almaar doorbreekt Blokhuijsen euforisch naar Spelen van Sotsj i GEüfi') Mogelijk kan huurling Ruiz met PSV al meedoen in Arena SPORT 31 sport-supplementen.nl Kishna (19) krijgt na de winter stop de kans zich een vaste plaats in de A-selectie te ver werven. Ajax trekt mede daarom tijdens deze transferwindow geen nieuwe spelers aan. In de zo mer liet de club om dezelfde re den Adam Maher lopen. „Je weet welke spelers uit de oplei ding eraan zitten te komen", verklaarde De Boer. Zeven miljoen euro investeren in een middenvelder die moge lijk niet rendeert, was daarom geen optie. „Dat risico nemen we niet." De beslissing betaal de zich uit. Klaassen (20) kwam halverwege de eerste seizoenshelft in de ploeg en valt inmiddels niet meer uit de basis weg te denken. „Dat geeft ons de bevestiging dat je beter voor je eigen jeugd kunt kiezen dan voor een aankoop. Jeugdspelers weten hoe we spelen, trainen en wat er van hen wordt verwacht." Het besluit Ola John niet te hu ren van Benfica moet in ditzelfde licht worden geplaatst. De Boer zag Kishna zich in Turkije moeite loos handhaven, terwijl een ak koord met John naar zijn zin te lang op zich liet wachten. „We weten dat hij veel kwaliteit heeft", zei De Boer over Kishna. „Stel dat ik niet tevreden ben over de anderen (Schone en Kr- kic), dan kan ik een beroep op hem doen." Niet iedereen krijgt oneindig ver trouwen van de technische staf. Dat maakte het vertrek van Geof frey Castillion (Botev Ploviv) en Eyong Enoh (Antalyaspor) duide lijk. Gelijktijdig verloor Kolbeinn Sigthórsson zijn plek in de spits aan Siem de Jong. Ajax hervat zondag de competi tie in de Arena tegen PSV om drie dagen later in hetzelfde sta dion tegen Feyenoord te spelen in de strijd om de KNVB-beker. EINDHOVEN - PSV rekent op de komst van Bryan Ruiz. Technisch manager Marcel Brands heeft gis teren een gesprek gehad met de zaakwaarnemer van de aanvaller uit Costa Rica. Brands bereikte za terdag al een akkoord met Ful- ham over het huren van Ruiz, die bij de Engelse club van hoofdtrai ner René Meulensteen op een zij spoor is beland. PSV hoopt de tijdelijke komst van Ruiz vandaag af te ronden. „We hebben nu nog niet alles rond", liet Brands in een reactie weten. De Costa Ricaan, die FC Twente in 2010 naar de landstitel leidde, wordt waarschijnlijk vandaag me disch gekeurd. Als het papierwerk voor de werkvergunning van Ruiz op tijd is geregeld, kan hij misschien komende zondag op be zoek bij Ajax al debuteren. PSV verloor zaterdag de finale van het toernooi om de Maspalo- mas Cup op Gran Canaria. De ploeg van trainer Phillip Cocu moest met 1-0 buigen voor FC Augsburg. De club uit de Bundesli- ga won het vriendschappelijke toernooi door een doelpunt van Arek Milik. De Poolse spits knal de de bal een kwartier voor tijd langs doelman Jeroen Zoet. Feyenoord heeft het trainings kamp in Marbella zaterdag afgeslo ten met een nederlaag tegen FC Basel. De Zwitserse kampioen was met 1-0 te sterk voor de ploeg van trainer Ronald Koe man. Marco Streller maakte na een kwartier het enige doelpunt. Feyenoord speelde zeventig minu ten met de vaste basisploeg en daarna wisselde Koeman zijn vol ledige elftal. AZ verloor zaterdagmiddag met dezelfde cijfers een oefenwed strijd tegen Zulte Waregem. For- mose Mendy kopte de club uit Bel gië in de laatste minuut naar de zege. Herzog haakt aan bij Afrikaanse atletes Adriënne Herzog toonde gis teren geen ontzag voor de Afrikaanse topatletes in de halve marathon van