draagt Sips naar zege Snelle tijden op Zeeuws zwemkampioenschap 38 SPORT JUMPING INDOOR NIEUWLAND ni ciid 9 fccwy wuiiig Voormalige inwoner van Nieuw- en Sint Joosland slaat dubbelslag op Jumping Indoor Nieuwland. Met een foutloze vierde ronde zorgden Dennis Evertse, Anouk de Ruiter en Bas KnijfF voor een spannend slot. Als eerste starter in de barrage vloog Evertse met de Riverman-zoon Zorro in 35.82 seconden over de acht 1.55 meter hoge obstakels. Evertse gooide, naar later bleek, hiermee de deur in het slot. Anouk de Ruijter hield met de Quinar-afstamme- ling Quino ook het strafblad blank. Maar met de tijd van 37,53 vormde de Limburgse geen be dreiging voor Evertse. Bas KnijfF uit Nispen haalde met de Matter- horn-dochter Veni Vidi Vici een paal naar de bodem. Dennis Evertse: „Zo'n rubriek spring je meestal met een paard met veel vermogen. Dat zit er bij Zorro niet echt in, maar je kunt op hem vertrouwen. Het is een paard met een leeuwenhart. En hij groeit ïft de wedstrijd. Belang rijk voor de Masters, waar de bal ken iedere ronde worden opge trokken." De organisatie had zich zaterdag met de twee fasen 1.35 meter geen betere start van de nationale ru brieken kunnen bedenken. Als een bliksemschicht schoot Jeanet- te Corbeek met de Landjon ker-zoon Baluga in 34.58 over de acht obstakels. De amazone uit Hengelo was hiermee slechts 0,02 seconde sneller dan naaste rivaal Pieter Rutten uit Rucphen met de Germus R-zoon Vasco. Cor beek eiste met de Lux-dochter Bu- gatti ook de derde stek op. Corbeek: „Ik kom hier voor het eerst. Het was een verre reis, maar ik heb er geen spijt van. Ik ben van de zomer beslist weer van de partij." Met een mooie rit leek Wilma Stouten zaterdag met de merrie Stoutens Tamara in het nationaal 1.30 meter twee fasen voor Zeeuws succes te zorgen. Maar de amazone uit Serooskerke kwam met de Ferro-dochter 0,1 tel te kort voor de zege. Die ging naar de Limburger Rogier Linssen met de Van Gogh-dochter Diva. „Jammer. Tamara werd iets te fel. Daardoor moest ik haar naar de laatste hindernis terugnemen. Was dat niet gebeurd, dan had ik gewonnen. Maar ik ben toch wel tevreden", vertelde Stouten. Wat Wilma Stouten niet lukte, lukte Yenka Sips met de merrie Arena's Easy Going in de wed strijd L direct op tijd wel. In een deelnemersveld van vijftig combi naties - hoofdzakelijk profs - vloog de amazone uit Terneuzen met Vagebond de La Pomme- dochter als een raket in 53.73 over het parkoers. Op die tijd beten al le achtervolgers zich stuk. Margot Vermue haalde met de merrie Uniek nog alles uit de kast. Maar met haar tijd van 54.94 moest de amazone uit Kwadendamme ge noegen nemen met de tweede plaats. „Easy is niet groot, maar ze heeft veel vermogen en is snel. Een paardje met veel potentie, waar ik hoge verwachtingen van koester", vertelde de tweedejaars studente van de HZ Vlissingen. Van Houwelingen won met rui me voorsprong de toom vrij, in 1.00.78. Ploeggenoten Iris en Em- ke Erpelink (Honte) streden om de tweede en derde plaats. Met 1.03.43 veroverde Iris zilver, 0,13 se conde later tikte Emke aan als der de aan. De 100m vlinder sloot Iris Erpe link winnend af Josje van Houwe lingen werd tweede, een bronzen plak was er weer voor Emke Erpe link. Emke Erpelink was met Josje van Houwelingen gewikkeld in een spannende strijd voor de over winning op de loom school. In 1.16.97 was Erpelink iets sneller dan Van Houwelingen (1.17-58). Anouk Meesen (ZCK) tikte als derde aan in 1.21.66 Duidelijk was het krachtsverschil op de 100m rug. Bijna vijf secon den voorsprong was er voor Josje van Houwelingen (1.07.50) op de nummer twee Iris Erpelink (1.12.11) Marlinda Eggermont (Scheldestroom) werd in 1.14.46 derde. Simone de Rij'cke (ZCK) won de 50m vrij. Eva Oyevaar (Ganze) sprintte naar de tweede plaats, gevolgd door Manon Aers sens (DZK). Bas van Houwelingen (Schelde) was het snelst op de 100m school, in 1.06.83. Jasper Rouwendal (DZK) tikte als tweede aan. Alex Eversdijk (Bruinvis) werd derde. Op de 100m rug dook Bas van Houwelingen als enige onder de minuut: 59-41- DZK'ers Jasper Rouwendal en Stefan Roovers. werden tweede en derde. De 50m vrij mannen werd gewon nen door Tom van Eisen (DZK). In 23.94 zwom hij naar de winst en een Zeeuws record tot 17 jaar. Bas van Houwelingen werd twee de in 24.18, Diego de Meyer vero verde brons in 25.07. Jonathan Davidse (DZK) won overtuigend de 200m wissel. In 2.12.21 was hij de snelste. Zijn tijd betekende ook een Zeeuws record tot 17 jaar. Bas van Houwelingen mocht zijn tweede zilveren plak ophalen. Niek de Ridder (DZK) werd derde. Bas van Houwelin gen was ook de snelste man op de loom vrij (52-99)- Steven Uijl (DZK), net hersteld van de ziekte van Pfeiffer, werd tweede in 54.78. Ploeggenoot Jasper Rouwen dal werd in 55.17 derde. