22 CONSUMENT GUHl Lekker onderuit in Winterse pop vertelt Marimekko Fatboy een stukje historie Dieren uit het bos Veeg schoner met op je muur plakken een nieuwe bezem Plukhaar Extraatjes ijSggSp; Blond of brunette: het winterweer is een aanval op elke haarkleur. reageren? (2JC leuke boodschap Of blondjes meer Jim heb ben, valt te betwijfelen. Verschil tussen het haar van blondines, brunettes en roodharigen is er daar entegen wel degelijk. Wat je natuurlijke haar kleur is, hangt af van de kleurstoffen of soorten melanine in je haren en de verhou dingen onderling. Eumelanine is de meest voorkomende soort: in de vorm van minus cule korrels zit deze bruin/zwarte kleur stof in de haarschors. Zowel blondines als brunettes hebben hun haarkleur te danken aan eumelanine. Redheads danken hun ro de lokken aan pheomelarune: een rood/gele stof die meer diffuus verspreid in de haarschors aanwezig is. Hoe verschillend haren ook kunnen zijn, de ongemakken die het koude winterweer en de droge lucht van de centrale verwar ming met zich meebrengen, treffen zowel brunettes als blondines. Het Australische haarverzorgingsmerk Aussie deed onder zoek naar de haarf rustraties van de Neder landse vrouw. Statisch, winters pluishaar bleek voor 49 procent van de ondervraag den het grootste beautydilemma van het seizoen. Er zijn meer oorzaken van coupe ellende. Blond haar is van nature transpa ranter door het lage melaninegehalte. Om dat het doorgaans fijner van structuur dan donker haar is, raakt het eerder beschadigd. Bij donker haar zorgen beschadigingen door kleuringen, uv-straling of stylingappa- raten voor een versnipperde lichtreflectie. Hierdoor oogt het soms vaal, dof en lichter van kleur. Oppeppers Gelijk de schaar in je kapsel zetten of er een heftige kleuring overheen gooien, is niet per se de oplossing. Wees, juist 's win- ters, lief voor je haar. Haarverzorgingsmer- ken als Guhl richten zich dit seizoen op ge specialiseerde assortimenten voor blondjes en bruinharigen (vanaf 6,40 euro). Inclu sief ingrediënten die het haaroppervlak her stellen waardoor licht beter reflecteert en pigmenten die elke haarkleur een oppep per geven. In plaats van drastische en soms beschadigende haarkleuringen introdu ceert onder andere Alterna make-up voor je haren. Door middel van een milde con cealer (30 euro) met ingebouwde kwast kun je in twee minuten je uitgroei wegwer ken. Na een keertje wassen, is het goedje er uit. Minder vaak wassen, gaat pluizig baai- tegen, spuit daarom vooral 's winters met droogshampoo. Het merk Batiste heeft in middels een variant met kleurpigmenten voor donkerharigen (5,58 euro). Winterbestendig haar De beste remedie is een degelijk, winter- proof kapsel dat storm en hagel doorstaat. Floor Kleyne is creative hairstylist bij Salon B: „Laatst was er iemand in de zaak: ze wil de iets tofs dat goed bleef zitten. Dan kun je voor een kuif in combinatie met opgesto ken haar gaan. Het leuke van een kuif is: hoe nonchalanter, hoe mooier. Losse haren die eruit komen, maken het juist af." Het kan schijnbaar nog makkelijker, met de un done look. „Dat is het gevoel wat je hebt als je wakker wordt en je haar eigenlijk al per fect zit", aldus Kleyne. „Bij zo'n kapsel is er natuurlijk over nagedacht, het ziet er ech ter uit alsof dat niet zo is." Met halflang of lang haar is zulk haar makkelijk thuis te fa briceren. Kleyne legt uit: maak drie losse vlechten in je haar en spray deze in met een thickening spray. Ga met een steiltang door middel van zogenaamde tappende be wegingen over de vlechten. Wanneer je de vlechten eruit