Voorbode ZEEUWS-VLAANDEREN In contact met je zelf Paarden niet in gevaar bij brand almanak Meer Zeeuws-Vlaamse jongeren kiezen voor uitgaan in België nu ze in Nederland geen alcohol meer kunnen kopen. Winterweer is een aanslag op elke haarkleur BRESKENS - De partybussen die vanuit Zeeuws-Vlaamse dorpen naar Belgische discotheken rij den, zijn populairder bij minderja rigen. Initiatiefnemer Sebastiaan Keij- mel uit Breskens krijgt voor de bus op 7 februari veel meer aan meldingen binnen dan bij eerdere ritten. „Ik heb in drie dagen al een hele bus vol. Normaal heb ik 18- en 19-jarigen, maar nu willen veel 17-jarigen mee. Ik krijg het ge voel dat dit te maken heeft met de nieuwe regels in Nederland", zegt hij. „Dit bewijst dat die re gels dus niet werken." Keijmel werkt regelmatig als D' in Belgische discotheken, waaron der Noxx in Antwerpen. Hij is vo rig jaar april begonnen met het la ten rijden van de partybus. „De overheid biedt jongeren onder de achttien nergens een plek om uit te gaan. Daarom heb ik dit opge zet." Keijmel wil absoluut niet dat zijn bus een vervoermiddel wordt voor jeugdige dronkelappen. „Ik ben tegen alcohol- en drugsmis bruik. Passagiers mogen geen drank meenemen in de bus. Na tuurlijk zal er stiekem wel eens een klein flesje meegaan, maar het is zeker niet de bedoeling dat ze thuis indrinken en dan meerij den. Jongeren die bezopen zijn, gaan niet mee. Dan bestellen ze maar een taxi. Het is de bedoeling dat jongeren een leuke avond heb ben. Ik heb tot nu toe geen exces sen gehad en die verwacht ik ook niet." Mischa Laeven van de alcoholcam pagne 'Laat ze niet verzuipen' is niet blij met deze ontwikkeling. „Het verbaast me niks, maar ik vind het heel spijtig dat er zoveel ouders zijn die hun minderjarige kinderen met zo'n bus mee laten gaan. Ze horen het goede voor beeld te geven. Ik begrijp wel dat er in Zeeuws-Vlaanderen weinig mogelijkheden zijn om uit te gaan als je nog geen achttien bent, maar als je als ouder je kind mee laat gaan, dan wéét je dat ze alcohol gaan drinken. Je kunt wachten op het tijdstip dat een jongere op de alcoholpoli terecht komt." Laeven verzekert dat de nieuwe regels wel werken. „Je kunt zaken niet in een jaar veranderen, maar die nieuwe wet heeft effect. Dat bewijzen landen die ons voor zijn gegaan. Minder jongeren zullen op vroege leeftijd beginnen met drinken. Dat is goed, want als je achttien bent, kun je de gevolgen van handelingen beter overzien." De GGD, jeugd- en jongerenwerk en 'Laat ze niet verzuipen' zijn van plan samen met jongeren el ke maand in een andere gemeen te frisfeesten te houden. SAS VAN CENT - In de kantine van paardenstal Prestige aan de Scha- persweg iets ten noorden van Sas van Gent heeft zondagochtend vroeg brand gewoed. De eerste melding kwam om 2.45 uur. De brandweer had het vuur een half uur later onder controle. De paardenstal staat in het buiten gebied van Sas van Gent, vlakbij de algemene begraafplaats van Sas van Gent. De paarden zijn di rect veilig gesteld. Na het blussen van het vuur en het ventileren van het pand kon den de dieren weer de stal in. De gemeenteraadsverkiezingen zijn in aantocht. Op 19 maart mag ieder een naar de stembus. Partijen stel len hun sterkste team op en beden ken een plan om de gunst van de kiezer te winnen. Blauwdrukken voor verkiezingswinst bestaan niet. Het gedrag van de kiezer in het stemhokje is onvoorspelbaar. In zul ke onzekere omstandigheden zullen politieke partijen blij zijn met elk sprankje hoop op een goede uitslag. Wellicht kan het tafelvoetbal dat op het Middelburgse kantoor wordt ge speeld een voorbode zijn voor één partij. Twee medewerkers rijgen de zeges al weken aaneen en spelen vanwege hun woonplaatsen als... Partij Souburg-Ritthem. Partybus in trek bij 17-jarigen door Cornelleke Blok Tip? redactie@pzc.nl HULST - Je spieren soepel maken, pijntjes bestrijden en werken aan je conditie, terwijl je ook nog plezier hebt in bewegen en in contact komt met jezelf. De Nia-dans maakt het mogelijk, weet docente Marjon van Dorsselaer (op de foto in rode outfit). Ze geeft al lessen in Terneuzen, Hulst en Axel, vooral ook MAANDAG 13 januari 2014 aan ouderen, en hoopt de faam van de dans verder te ver spreiden. Zaterdag demonstreerde Marjon de dans aan be zoeksters (heren lieten het afweten) van de spirituele beurs in Hulst. Die pakken de swingende en soepele bewe gingen, met elementen uit onder meer yoga en martial arts, snel op: alsof ze al jaren zweven, foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49