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Dennis Evertse profiteerde zaterdagavond optimaal van het 'thuisvoordeel' bij Jumping Indoor Nieuwland. De ruiter sleepte, samen met zijn paard Zorro, de Grote Prijs in de wacht. In de rubriek met hin dernissen tot 1.40 meter bleef hij twee keer foutloos. De Masters Jumping had hij een dag eerder ook al gewonnen. Daarmee her haalde Evertse zijn prestatie van twee jaar eerder, toen hij ook al twee keer in één weekeinde bo venaan het ereschavot mocht ver schijnen. Van een écht thuisvoordeel mocht tijdens de zevende editie van het Indoor Jumping Nieuw land eigenlijk niet meer gespro ken worden. Dennis Evertse komt oorspronkelijk uit Nieuw- en Sint Joosland, maar woont nu al zo'n zeven jaar in Baarlo. Zijn ouder lijk huis ligt op een steenworp af stand van stal De Kroo, waar alle zeven edities van Indoor Jumping Nieuwland gehouden werden. „Er was niet echt sprake van extra druk", gaf de publiekslieveling achteraf te kennen. „Ik ken haast iedereen die hier in de kantine zit. Ik wilde hier daarom natuur lijk graag winnen en daar was ik vooraf wel even mee bezig. Maar als ik eenmaal in die ring sta, valt die druk eigenlijk automatisch weg." Dat is ook niet zo gek, gezien de spreekwoordelijke vlieguren die de ruiter al gemaakt heeft. „Ik werk vijf dagen in de week op de manege van Leon Thijssen als stal- ruiter. Daar heb ik een groepje van vijftien paarden onder mijn hoede. Die train ik van 's och tends kwart voor acht tot 's avonds half zes. In de weekenden rijd ik dan vaak nog een con cours." Op zijn vrije maandag komt hij eens in de twee weken ook nog vanuit Baarlo, waar hij woont en werkt, naar Nisse gereden om de ruiters en paarden van vereniging De Weelru iters onder handen te nemen. Zelf heeft hij daarnaast ook nog wat paarden gekocht, waarvan hij er één zelf in de avonduren wel eens traint. In middels heeft de bedrijvige Evert se dus al tientallen paarden bere den. „Maar alleen aan Zorro ben ik inmiddels wat gehecht ge raakt." Met deze bruine ruin won hij de laatste jaren meerdere prijzen. Zo ook afgelopen weekeinde. „Zorro heeft een goede instelling", stak Evertse de loftrompet over zijn tien jaar oude paard. „Dat is het al lerbelangrijkste bij een paard. Dan is het niet zo erg dat hij niet zo veel vermogen heeft." Toch zette de combinatie Evertse/Zorro een sterke tijd neer in de barrage. Van de 33 deelne mers slaagden er maar zeven com binaties in om de eindstrijd te be reiken. In de daaropvolgende bar rage bleef Evertse nogmaals fout loos en klokte een tijd van 38,26 seconden, dat bleek razendsnel. Zijn belagers bleef hij daarmee ruimschoots voor. Eén van die tegenstanders was Marieke de Bart uit 's-Heer Abskerke. Zij reed zaterdagavond, als enige amateur van het sterke deelnemersveld, zowel in de eer ste omloop als in de barrage fout loos. De Bart eindigde met haar merrie Champagne Z met een tijd van 46,52 seconden op een keurige derde plaats. „Ik kwam niet zo lekker in mijn ritme", keek De Bart na afloop kritisch terug op haar prestaties in de ring. „Het loopt, of het loopt niet. Toch is het leuk dat je als enige amateur tussen al die ande ren op het podium eindigt met een zelf opgeleid en gefokt paard." OVERIGE ZEEUWEN OP JUMPING INDOOR NIEUWLAND door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Dennis Evertse zette vrijdagavond laat de kers op de taart van de eerste dag topsport in het ruitersportcentrum De Kroo in Nieuw- in Sint Joosland. In het Masterspringen van Jumping Indoor Nieuwland was de ruiter uit Baarlo overtuigend de beste. door Lianne Meerman TERNEUZEN - Op de Zeeuwse zwemkampioenschappen werd de 200m wissel een prooi voor Manon Aerssens. Na een spannende strijd versloeg ze clubgenote Nikita van den Ouden. Josje van Houwelingen (Schelde) legde beslag op de derde plaats. Déja vu voor bedrijvige Evertse door Mitchell Minnaard Naast Evertse en De Bart reden er nog twee Zeeuwen in Nieuw- en Sint Joosland in de klasse tot 1.40 meter. De van oorsprong uit Serooskerke afkomstige zussen Ingrid en Yvon ne Jakobsen sneuvelden echter al in de eerste omloop. Ingrid kreeg acht strafpunten, na- dat er twee balken naar beneden waren gevallen. Yvonne kreeg vier strafpunten om dat ook zij een balk naar beneden zag gaan. Niels Knape, die uitkomt voor RV de Schouwse Ruiters, eindigde in de barrage net naast het podium. Een vierde plaats was zijn deel. I Manon Aerssens, hier tijdens de 100 meter vlinderslag, haalde op de Zeeuwse winterkampioenschappen zwem men op de korte baan vier gouden, drie zilveren en één bronzen medaille, foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38