Vlissingen plaats Titelkandidaten BOK en Forza doen goede zaken 36 SPORT OVERGANGSKLASSE Arnemuidse overgangsklasser is in Zeeuwse derby te sterk voor Tjoba: 17-21. Mannen BC Vlissingen-Almonte 66-79: BC Vlissingen kwam via Stefan Schrier op een 14-11-voorsprong, maar daarna nam Almonte het ini tiatief over en liep uit naar 21-33. Dit verschil bleef gehandhaafd tot de rust: 27-41. Na de pauze pro beerde BC Vlissingen de bakens te verzetten, maar na 32-41 deelde Almonte de genadeklap uit door uit te lopen naar 38-63. In het res terende deel van de wedstrijd wist BC Vlissingen nog flink te scoren, maar de Eindhovense ze ge kwam geen moment meer in gevaar. Scores BC Vlissingen: Dennis de Paauw 14, Sjors van de Poel 11Ste fan Schrier 9, Dorde Karadzic 9, Abdul Zombra 8, Raylin Jimenez 7, Amar van Sluijs 3, Dylan Hofmann 2, Emilio Jang- bahadoer 2 en Benjamin Steenbeek 1. Schijndel-BC Vlissingen 2 64-75: In de eerste helft waren de ploe gen aan elkaar gewaagd: 32-35- voorsprong. Na de hervatting lie pen de Vlissingers dankzij een zuiver schietende Dylan Hof mann direct uit naar een voor sprong van twaalf punten. Die gaf het team van coach Benjamin Steenbeek niet meer weg: 64-75. Scores BC Vlissingen 2: Dylan Hof mann 25, Ronny de Troije 16, Rajan Dielbandhoesing 10, Amar van Sluijs 7, Myron Roelofs 6, Benjamin Risakot- ta 6, Kris Liesenborghs 3 en Tom Rot tier 2. Vrouwen Barons-BC Vlissingen 54-43: In Breda begon BC Vlissingen zwak, maar de 6-0 achterstand werd om gebogen naar 15-17 na het eerste kwart. In het tweede kwart wer den slechts zeven punten ge scoord, waardoor Barons bij rust weer de leiding had: 25-24. Ook in het derde kwart haperde de Vlis- singse aanval: 39-33. In het laatste kwart leken er bij 41-39 nog kan sen, maar de thuisploeg was veel zuiverder in de afwerking: 54-43. Scores BC Vlissingen: Sheri Bos 17, Yolanda Joosse 11, Romana de Ridder 10 en Lisa Kuiper 5. BV Souburg-Oirschot 2 52-40: Hekkensluiter Oirschot 2 nam een verrassende voorsprong en hield deze vast tot 22-27. Door sco res van Melanie Lindenberg stel de de thuisploeg orde op zaken en ging rusten met een 35-27-voorsprong. Na de pauze werd weinig meer gescoord, waar door Souburg won met 52-40. Scores BV Souburg: Melanie Linden- berg 17, Kim Rijnberg 7, Annemarie van der Kaaden 7, Immie Pattikawa 5, Ilse Caljouw 5, Citta Zijlma 5, Nathalie Franke 4 en Jessica Verhage 2. GOES - TOP is nog niet over z'n hoogtepunt heen. „We're still going strong", zei Peter Crucq, één van de twee trainers van de Arne muidse overgangsklasser, na de 21-17-overwinning op Tjoba. „We hebben het afgelopen jaar heel wat klappen gekregen, maar zijn erin geslaagd ze allemaal op te vangen." In de afgelopen vijftien maanden kreeg de Walcherse korfbalploeg het zwaar te verduren. Drie van de acht vaste krachten - Petra de Ridder, Anita de Ridder en Leon van Belzen - raakten zwaar gebles seerd. De logische vraag was toen: gaat het team het lange tijd zon der hen ook nog redden op het derde niveau van Nederland? In middels hoeft daar niet meer aan getwijfeld te worden. TOP is in 2013 een volwaardige overgangs klasser geworden, zowel op het veld als in de zaal, en heeft alle te genslagen dus goed kunnen ver werken. De verklaring hiervoor is dat TOP KARAKTERISTIEKEN een uitgebalanceerd team heeft. In Arnemuiden is men niet af hankelijk van slechts een paar goede spelers. Is de één afwezig of heeft-ie een offday, dan neemt een ander een voortrekkersrol. Crucq: „Mijn verhaal is altijd dat wij een ander team zijn dan de andere. En dat is ook onze kracht." Dat was zaterdag ook duidelijk zichtbaar. Vooral in het vak van Jeanine Marijs, Nelleke van Bel zen, Corné Bezemer en Jordi Meulmeester. Marijs is de spits in het vak. Maar zij werd verdedigd door zowel Demi Mondeel als Anoek Braam. „Je zag dat wij veel op de doorbraak speelden", zei Van Belzen. „Op de momen ten dat Jeanine er bij Demi langs was en Anoek haar overnam, ont stond er ruimte voor mij. Ik heb daar volop van kunnen profite ren." Van Belzen, die vier keer scoorde, vond dat TOP het duel had gewon nen op gretigheid. „Wij wilden vanaf het eerste moment alle bal len hebben. Er is heel hard ge werkt voor elkaar", meende ze. „Daarnaast bleven we scoren en kregen we steeds meer het ver trouwen dat het goed zou aflo- pen. In de openingsfase had Tjoba nog wel het hoogste woord. De ploeg van trainer Bram van Geffen nam binnen vijf minuten een 3-1-voor- sprong. Maar daarna verloor het team het initiatief. Bij rust had TOP een gaatje van twee punten: 9-11. Duidelijk was dat Dirk-Jan West maas, die zijn rentree maakte na een venijnige enkelblessure, nog niet in goeden doen was. De aan- voerder en topscorer van het team