Eg- mond. De Nederlandse hield zich knap staande in de winterse klassieker over 21,1 kilometer en liep naar de derde plaats. De 28-jarige Amersfoortse moest de Ethi opische Guteni Schone en de Keniaanse Flomena Chip- chirchir voor zich dulden. Schone won in 1.11.55, Her zog noteerde 1.12.58. Postma gaat voor Volvo Ocean Race Olympisch zeiler Pieter-Jan Postma gaat proberen een plek te veroveren in de boot van Team Brunei voor de Volvo Ocean Race. De 32-jari- ge Fries doet deze week mee aan de eerste ronde van de bemanningsselectie voor het team van schipper Bou- we Bekking. Postma hoopt zijn mogelijke deelname aan de Volvo Ocean Race te com bineren met de voorberei dingen op de Olympische Spelen van 2016 in Rio de Janeiro. Kist zet carrière voort bij PDC De Twentse darter Christi an Kist gaat zijn geluk be proeven bij de PDC. De we reldkampioen van 2012 bij de BDO heeft zich ingeschre ven voor de Qualifying School, die woensdag in Wigan begint. Daar kunnen zestien spelers een Tour Card verdienen. Behalve Kist, die in de Lake side 2014 al in de eerste ron de werd uitgeschakeld, stapt onder anderen ook Benito van de Pas over. Co Stompé gaat juist terug naar de BDO. Bunting pakt titel bijdartbond BDO Stephen Bunting is gistera vond de nieuwe wereldkam pioen van de BDO gewor den. De darter uit Liverpool versloeg in de finale zijn landgenoot Alan Norris. De ze had een dag eerder een einde had gemaakt aan de ti- telaspiraties van de jonge Drent Jan Dekker. De eindstrijd was van goed niveau. Het duel ging tot 3-3 in sets gelijk op, daarna sloeg de 28-jarige Bunting een gat. De nummer één van de BDO-lijst zou uitein delijk met 7-4 winnen. HAMAR - 'Jij hebt de pech dat je schaatser bent in het tijdperk Kra mer', zei men wel eens tegen Jan Blokhuijsen. Tja, wat doe je eraan. „In ieder geval geen genoegen ne men met zilver. Als je daaraan be gint, ben je klaar als topsporter." Jan Blokhuijsen (24) stond giste ren voor het eerst als senior op de hoogste trede van een titeltoer- nooi. In een mooie laatste 10 kilo- meterrit rekende hij op het EK in Hamar af met provinciegenoot en enige échte concurrent Koen Ver- weij. Die kwam op de streep slechts een ruime seconde tekort voor de titel. Het verschil tussen goud en zilver was niet vaak zo klein op een EK. „Het was zo onwennig", vertelde Blokhuijsen, die op de slotafstand ruim vijf seconden moest goedma ken op Verweij. „Je weet dat je naar de winst rijdt. Ik hoefde niet eens tot het gaatje te gaan. Ter wijl ik me bij de laatste EK's en WK's het snot voor de ogen reed en dan was het nog niet genoeg." Maar dat was met - daar is-ie weer - Kramer als tegenstander. Die zat op Tenerife, voor hem viel er dit weekeinde niets te winnen. „Natuurlijk, hij was er niet bij. Maar winnen, daar doe je het voor. Dit geeft zo'n gaaf gevoel." Daar was het Blokhuijsen ook pre cies om te doen. Hij twijfelde over EK-deelname, zo kort voor de Olympische Spelen. „Maar het idee was om toch te gaan, te winnen en dan euforisch richting Sotsji te vliegen. Dat gaat zo wel lukken. Ik voel dat ik de goede vorm heb en groei iedere ra ce." Middelburg-Goes-Vlissingen-Bergen op Zoom MAANDAG 13 JANUARI 2014 EGMOND AAN ZEE NIEUWEGEIN LONDEN FRIMLEY GREEN Ireen Wüst loopt stralend richting de huldiging. Nummer twee Yvonne Nauta baalt; ze is op een wel heel grote achterstand gezet, foto Margarita Bouma/HH door Rik Spekenbrink antidoping.nl/rravt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31