Hoek snel om de tafel met Aaron de Witte t De Bruijn pakt titel NK Dingemanse verlengt bij Oostburg, De Frel aan de slag bij Krabbendijke 66 Een speler als Aaron de Witte ontbreekt nog in de huidige selectie. Hij maakt indruk. 32 SPORT NK VELDRIJDEN Alleen Corné van Kessel kan op Nederlands kampioenschap de leider van het wereldbekerklassement even volgen. L|j_ e3 Als het aan Verhoene ligt, gaan De Witte, die zijn opleiding kreeg bij KV Kortrijk, en Hoek snel om de tafel. De Witte woont in Zelzate en stond vorig jaar ook al op het lijstje van de Zeeuws-Vlamingen. Toen koos hij echter voor een club op het ei land Tenerife. Na een halfjaar hield dat avontuur op; momen teel is de aanvaller clubloos. Verhoene ziet De Witte de twee de seizoenshelft graag in actie bij Hoek. „Hij maakt een goede in druk op me. Hij heeft een goede inspeelpass en ziet het spelletje. Hij heeft veel inzicht en coacht zijn ploeggenoten. En hij is 1 me ter 85 lang, dus hij kan ook aardig koppen. Het is een linkerflankaan valler en zo'n speler ontbreekt nog binnen de huidige selectie." Het is volgens Verhoene ook nó dig dat Hoek zich aanvallend ver sterkt, zeker omdat aanvaller Regi- lio Pinas naar het Belgische Lochristi is vertrokken. Tegen Sint-Gillis-Waas verzorgde De Witte in de tweede helft het openingsdoelpunt, na voorberei dend werk van Thomas van den Houten. Diezelfde Van den Hou ten maakte even later de 2-0 uit een strafschop. Sint-Gillis-Waas, dat in de eerste klasse provinciaal uitkomt, raakte nog een keer de lat. Verhoene: „Het was voor ons een nuttige oefenwedstrijd. We hadden toch wel 75 procent balbe zit tegen deze sterke tegenstan der. Het was voor de jongens wel te merken dat ze drie, vier weken geen wedstrijd gespeeld hadden. Iedereen staat te popelen om aan de tweede seizoenshelft te begin nen." Verhoene had ook nog goed nieuws te melden rond het her stel van verdediger Lionel Fitsch, die een kijkoperatie aan zijn me niscus heeft ondergaan. Het is de verwachting dat Fitsch in de loop van de week kan beginnen met joggen. Hoek opent zaterdag de tweede seizoenshelft op eigen veld tegen hekkensluiter Oranje Wit. Zondag-hoofdklasser Goes boekte gisteren een ruime oefen zege op Zeelandia Middelburg. Na een ruststand van 1-0 zegevierde de equipe van trainer Gérard de Nooijer met 5-1. Menancio Weeda bracht de Beve landers in de eerste helft op voor sprong. Na de pauze liep Goes ver der uit. Sinan Coban maakte de 2-0, Sherief Tawfik maakte de der de Goese goal. Dennis Kovacevic bracht Zeelandia Middelburg iets dichterbij, maar Gert-Jan Tierie luisterde zijn rentree op met een goal en bracht daarmee het ver schil weer op drie. Tierie speelde dit seizoen in het derde van Goes, maar sloot deze week weer aan bij de selectie van De Nooijer. Umut Ertem zorgde uiteindelijk voor de 5-1-eindstand. Goes speelt zondag zijn eerste competitiewedstrijd na de winter stop. Op eigen veld is nummer vier De Zouaven de tegenstander. Zeelandia Middelburg speelt dan tegen WSC. Zondag-eersteklasser Vlissin- gen kwam gisteren in de oefen wedstrijd tegen tweedeklasser Halsteren niet verder dan een 2-2-gelijkspel. Randy de Dreu en Josimar Pattinama scoorden voor de ploeg van trainer Ruud Pen- nings. Vlissingen speelt zondag voor de competitie tegen Geldrop. GASSELTE - Lars van der Haar vindt dat bondscoach Johan Lam- merts op zijn minst twee extra mannetjes moet aanwijzen voor het WK, dat over drie weken wordt gereden in Hoogerheide. „Wie weet kunnen ze mij van dienst zijn als er in het begin van het WK iets mis gaat", zei de 22-jarige mannetjesputter uit Woudenberg nadat hij gistermid dag zijn nationale veldrittitel had geprolongeerd. Op de fraaie omloop in de Drent se bossen van Gasselte, had Van der Haar niemand