haalt, heb je te gek undone haar." De winter wordt - in ieder geval wat be treft je kapsel - nog beter met de nieuwste haarproducten. L'Oréal Elvive heeft de pro ductlijn Full Fiber (vanaf 4,06 euro) met daarin het bestanddeel filoxane ontwik keld. Het haarverzorgingsmerk claimt hier mee de haren van binnenuit op te vullen en dus te versterken. Met het haarparfum van het Herra (35 euro) ruikt je kapsel niet alleen fijn, het lichtgewicht spul be schermt en hydrateert uitgedroogd stro- haar. Liever even helemaal geen blondine of brunette meer zijn? Spray een tijdelijke en onschadelijke kleuring over je haar met de roze, lila, mint' of blauwe spraychalks van Bumble and bumble (17,70 euro). de winter consument@depersdienst.nl Lekker nonchalant kapsel van The Insiders. Onder: speciale produc ten voor lj§iin en blond haar. foto's PR www.fonq.nl www.rijksmuseum.nl De dagen zijn nog donker maar langza merhand wordt het weer een beetje langer licht. Extra kleur en fleur breng je alvast in huis met een vrolijk ge kleurde grote zitzak. Fabrikant Fatboy - gebruikt de tijdloze ontwerpen van het immer hippe Finse modelabel Ma rimekko. Het resultaat is een serie zit- zakken waar je zomaar vrolijk van wordt. Strak vormgegeven grote bloe men of meer abstracte ontwerpen, in heldere kleuren als geel, zwart en blauw. De supergrote zitzakken (140 x 180 cm) zijn gemakkelijk te reinigen omdat ze zijn voorzien van een specia le laag die water- en vuilafstotend werkt. De zitzak kost 259 euro. www.alternahair.nl,www.batiste.nl, www.bum- bleandbumble.com, www.guhl.nl, www.herra.com,www.loreal-paris.nl, www.pante- ne.com, www.salonb.nl Het nieuwe Rijksmuseum is niet al leen een erg mooi museum geworden waar je dagen kunt dwalen. De bijbe horende shop is een prettige plek om te (web)winkelen, vol Hollandse ca deautjes die een stuk origineler zijn dan het geijkte T-shirt met I love Am sterdam. Veel geschenken zijn geba seerd op schilderijen die in het mu seum te zien zijn. Zo ontwierp An- ne-Claire Petit voor het Rijksmuseum twee prachtige poppen met als inspi ratie het beroemde 'Winterlandschap met schaatsers' dat Hendrick Aver- camp rond 1608 maakte. De poppen zijn er in een jongens- of meisjesuit voering, 24 cm hoog, 34,95 euro. Een vos, een uil, een egel of een muis, welk dier heb je het liefst in huis? Geen van alle natuurlijk, tenzij in de vorm van een KEK Amsterdam Forest Friends muursticker. De dieren zijn per stuk (vanaf 9,95 euro) of per set van 4 (39,95 euro) te bestellen. De muurstickers zijn gemaakt van een mooie en stevige matte muurfolie. Al le muurstickers van KEK Amsterdam zijn waterbestendig en kunnen gemak kelijk schoongemaakt worden. Ze kun nen op vrijwel alles geplakt worden, zolang de ondergrond maar hard en vlak is. Denk aan glad gestucte mu ren, deuren en ramen in je woonka mer, slaapkamer of kinderkamer. Elke dag de hele boel afkrabben, hoeft nou ook weer niet, maar af en toe je stoepje vegen, kan helemaal geen kwaad. Een rustige bezigheid die met een betrekkelijk kleine inspanning groot resultaat en, wie weet, ook nog leuk contact met de buren oplevert. Met een kleine investering ben je de gelukkige eigenaar van een echte stro bezem waarmee stoep, balkon, tuin of stoep zich moeiteloos laten schoon- zwiepen. Grootmoeder zou er trots op zijn. De strobezem is 132 cm hoog en voorzien van handig ophangoo. De bezem wordt voor een luttele 7,50 (plus verzendkosten natuurlijk) thuis opgestuurd. www.dailydesign.nl www.loods5.nl door Cintha Rood BLONDE *sm kV «MM .mmt ;ÖNÖ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 22