, beslis sende, ronde sleept een team vol Axelaars toch de eerste prijs bin nen. Op de derde plaats staat Astrid van Kleef uit Zuidzande. Zij komt in de plaats van Marjon de Wilde uit Breskens, die meer tijd wil voor haar communicatiebedrijf. Op de vierde plaats staat raadslid Philip Thomaes. De plaatsen daar onder worden bezet door een mix van jongere en oudere kandida ten. „Ouderen, die bestuurlijk het klappen van de zweep kennen, zullen de jongeren de komende ja ren coachen. Zodat we bij de vol gende periode weer goed voorbe reide, nieuwe kandidaten heb ben", legt de fractievoorzitter uit. Lauret rekent er op dat de WD met minstens drie raadsleden in de raad terugkeert. Ook zet hij in - 'hoewel je het nooit goed doet in een tijd van bezuinigingen' - op levering van een wethouder. Mochten de liberalen buiten de coalitie vallen, dan neemt wethou der Almekinders (mits verkozen) plaats in de gemeenteraad. Drankrijder opgepakt Een 29-jarige inwoner van Zuiddorpe werd vrijdagavond laat in beschonken toestand op gepakt, nadar hij zijn auto in een sloot 'parkeerde', op de Wa terhuisstraat vlak voor de be bouwde kom van zijn woon plaats. Zijn rijbewijs werd ingeno men, omdat hij ruim 3,5 keer zoveel alcohol in zijn bloed had als is toegestaan. Scan Covery Trial Team De Zeeuwen, Terneuze- naren Jovan Dierkx en Leen- dert Muller, werd 33ste (321 strafpunten) in de Scan Covery Trial, een autotoertocht van ze venduizend kilometer in een week door Scandinavië. Er de den 75 teams mee. Brieven in het Duits De Zeeuwse Volksuniversiteit geeft vanaf 21 januari de cursus 'zakelijke brieven en e-mails in het Duits'. De lessen zijn op'dinsdag om 13.30 uur in centrum 't Torentje in Groede. Een goede basiskennis van de Duitse taal is vereist. Mensen kunnen zich aanmelden via de website www.volksuniversiteitzee- land.nl Wipschieting Schuttersvereniging De Schel- dezonen houdt zondag 19 ja nuari schieting op de liggende wip in dorpshuis Hof ter Nes se. De eerste bogen worden ge spannen om 14.30 uur. Publiek en nieuwe (kandidaat-)leden zijn welkom. Benzinepomphouders op diverse plaatsen langs de Duitse en Bel gische grens meldden eerder be vreesd te zijn dat ze hun station moeten sluiten bij verdere accijns verhogingen. Omtzigt wil van staatssecretaris Frans Weekers we ten hoeveel ontslagen er sinds vo rig voorjaar zijn gevallen bij tankstations. Weekers moet bij het CBS ook zo snel mogelijk cij fers lospeuteren over de brand stofverkoop in de lopende maand. Omtzigt vraagt de staatssecretaris of hij de accijnsverhogingen voor brandstoffen wil terugdraaien als de opbrengsten tegenvallen. Omtzigt is er door zijn Terneuzen- se partijgenoot Ronald Lippens aan herinnerd dat bedrijven aan de grens vorig jaar al klappen kre gen door het afschaffen van 'rode diesel'. Naast brandstofverkopers worden slijters getroffen door ac cijnsverhogingen. Lippens kreeg al een omzetdervingsrapport van een ondernemer uit de regio. HULST - De politie hield zaterdag middag twee jongeren aan op ver denking van het in brand steken van een fiets. Getuigen mefdden dat er in de Ta bakstraat een fiets in brand was gestoken. Zij gaven een signale ment door van drie jongens die zij zagen wegfietsen. Agenten zagen vervolgens in de Zomerstraat twee jongens die vol deden aan het signalement en hielden hen aan. Het tweetal werd verhoord op het politiebu reau. Het gaat om een 16-jarige en een 14-jarige jongen uit de ge meente Hulst. De derde verdach te moet zich melden op het bu reau. De ouders van de jongens zijn geïnformeerd over de zaak. Tot half december huurde Terneu zen FM een