nodig om de koers naar zijn hand te zetten. „Dat is cross. Als het goed gaat, kun je het ook in je eentje." Na Mathieu van der Poel (belof ten) en Marianne Vos maakte ook hij zijn favórietenrol helemaal waar. Alleen Corné van Kessel kon hem lange tijd volgen. „Op zich niet vreemd, want Cor né kan goed uit de voeten op dit soort omlopen", zei Van der Haar. Rustig bleef hij zijn strijdplan vol gen: „Op kop rijden en Corné on der druk houden." Halfcross vond Van der Haar het tijd geworden om Van Kessel af te schudden. De Brabander was ech ter voor niet één gat te vangen. „Na een zandstrook was hij plots terug", haalde Van der Haar het enige moment dat hij zich enige zorgen maakte over de goede af loop terug. „Ik dacht: huh, wat is dit. Daarna ben ik toch maar rus tig mijn eigen wedstrijd blijven rijden." Bij een tweede versnelling brak het lijntje bij Van Kessel wel en kon Van der Haar onbedreigd zijn vierde opeenvolgende kampioens trui tegemoet rijden. In 2011 en 2012 was hij de sterkste bij de be loften en vorig jaar pakte hij zijn eerste proftitel door Lars Boom te kloppen. „Sinds vorig jaar ben ik vooral sterker geworden", schets te de kopman van Rabo de pro gressie die hij sindsdien gemaakt heeft. „Ik weet van mezelf dat ik in principe overal in de top vijf kan rijden", zei hij over hij status in de internationale topcrossen. De Belgen zien hem inmiddels als de grootste bedreiging voor hun suprematie. In eigen land wordt hem onder tussen gevraagd of er nu ook een tweede tricot bijkomt, de regen boogtrui. „Dan heb ik deze niet meer nodig", reageerde hij la chend om er zonder dollen aan toe te voegen dat de wereldtitel nog iets te hoog gegrepen is. Van der Haar denkt eerder aan ren ners van het kaliber Sven Nys. „Ik heb nog jaren genoeg de tijd om die titel te pakken. Voorlopig is het winnen van de wereldbeker het eerstvolgende grote doel. Daarna richt ik me pas op het WK." Dankzij eerdere zeges in Valken burg, Tabor en Rome heeft Van der Haar zondag 26 januari in het Franse Nommay aan een toptwin- tigplaats genoeg om de eindzege van de met 30.000 euro gevulde World Cup te pakken. Die simpele uitdaging maakt hem nerveuzer dan het WK. „Wereld kampioen hoefik nog niet te wor den. Vandaag moest ik wel natio naal kampioen worden. Geloof me, dat geeft meer druk dan dat hele wereldkampioenschap." Achter Van der Haar en Van Kes sel pakte Thijs van Amerongen de bronzen plak. Dat zijn tevens de enige drie renners die zich heb ben weten te plaatsen voor het WK. Bondscoach Lammerts wil strikt de hand houden aan zijn kwalificatiecriteria. Toch zegt hij te overwegen enkele renners een wildcard te geven. Of Van der Haar hen nodig heeft of niet. LINDY VAN ANROOY NET NAAST PODIUM 1» De titels die tegenstander Bon- gers won, zijn behaald in de ne gentiger jaren. De Bruijn heerst deze eeuw in het bandstoten. Tij dens de poulefase had de Hulster- se bandstootspecialist al een keer van Bongers gewonnen, met 100-73 in vier beurten, maar het verweer van de Nijmegenaar was in de finale heel wat minder. De Bruijn begon met een serie van 41 waarop Bongers antwoord de met 4. Bij enige beurten met moeilijke aanvangstoten en geen of kleine scores hield De Bruijn de deur voor Bongers goed geslo ten. Zodra hij de ballen weer in posi tie kreeg, hield hij ze aan een touwtje om de resterende 46 ca ramboles in de zesde beurt uit te spelen. Bongers bleef steken op 14. De Bruijn totaliseerde een alge meen gemiddelde na zeven par tijen van 19-44- De mooiste scores waren er tegen Michel van Silfhout (een beurt voor 100 punten), en Peter Volle- berg (twee beurten) in de poulefa se. In de halve finale tegen Ray- mund Swertz had De Bruijn ook aan twee beurten genoeg, dankzij een serie van 99 in zijn tweede