Ebert troeft Maas af in laatste meters SPORT 35 toch nog gewonnen." Hoewel Michiels baalde, gaf hij aan te heb ben genoten. „Dit is zeker voor herhaling vatbaar", vond hij. „Ik heb nog nooit een trail in een hal gelopen, al was dit natuurlijk veel meer een cross. Ik denk dat ik vol gend jaar terugkom." Achter Berok en Michiels streden drie Zeeuwen lange tijd om het laagste treetje van het podium. Aanvankelijk gingen Tommy Staal uit Nieuw-Haamstede, Tim Pleijte uit Zoutelande en Erwin Harmes uit Middelburg gelijk op, maar toen Staal zich op de onef fen ondergrond verstapte en zijn enkel dubbelklapte, bleven Har mes en Pleijte nog over. Van die twee bleek Harmes duidelijk het snelst. Pleijte werd zesde. Staal was niet het enige slachtof fer in deze race. Ook Martij n de Kok en nog enkele anderen verlie ten hinkend de arena. De Koks en kel was net als die van Staal dub- belgeklapt. De estafette was een prooi voor het team Uniformberoepen van Scalda. Jordy Zwart, Sven Groze- ma, Job Kanters en Eduard Spa eten gaven de teams van Cegelec (tweede) en ITZ Vallende Sterren (de organisatoren van de Indoor trail) het nakijken. Bij de vrouwen ging de zege naar Esther Vermue (25). De voormali ge inwoonster van I ewedorp, te genwoordig woonachtig te Rotter dam en werkzaam in Amsterdam, consolideerde haar snelle start en bleef Carolien van de Kreeke uit Serooskerke (tweede) en Moni que Verschuure uit Yerseke (der de) ruim voor. Ook Vermue vond het prachtig in de Zeelandhallen, maar vond het vorig jaar allemaal net iets mooier. „De ambiance vond ik toen leuker. Het program ma zat dichter op elkaar, er was daardoor meer publiek. Hardlo pen en mountainbiken gaan niet goed samen, vind ik. Maar verder geen kritiek hoor, dit evenement moet groeien. Volgend jaar ben ik er weer bij." Het aantal deelnemers was ook aan de karige kant, vonden veel deelnemers. Parkoersbouwer Jo- han Antheunisse was het daar mee eens. „Als je ziet hoeveel energie je in de opbouw stopt, dan kun je je afvragen of het het< allemaal wel waard is. Jeugd was er genoeg, maar het aantal senio ren viel tegen." Er verschenen er 155 aan de start, veel minder dan een gemiddeld loopje in Zeeland. „En misschien moet het program ma wel wat dynamischer wor den", voegde Antheunisse toe. „Sommige onderdelen duurden te lang. Maar je moet het positief zien. De Indoortrail kan alleen maar beter worden." terbij. In de voorlaatste rechte lijn nam de Brabander de leiding over en gaf die niet meer af. Net als vele andere deelnemers vond ook Ebert dat hij aan een unieke wedstrijd had meegedaan. De Goese wedstrijd was de aller eerste uit zijn carrière die hij on der een dak gefietst had. „Ik heb al op veel plaatsen gereden, maar dit heb ik nog nooit meege maakt." En over het programma was hij in tegenstelling tot veel hardlopers ook te spreken. „Dankzij die hardloopwedstrijs- den tussendoor konden wij nog een beetje uitrusten". Ik moet er niet aan denken hoe vermoeiend het zou zijn geweest als al onze wedstrijden nog korter op elkaar hadden gezeten." GOES - Dennis Ebert had even tijd nodig om weer op adem te ko men. De winnaar van de moun tainbikewedstrijd van de Indoort rail was heel diep gegaan. „Dit par koers is zo zwaar. Ik moest heel veel vermogen leveren om voor uit te komen." De mountainbikers worstelden za terdag net als de hardlopers met het natte leem. Ze reden er diepe sporen in, die de hardlopers soms letterlijk op het verkeerde been zetten. „Die grond remt zo erg", had Ebert al tijdens de eerste voor wedstrijd gemerkt. „Ik had het ge luk dat ik het de laatste meters net wel vol kon houden en Bart Maas net niet." Aan de andere kant: de 26-jarige inwoner van Nieuwendijk is ge specialiseerd in het kortere werk. In 2012 werkte hij de wereldbeker wedstrijden op het onderdeel sprint af en eindigde als veertien de in het eindklassement. Bart Maas, afkomstig uit Hans- weert, ging er in de finalerace als een haas vandoor, maar moest daar in de slotfase de tol voor beta len. Waarschijnlijk ging ook de eerdere inspanning van de dag doorwegen. De mountainbikers reden voorrronden, kwartfinales en halve finales van telkens één ronde, voordat ze met z'n vieren aan de finale mochten beginnen. De Belg Ignace Sack en Johan Oos terhuis van de Zeeuwse ATB-club X-Treme waren weliswaar al snel gezien, maar Dennis Ebert uit Nieuwendijk kwam steeds dich- MAANDAG 13 JANUARI 2014 t in trail niet uit het boekje Mohamed Berok (1) heeft de leiding genomen in de eerste van de tien ronden van de Indoortrail. Op de achtergrond de Belg Yannick Michiels, die Berok bij zou halen en in de eindsprint bijna zou verslaan, foto Marcelle Davidse door Koen de Vries Dennis Ebert uit Nieuwendijk tilt zijn fiets in de finale met zijn laatste krachten over een hindernis, foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35