Dat is d'n Diekwegt I zeeland in de vorige eeuw 18 ZEELAND Ambacht baart kunst met Elenbaas in Ellewoutsdijk FbtS door het Jaar vertoont 'All is Lost' Première van 'De Jacht' bij Theaterloods-B s mt Compleet menu voor 2 of 4 personen nu €6,50 voor 2 personen bij Subway Vlissingen ©sweetdealzeelnd f facebook.com/sweetdeal.zeeland App Store De raadkaart van vorige week is volgens mij de Dorpsweg in Serooskerke op Schouwen-Duiveland. Dat schrijft Wim Jumelet uit Middel burg en hij heeft het bij het rech te eind. Jumelet: „De foto is van vóór de Watersnoodramp van 1953. De sloot met de bruggetjes is na de ramp verdwenen. Het huis aan het einde van de sloot werd bewoond door de familie Van den Bosse, moeder met twee ongehuwde zoons, Jan en Wim." De raadkaart was dit keer geen moeilijke. Iedere inzender stuur de de goede oplossing. J.J. Geleijn- se uit Zierikzee weet dat bij de brug links over de vaart de fami lie De Meij heeft gewoond. „En in de woningen rechts onder an dere de families Kloet en De Rij ke." Nico v.d. Stolpe uit Scharendijke schrijft dat de huizen rechts na 1945 gebouwd zijn. „En zo'n tien jaar geleden afgebroken. Vanaf de nieuwbouw tot de sloop woonde de familie Kloet de Blonde er. Achter de brug is nog steeds de ingang van het kerkhof." Riet Simmers-Geleijnse uit Zierikzee kent Serooskerke uit vroegere tij den. „De weg is de Dorpsweg en die liep naar het haventje De Schelphoek. Naast de kerk stond de lagere school, waar ik zes jaar ben geweest. Voor de brug rechts bevindt zich het kerkhof (niet zichtbaar). Dat i^er nog steeds." Middelburger Kees Stevense weet het jaartal waarin de raad kaart gemaakt is. „De foto uit cir ca 1930 toont ons de Dijkweg, door de plaatselijke bevolking d'n Diekwegt genoemd, met aan de linkerzijde de brede vaart met bruggetjes. Rechts vooraan be vond zich een sluisje, 't Sasje, waar A. van den Houten de func tie van sluiswachter uitoefende. Na de Ramp van 1953 is de vaart gedempt. Het huis links werd be woond door de weduwe Ver boom; zij verkocht in haar win keltje bier voor vijf cent per kruikje." ELLEWOUTSDIJK - 't Kerkje van El- lesdiek in Ellewoutsdijk is zater dagmiddag 18 januari open voor de tentoonstelling Ambacht baart kunst. De Goese schilder Johan Elenbaas is huisschilder van be roep en bekwaamde zich als res tauratieschilder. Hij won in die ca tegorie diverse prijzen op natio naal niveau met imitaties van hout- en steensoorten. Elenbaas' werk is figuratief en kenmerkt zich door grote precisie. Hij heeft een voorliefde voor onderwerpen uit de natuur. Een nieuwe opgave uit de collectie kaarten en foto's van Hans Lindenbergh. Onze vraag: waar is deze foto genomen? We zijn nieuwsgierig naar de locatie en lezen graag anekdotes of verhalen over deze plek. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden ontvangen een waardebon. Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl VLISSINGEN - Theaterloods-B is een Vlissings theaterinitiatief, dat zich richt op leerlingen van het voortgezet onderwijs. Gepoogd wordt in theatervorm verbinding te leggen tussen maatschappelijke ontwikkelingen en de positie van het individu. De nieuwste produc tie De Jacht gaat donderdag 16 ja nuari in première bij csw Beste- vaer in Vlissingen met twee voor stellingen om 16.00 en 20.00 uur. Het stuk is geschreven en geregis seerd door Rens Schot. De rollen worden vertolkt door Annemari- ke Ruitenbeek en Oscar Postema. Ontdek de gastvrijheid van de eigenaren en geniet samen met een vriend(in) van een over heerlijke sandwich bij Subway Vlissingen. Inclusief broodje (15cm), frisdrank of fruit juice en cookies of chips. Kom nu met 2 of 4 personen! VLISSINGEN - Film by the Sea door het Jaar vertoont vanavond om 20.00 uur in CineCity Terneuzen en morgen om 14.00 en 19.30 uur in CineCity Vlissingen de voor première van All is Lost van regis seur J.C. Chandor met in de hoofd rol Robert Redford. Tijdens zijn tocht over de Indi sche Oceaan probeert een solozei ler te overleven nadat zijn jacht een container heeft geraakt. De meedogenloze zon, een slin kende voorraad voedsel en rond zwemmende haaien zorgen er voor dat de situatie steeds zorg wekkender wordt. Verkrijgbaar in de De winnaars zijn: L. Ten Hove, Bres- kens; Wim Jumelet, Middelburg en Cor Pols, Zierikzee. 't Kerkje van Ellesdiek, is zaterdag 18 januari open van 13.30 tot 16.00 uur. Vlnr: Harmen Fraanje, Anton Goudsmit (onder), Rudi Mahall en Samuel Rohrer. foto Merlijn Doomerink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 48