beurt. Een opgetogen De Bruijn na afloop: „Ik heb heel geconcen treerd gespeeld. Alleen tegen Van Bochem liep het niet zo lekker en had ik dertien beurten nodig. Ik heb me kunnen herpakken en ben zeer content met mijn spel. Ik mag nu naar het WK in Frank rijk in oktober." Het bestuur van Oostburg is tevre den over Dingemanse, waardoor de komst van een andere trainer helemaal niet aan de orde is ge weest. Patrick Boute kondigde vo rige week onverwacht zijn ver trek aan bij Sluiskil en vertelde de beleidsbepalers bij die club dat hij naar Oostburg zou gaan. Die infor matie bleek echter niet te klop pen. John Bentschap Knook wordt met onmiddellijke ingang inte rim-trainer van De Meeuwen. De Souburger neemt de selectie van de zaterdag-tweedeklasser tot het einde van dit seizoen onder zijn hoede. Bentschap Knook was in het verleden trainer bij Domburg, Nieuwland, Hoek (assistent) en Serooskerke (vorig seizoen). SDO'63 staat ook volgend sei zoen onder leiding van trainer Di- mitri Goossens. De Belg is bij de zondag-vijfdek lasser bezig aan zijn eerste seizoen. De club uit Lamswaarde staat op de vijfde plaats. Hoofdtrainer Hans de Nooijer en Patrijzen zijn ook voor het nieuwe seizoen aan elkaar verbon den. Hans de Nooijer, woonachtig in Middelburg, gaat voor het der de achtereenvolgende seizoen in zee met de club uit 's-Heeren- hoek. In de vierde klasse staat Pa trijzen op drie punten van koplo per Clinge. Voetbalvereniging Krabbendij ke heeft in John de Frel een nieu we hoofdtrainer gevonden. De oe- fenmeester, die op dit moment nog actiefis bij zondag-derdeklas ser Victoria'03, gaat een verbinte nis voor twee seizoenen aan met de Bevelandse club. De -vereni ging laat bij monde van bestuurs lid technische zaken Martien van Dijk weten zeer content te zijn met het aanstellen van De Frel. „Het is een eerlijke, duidelijke man met veel ervaring in het trai nersvak. Hij is een echte teambuil- der en heeft oog voor de jeugd." Krabbendijke moest op zoek naar een nieuwe trainer, omdat de hui dige coach Leo van der Weijden aan het einde van het seizoen ver trekt in verband met werkzaamhe den in het buitenland. De 55-jarige De Frel stond eerder aan het roer bij onder andere HW'24, Zierikzee en Rillandia. Ook was hij jeugdtrainer bij RBC Roosendaal. door Bob Maes MIDDELBURG - Hoek-trainer Kenny Verhoene kan in de tweede sei zoenshelft waarschijnlijk een be roep doen op Aaron de Witte. De negentienjarige aanvaller is op proef bij de hoofdklasser en scoor de zaterdag in de oefenwedstrijd tegen Sint-Gillis-Waas. Hoek won met 2-0 van de Belgen. Hoek-trainer Kenny Verhoene Van der Haar kan het zonder hulp door Ad Pertijs Lindy van Anrooy uit Kapelle werd zaterdag op het NK veldrijden voor junioren vierde. De zeventienjarige Van Anrooy streed in de wedstrijd over veertig minuten met Esmee Oosterman tot de laatste meters om de derde plaats. De titel ging naar Yara Kasteleijn uit Neerkant. Lindy van Anrooy komt uit voor het 185 Sportoase Omniumteam van Mare Herre- mans. Bij de jongens-junioren werd Erik Boer uit Wolphaartsdijk zestiende. Tim Jansen uit Goes finishte als 21e. Pim van de Swaluw uit Kwaden- damme finishte bij de beloften als 22e. door Joop van den Oudenhoven ROSMALEN - Het Nederlands kam pioenschap bandstoten in de ere klasse is voor de tiende keer ge wonnen door Jean Paul de Bruijn uit Hulst. Hij versloeg in Rosmalen zevenvoudig titelwinnaar Jos Bon- gers in de finale. In oktober gaat De Bruijn naar het wereldkampi oenschap in Frankrijk. SE MIDDELBURG - Sylvan Dingemanse is ook komend seizoen hoofdtrai ner van Oostburg. Hij is momen teel aan zijn tweede jaar bezig bij de club die in de vierde klasse zon dag de derde plek bezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32