uit 's-Heer Hendrikskinderen schoot niet goed, miste een straf- worp en veel vrije ballen, verloor het merendeel van de rebound duels en werd bovendien een keer hard geblokt door Remco Be zemer. „Dirk-Jan kon wel spelen. Hij had geen pijn", zei Van Gef fen. „Maar zijn rentree is niet ge worden wat ik ervan verwacht had. Ik dacht niet dat hij zó'n ma tig optreden zou hebben. En hij zelf had ook wel op iets beters ge- Vrouwen. Sarto 2-BOK 2-3 (25-15, 25-20, 15-25, 22-25, 8-15): Een echte top per, waarin de vrouwen van Sarto na winst in de eerste twee sets op rozen leek te zitten, maar waarna BOK lachend naar huis ging. Het ontbrak BOK in de eerste twee sets aan scorend vermogen. De koploper toonde karakter en vocht zich met een ijzeren wil te rug in de wedstrijd. Winst in het derde bedrijf gaf de Kapelse vrou wen vleugels Hoewel de thuis ploeg in de slotfase van de vierde set nog sterk terugkwam, was er in het restant van het duel geen vuiltje meer aan de lucht. Voko-WS'92 1-3 (16-25, 25-18, 37-39, 18-25): Een meeslepend duel, dat vooral in de derde set over en weer winstkansen bood. In een zenuwslopende slotfase trok WS'92 aan het langste eind. De conditioneel sterkere bezoek sters beslisten de wedstrijd in het begin van de vierde set. Binnen de kortste keren stond het 0-7. Die marge bleef behouden. I11 de eerste twee sets hadden de teams elkaar in evenwicht gehouden. Sliedrecht Sport 5-Forza 4-0: De koploper maakte bijna geen fou ten en won meer dan verdiend. Weliswaar namen de Forza-vrou- wen in elke set een kleine voor sprong, maar degelijk spelend en met veel rust in het spel profiteer de de vijfde keus van Sliedrecht van missertjes in de Zeeuwse gele deren. Nadat de bordjes waren verhangen, wikkelde Sliedrecht el ke set bekwaam af naar winst. Mannen. Mytilus-WIK/Univé 0-4 (19-25, 25-27, 18-25, 16-25): Mytilus speel de in de eerste twee sets sterk en was in die fase nauwelijks minder dan de koploper. De bezoekers ke ken in het tweede bedrijf steeds tegen een achterstand aan, over leefden een setpunt en rondden direct af naar winst. Daarna was de koploper de bovenliggende par- tij. WS'92-Jola/Olympus 3-1 (25-19, 34-32, 22-25, 26-24): Degelijk spe lend trok de thuisploeg de eerste set naar zich toe. Daarna kon Jola, profiterend van Zeeuwse fouten, lang in de race blijven. In de twee de set overleefde WS'92 een aan tal setpunten. Dat lukte in het der de bedrijf niet. Terwijl iedere Vlis- singer zich al opmaakte voor een vijfde set, had Sido Bosma met een paar blokkeringen op rij een belangrijk aandeel in een zwaarbe vochten en nipte setzege. Atak'55 2-Forza 2-3 (20-25, 23-25, 25-16, 35-33, 17-19): Atak'55 2 is de enige ploeg die dit seizoen Forza heeft verslagen. De nummer vijf van de rangschikking maakte het de Schouwse equipe weer lastig. Forza was in de eerste twee sets superieur en nam een 2-0-voor- sprong. Nadat de thuisploeg de marge had verkleind, ontwikkel de zich een boeiende vierde set. Daarin verzuimde Forza enkele keren een matchpunt te verzilve ren. Bij het achtste setpunt trok ken de Brabanders de stand in evenwicht. Ondanks die morele tik zette Forza in de vijfde set een 4-0-achterstand om in winst. dfiaaSe Bij TOP kan iedereen door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen verloren in de promo tiedivisie de cruciale wedstrijd te gen Almonte, waardoor het team van coach Klaas-Willem Barten nu alleen op de laatste plaats staat. Het tweede mannenteam van de Vlissingers won in de overgangs klasse van Schijndel en bleef daar door op de vierde plaats staan. Bij de vrouwen verloor BC Vlissingen in de hoofdklasse van Barons, ter wijl BV Souburg in de overgangs klasse te sterk was voor Oirschot 2. door Roeland van Vliet Tjoba-TOP 17-21. Scores Tjoba: Sander Harinck 6, Dirk-Jan Westmaas 4, Marcel de Dreu 3, Robin Harinck 2, Anoek Braam en Jessica Melio 1. Scores TOPtNelleke van Belzen en Corné Bezemer 4, Peter van Bel zen en Jeanine Marijs 3, Petra van Belzen, Anita de Ridder en Wilma de Ridder 2, Remco Bezemer 1. Gele kaart: Marcel de Dreu (Tjo ba). 'a&m I I TOP-korfballer Jordi Meulmeester reikt naar de bal in het duel met Tjoba. Zijn tegenstander Sander Harinck volgt hem. foto Marcelle Davidse door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleyballers van Forza en de volleybalsters van BOK omzeilden als titelkandidaten in de promotieklasses lastige klippen. Beide teams wonnen op vreemde bodem met 2-3. Winst was er voorts voor de standaardteams van WS'92. De vrouwen van Forza en de mannen van Mytilus verloren met 4-0. Koploper Bok had vijf sets nodig tegen de vrouwen van Sarto. De eerste twee gingen ver rassend naar Sarto.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 36