Gebroeders Mesu laten zich weer zien L SPORT 33 Middelburgse dammers halen opgelucht adem tegen koploper De Middelburgse damclub begon zaterdag met een 2-o-voorsprong, omdat de Dordtenaren met negen man naar Zeeland waren afge reisd. De voorsprong werd teniet gedaan toen Jan Moens een schijf verspeelde. Daaf Kasse zette zijn team op het goede spoor met een winstpartij aan het tweede bord. Na een nederlaag van Piet Allaart bracht teamleider Arie Kamme- raat met zijn vierde winstpartij de thuisploeg opnieuw aan de lei ding. Toen ook Wim Koppejan twee punten pakte, stond het io-6. Toen de tegenstander van Evert Wiskerke een simpele winst miste en zijn stand nog re mise liet lopen, konden de Mid delburgers opgelucht ademhalen. Piet Nieuwenhuijzen moest zich in het eindspel gewonnen geven. PWG 's-Gravenpolder was niet in de sterkste opstelling naar Culem- borg afgereisd, maar trof het dat het tweede team van Denk en Zet enkele spelers aan de hoofdmacht moest afstaan. PWG hoefde geen nederlaag te incasseren en pakte aan twee borden de volle winst. Captain Kees Rijk won en Niels Roelofsen, die in de opening in een damcombinatie was gelopen, sloeg later terug met een tegen- combinatie. De uitslag had nog gunstiger kunnen uitpakken als enkele spelers hun kansen beter hadden benut. Aan de andere kant hadden Ko Louwerse en Rianka van Ombergen geluk dat ze in slechte standen de schade beperkt hielden. Pas halverwege lukte het een groep rijders een ronde voor sprong te pakken. Niels Mesu was vanaf het eerste moment bij de vlucht betrokken. Erwin Mesu moest de achtervolgende groep die aansloot op het beslissende moment laten lopen. In de pelo tonsprint werd hij derde, wat de veertiende plaats overall beteken de. Daarna streden de koplopers voor de overwinning. Niels Mesu nam met drie anderen een halve baan voorsprong, maar het kwar tet liet de anderen terugkomen. Garry Hekman sprintte naar de overwinning. Tweede werd Cris- pijn Ariëns, ploeggenoot van Niels Mesu, derde Mart Rruggink. Mesu werd tiende. Volgende week staat de wedstrijd in Tilburg op de kalender, waarna het peloton afreist naar de Weis- sensee voor bijna twee weken wedstrijden op natuurijs. Ook regionale rijders komen daar aan de start. Zij reden in Eindho ven hun elfde competitiewed strijd. Laurent Janse uit Yerseke werd vierde. Wielrenner Gerrans kampioen Australië Wielrenner Simon Gerrans heeft zich in Buninyong voor de tweede keer in zijn loopbaan gekroond tot Au stralisch kampioen op de weg. Na 183,6 kilometer versloeg de renner van Orica- GreenEdge in een sprint Ca- del Evans (BMC) en Richie Porte (Sky). De 33-jarige Ger rans veroverde in 2012 voor de eerste keer de nationale titel. Op de erelijst volgt hij Luke Durbridge op. Snowboarders snel uitgeschakeld Kersvers olympiër Michelle Dekker en olympisch kam pioene Nicolien Sauerbreij zijn bij een wereldbekerwed strijd op de parallelslalom in Bad Gastein niet door de kwalificaties gekomen. Dek ker eindigde als negentien de, terwijl Sauerbreij als 26e werd geklasseerd. De zege was voor de Zwitserse Patri- zia Kummer. Ze versloeg de Oostenrijkse Dujmovits en de Tsjechische Ledecka. Starts stemmen Berghuis tevreden Snowboardster Bell Berg huis is dit weekeinde bij we reldbekerwedstrijden snow- boardcross in Andorra twee keer als 22e geëindigd. Beide keren ging het na een goede start mis in de heats. „De start verloopt goed, dat is een prettig gevoel met het oog op de Spelen", zei de Bredase zondag. Zaterdag ging het in de laat ste bocht mis. Zondag was ze goed weg, maar gleed ze bovenin weg. Giri verslaat Naiditsch Anish Giri heeft in de twee de ronde van het schaaktoer nooi in Wijk aan Zee zijn eerste zege geboekt. De Ne derlands kampioen, die het jaarlijkse evenement begon met een remise, versloeg met wit de Duitser Arkadij Naiditsch. Loek van Wely deelde het punt met de Cu baan Leinier Dominguez. Daartoe werd al na 26 zetten besloten. Zaterdag verloor hij van de Rus Karjakin. Zege handballers zonder beloning De Nederlandse handballers hebben de kwalificatiepoule voor het WK van 2015 met een riante overwinning op Israël afgesloten. De ploeg won in Sittard met 34-24 na een ruststand van 14-11. De zege was er een zonder beloning, want zaterdag was Griekenland door de 30-30 in en tegen België niet meer in te halen. Alleen de groeps winnaar plaatst zich voor de play-offs, later dit jaar. MAANDAG 13 JANUARI 2014 Lars van der Haar steekt twee vingers in de lucht. Hij wordt voor de tweede keer Nederlands kampioen veldrijden bij de eliterenners. foto Sander Chamid/Holandse Hoogte TI? -f= MIDDELBURG - De twee Zeeuwse damteams die uitkomen in de lan delijke clubcompetitie schoten za terdag uit hun slof. Middelburg won verrassend met 11-9 van kop loper Dordrecht en PWG 's-Graven- polder rekende met 12-8 af met het hooggeklasseerde Denk en Zet 2. GRONINGEN - Erwin en Niels Mesu lijken terug op hun oude niveau. De schaatsbroers uit Middelburg eindigden in Groningen in de der tiende wedstrijd in de topdivisie van de KPN marathoncompetitie in de voorste gelederen. Niels sprint te in de kopgroep naar de tiende plaats, Erwin eindigde voorin het peloton en werd veertiende. Voor beide schaatsers was het hun beste klassering van het seizoen. Andere uitslagen: Rico van Damme, Yerseke 6e, Dick Hoogstraate Yerse ke, 10e, Adriaan van Damme, Yerseke, 17e, Adriaan Provoost, Domburg, 22e, Anthony Janse, Yerseke, 23. BUNINYONG BAD GASTEIN ANDORRA WIJK AAN ZEE SITTARD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33