KEUKEN Christelijke boekhandels doen het hier goed Boonman noemt 'open brief LR Volstrekte kul' BEVELANDEN en THOLEN 17 KAPELLE - Zeeland is een vrucht baar gebied voor christelijke en evangelische boekhandels. Waar heel Rotterdam er een stuk of vier heeft, kunnen de klanten in Zeeland terecht bij minstens elf boekenwinkels die gespeciali seerd zijn in christelijke litera tuur, lectuur en dikwijls ook mu ziek. Zierikzee heeft er één, Middel burg en Goes hebben er elk twee en verder zijn er nog in Vlissin- gen, Meliskerke, Krabbendijke, Kruiningen, Hulst en Terneuzen. En de Bron, natuurlijk, in Kapelle. Sommige boekhandels, zoals De Ramshoorn in Goes, Den Hertog in Middelburg en Bestevaer in Vlissingen, werken gewoon com mercieel met betaald personeel. Anderen werken gedeeltelijk met vrijwilligers. Het Boekwinkeltje in Kruiningen is dan weer een dagbestedingsproject voor verstan delijk gehadicapte cliënten. De boekhandels die alleen met vrijwilligers werken, leveren in de regel dezelfde service als de ge wone boekhandels. De openings tijden zijn nagenoeg dezelfde, ze kunnen alles bestellen en de prij zen zijn ook ongeveer gelijk. Het enige verschil is de nationale boekenbon. Die kun je bijvoor beeld niet bij De Bron inwisselen. Met een VVV- of Irisbon kun je dan weer wel terecht. De fractie van LR zou juist met een amendement op de subsidie verordening hebben geprobeerd het hoogst haalbare voor Podium Reimerswaal in de wacht te sle pen. Volgens Marien Weststrate is de subsidiëring van Podium Reimer waal in strijd met de Europese mededingingsregels en zouden er al strafprocedures op de loer heb ben gelegen. In de brief vermoedt Weststrate 'een soortement van geheime contracten' tussen Boon man en de gemeente. Ook de ver antwoordelijke wethouder, Dieuwke Louwrink krijgt een veeg uit de pan. Zij zou een en an der niet zorgvuldig hebben voor- bereid. Weststrate zegt zijn brief te hebben geschreven om Jacques Boonman te doen inzien dat de schuld niet bij Leefbaar Reimers waal ligt. 'Volstrekte flauwekul', reageert Jacques Boonman desgevraagd. „Ik heb die brief nu al drie keer ge lezen en ik begin het nu pas te be grijpen. Ten eerste: een open brief Wat er zo open aan is, snap te ik al niet, maar nu de krant belt, heb ik het door: hij heeft een kopietje naar de krant gemaild. Ik dacht dat je een open brief inte graal in een advertentie publiceer de, maar dat kost natuurlijk geld." Boonman kan die brief niet an ders zien dan een stuiptrekking in verband met de verkiezingen. „Ik denk dat Weststrate is aange sproken op zijn acties." Inhoudelijk klopt er volgens Boon man niets van. „Het 'soortement contract' waarover hij het heeft, Dat 'soortement geheime contract' ligt volgens Jacques Boonman voor eenieder ter inzage. ligt voor eenieder ter inzage. Tot 1995 programmeerde ik als ambte naar en sindsdien wordt ik be taald voor de diensten die'verleen aan Podium Reimerswaal. Niet ik, maar de stichting krijgt subsidie. Als dat in strijd is met Europese regels, kunnen alle gemeenten die een podium subsidiëren straf procedures verwachten. Weststra te schrijft dat hij alles goed heeft uitgezocht maar dan toch niet de constructie waarvoor hij zelf als raadslid medeverantwoordelijk is.." Boonman ziet geen aanleiding om zijn zwartepiet terug te ne men. „LR is met dat amendement gekomen en blijft dat nu, met drogredenen, verdedigen. Ik blijf het Weststrate kwalijk nemen. De politie heeft zaterdagoch- ten vroeg vier Belgen, twin tigers uit Beveren, Melsele en Burcht opgepakt op de Grote Markt in Goes. Met ca meratoezicht zag de politie dat zij een man schopten die op de grond lag. Toen de polite met een hond tussen beide kwam, konden twee van hen meteen worden in gerekend. De twee die vluch ten werden al snel gevat. Een van hen liep daarbij een hondenbeet op. Een 50-jari- ge man uit Waarde raakte licht gewond. De Belgen zit ten in Torentijd. Nieuwjaarsconcert met de Cup Song De slagwerkgroep en de har monie van OKK geven zater dag een Nieuwjaarsconcert in De Wemel in Wemeldin- ge. Na de pauze wordt de Cup Song van Anna Kend- rick geoefend en met het pu bliek uitgevoerd. Het con cert begint om 19.15 uur. Afslag A58 dicht door autobrand De afslag van de A58 naar Ar- nemuiden was zaterdaga vond korte tijd afgesloten wegens een autobrand bij het Shell-benzinestation. Toen de brandweer arriveer de hadden de eigenaar en een omstander het vuur al gedoofd met brandblussers. Samenzangavond met bovenstem In de Rehobothkerk in Tho- len wordt zaterdag 18 janua ri een zangavond gehouden met bovenstem. De niet-rit- mische psalmzang wordt ge- geleid door Bram Bout en Peter Wildeman. Er wordt een CD opgenomen voor de zending. Aanvang 19.30 uur. Samen een warme maaltijd eten Maatschappelijk Werk orga niseert elke laatste donder dag van de maand een bij eenkomst waarbij inwoners van Goes West samen met elkaar kunnen eten. Elkaar ontmoeten staat centraal tij dens de bijeenkomsten die om 17.30 uur beginnen in Rommerswalestraat 1. Opge ven: 0113-277111 of g.fleuren@smwo.nl. Vier Belgen vast voor geweldpleging j Goedkoper kan niet... leuker wel! li Spoorstraat 18c NK 's-Gravenpolier T (ox 13) 3I2547 M 06 53314189 m|sttjifen zie www.keukenoutletwmkel.nl MAANDAG 13 JANUARI 2014 Greet Geuze, Marja Niewenhuijse en Marja Pors: samen 10 procent van de vrijwilligers van De Bron. foto Marcelle Davidse door Mieke van der Jagt door Mieke van der jagt RILLAND - Leefbaar Reimerswaal (LR) krijgt ten onrechte de zwarte piet toegespeeld voor de bedrei ging van Podium Reimerwaal. Dat beweert LR-fractievoorzitter Ma rien Weststrate in een 'open brief aan Podium Reimerswaal en pro grammeur Jacques Boonman. WEMEDINGE ARNEMUIDEN THOLEN GOES GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47