Nuchtere Manon Aerssens verzamelt medailles Goud Moerman en Walhout op Dutch Open SPORT 39 Met name de eerste wedstrijddag was, met drie keer goud en één keer zilver, ontzettend succesvol voor de jonge zwemster. „Dat ik zo goed zou presteren, had ik niet verwacht", was Aerssens' eerste reactie vlak na het winnen van de vier glimmende plakken afgelo pen zaterdag. „Natuurlijk ga je er van uit dat je zo goed mogelijk zwemt en probeer je zoveel moge lijk medailles te winnen, maar drie keer goud en één keer zilver? Nee, daar was ik echt niet vanuit gegaan. Ik ben dus zeer tevreden met hoe ik vandaag heb gezwom men. Toch komen de goede prestaties niet helemaal als een donderslag bij heldere hemel. Op bijna alle onderdelen waaraan Aerssens meedeed, had ze zich als snelste geplaatst. „Dat is wel zo", reageer de ze. „Maar toch kan je er niet zo maar vanuit gaan dat je, hoewel je je als snelste hebt geplaatst, alles even gaat winnen. Andere zwem sters kunnen ook gewoon een snelle tijd neerzetten en ik kan bijvoorbeeld een mindere dag hebben. Daarom verwachtte ik van tevoren geen vier medailles, waarvan drie gouden." Wanneer je je als snelste plaatst op een afstand, kom je tussen de gele lijnen te zwemmen. Deze fel gekleurde, drijvende linten zor gen er niet voor dat de veertienja rige zwemster extra druk op haar schouders voelt. „Ik ben ook maar gewoon een meisje dat van zwem men houdt en kan niet meer doen dan mijn best. Ik weet dat ik hard kan zwemmen en dat pro beer ik ook. Maar als het een keer tje niet lukt, dan is dat jammer en neemt niemand me dat kwalijk. Daarom ben ik voor een wed strijd ook niet extreem zenuwach tig of zoiets." Aerssens had zichzelf als doel ge steld om tijdens het toernooi in Terneuzen op minstens één af stand Zeeuws kampioen te wor den en om haar persoonlijke re cords aan te scherpen. Dit is haar allebei op de eerste wedstrijddag Ik ben ook maar gewoon een meisje dat van zwem men houdt en kan niet meer doen dan mijn best. al gelukt. Want naast het verslaan van haar tegenstanders, was ze ook zichzelf te slim af. „Ik heb vandaag één 'pr' gezwommen", vertelde ze. „Dat was op de twee honderd meter wisselslag. Daar heb ik zelfs vier seconden van mijn snelste tijd af gezwommen." Op dit moment zwemt de medail lewinnares nog bij zwemvereni ging De Zeeuwse Kust. In de toe komst hoopt ze een stap hogerop te kunnen maken. Al wil ze daar nog wel een aantal jaren mee wachten. „Zoals het nu gaat, ben ik tevreden. Ik zit bij een goede vereniging waar veel goede zwem mers en zwemsters lid van zijn en kan me hier zeker nog verder ontwikkelen. Toch hoop ik in de toekomst de stap naar Eindhoven of Amsterdam te kunnen maken, wanneer ik ga studeren. Maar de komende jaren blijf ik nog lekker hier zwemmen. Op zijn minst tot ik mijn middelbare school heb af gemaakt." Van der Klooster zesde op afdaling Zitskiër Kees-Jan van der Klooster is bij zijn eerste we reldbekerwedstrijd van dit seizoen zesde geworden op de afdaling. In het Canadese Panorama zat de 36-jarige Vlissinger bijna twee secon den achter de Amerikaanse winnaar. De afdaling is de specialiteit van Van der Klooster. Tij dens de Paralympics van Sotsji geldt hij in maart als één van de medaillekandida ten. De Feijter verslaat clubgenoot Maes Bas de Feijter heeft het 35e Laudau jeugdschaaktoer nooi op zijn naam geschre ven. Met een half puntje meer bleef de Landau-speler zijn clubgenoot Tibo Maes voor. In een van de laatste partijen streden de twee om de zege. De Feijter won door dat Maes te lang nadacht en door zijn vlag ging. In de C-groep was Xander Pauwels met een honderd- procentscore de beste. In de D-klasse ging de overwin ning naar Annelies Vithara- na. Marie Dgebuadze won in de E/F-klasse. Heijnen scherpt tijd op 200 meter aan Noah Heijnen van Delta Sport blijft zijn sprinttijden verbeteren. In Gent maakte de Schouwse atleet zaterdag een grote sprong door op de 200 meter van 22,60 secon den, gelopen met de kerst, naar 22,29 te lopen. Die tijd was goed voor de derde plaats van de 110 deelne mers. Eerder al evenaarde hij zijn persoonlijk record van 7,06 seconden op de 60 meter. Joeri van der Hooft, afkomstig uit Oostburg, liep de 60 meter in 7,57. Bij het verspringen landde hij na exact zeven meter. EINDHOVEN - Twee Zeeuwse judo ka's hebben goud gewonnen tij dens de Dutch Open voor belof ten in Eindhoven. Mauk Moerman, een talent van JudoGoes, werd kampioen in de klasse -81 kilo onder achttien jaar. De Goesenaar had het hele toer nooi weinig moeite met zijn te genstanders. Zijn clubgenote Chantal Walhout uit Stavenisse, die ook al veel prijzen heeft ge pakt, zegevierde in de klasse -70 kilo onder achttien jaar. Daarnaast was er zilver voor Vlis singer Lein Mulder (SI De Korte) in de categorie -46 kilo onder acht tien jaar. En de Goese Zoïe Moer man (JudoGoes) legde beslag op de tweede plek in de klasse -44 ki lo onder vijftien jaar. Jarno Bouw meester (JudoGoes) werd derde in de klasse -50 kilo onder vijftien jaar. 4ft -V;: I Dennis Evertse herhaalde met Zorro zijn prestatie van twee jaar eerder, toen hij ook al twee keer in één weekeinde won. foto Ruben Oreel door Daniel Vervelde TERNEUZEN - Het zwembad van sportcentrum Vliegende Vaart in Terneuzen vormde afgelopen week end het decor van de Zeeuwse win terkampioenschappen zwemmen op de korte baan. Een zwemster die uitblonk tijdens dit evenement was Manon Aerssens. De jongeling uit Sint Kruis behaalde tijdens het kampioenschap op alle acht afstan den waaraan ze meedeed een me daille; vier keer goud, drie keer zil ver en één keer brons. PANORAMA AXEL GENT MAANDAG 13 JANUARI 2014

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 39