ruimte in de Grote Kerk in de Noordstraat. De grote re studio biedt meer mogelijkhe den voor gasten en bovendien kan de omroep makkelijk samen werken met Podium in Terneu zen (PIT). Ideeën over het opne men of live uitzenden van concer ten en debatten borrelen al op bij vrijwilligers en bestuurders. Terneuzen FM trekt dagelijks zo'n vijfduizend luisteraars, weet pen ningmeester Paul van der Meer." De lokale omroep hoopt en ver wacht dat er nog wat groei in dat luistercijfer zit. Als die groei ge paard gaat met een stijging van (advertentie)inkomsten en het aanmelden van meer vrijwilligers om meer eigen programma's te kunnen maken, is het bestuur he lemaal tevreden. De gemeente Terneuzen sluist jaarlijks een bijdrage van 25.000 euro voor de lokale omroep door. Terneuzen FM sleept daarnaast zo'n vijfduizend euro aan reclame geld binnen. Met dat geld kan het station 24 uur per dag uitzenden. Door een nieuwe 'back-up' in Axel is het station haast nooit uit de lucht. De zender is bij mooi weer van IJzendijke tot Clinge te ontvangen. Via de kabel op 94.4 mhz is Ter neuzen FM in heel de regio te ho ren; via de ether is de zender op 107.8 (Terneuzen), 106.1 (Bier vliet) of Westdorpe (105.8) te ont vangen. Via www.terneuzenfm.nl is de zender overal te horen en kun nen zelfs gemiste uitzendingen worden beluisterd. SLUIS - Freddy Lamote van, onder meer, de Knokse krant Tam-Tam heeft de persprijs van Sluis Pro motie in de wacht gesleept. Hij houdt veel Vlamingen op de hoog te van Sluise aantrekkelijkheden. WESTDORPE - Behind The Mirror won zaterdagavond in de Chillsoos in Westdorpe de eerste voorronde van Steenworp. De publieksprijs ging naar 'finger- picking-gitarist' Julio Melio. Vier bands - die rock, pop of punk speelden - betraden het podium. Er zijn tot april nog drie voorron des. De finale is zaterdag 19 april in de PIT in Terneuzen. De winnaar van Steenworp 2014 krijgt studiotijd, optredens op Vestrock, Weitjerock en the Road to Graauwrock. De volgende voorronde vindt za terdag 15 februari in jeugdsoos Club 26 in Schoondijke plaats. '4&0*. Sf^-HcEr? door Karlijn de Splenter AXEL - Het feestgedruis van het 800-jarige Axel galmt in 2014 ver der. Na het succes van vorig jaar werd vrijdagavond de tweede edi tie van de Axelse kennisquiz gehou den in cultureel centrum De Halle. AARDENBURC - De leden van de af deling West-Zeeuws-Vlaanderen van de WD stelden gistermiddag de lijst vast in de Sint Baafs in Aar denburg. De liberalen houden vast aan vertrouwde namen met fractie voorzitter Stan Lauret en wethou der Conny Almekinders op de eer ste twee plaatsen. I Over de prijs voor de origineelste naam hoefde in elk geval niet lang te worden nagedacht. Of het jolige trio meer dan één vraag goed had, moest de jury nog lang nadenken, foto Mark Neelemans ZUIDDORPE TERNEUZEN GROEDE OSSENISSE door René Hoonhorst TERNEUZEN - Tweede Kamerlid Pie- ter Omtzigt van het CDA vraagt de regering opnieuw de accijnsverho gingen te 'heroverwegen'. De om zetdalingen van pompstations aan de grenzen kunnen zo ver oplopen dat de opbrengst voor de schatkist niet stijgt, maar daalt, zo waar schuwde hij in het afgelopen week einde. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo nink opende zaterdag de nieuwe studio van Terneuzen FM. Hij felici teerde de omroepvrijwilligers met de grotere studio in het gebouw van de voormalige basisschool de Piramide. Goedkoper kan niet... leuker wel! Spoorstraat 18c 4431 NK 's-Gravenpolder T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zte wu/w.beufenwutletuimfeel.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 52