Laatste eer aan oud-premier Kabinet wekt woede adviseurs Voordelig Bonaire In Zierikzee werd dit weekeinde twee keer brand gesticht. Dat brengt het totaal op negen in twee maanden. 4 en 5 Schoonmakers wiilen respect De wereld is Kras Word ook abonnee! Beetje zon 8 ZIERIKZEE - Weer was het twee keer raak dit weekend. Twee brandstichtingen bren 'n de tel ler op negen branden in krap twee maanden tijd in Zierikzee. Van de meeste is duidelijk dat er sprake is van opzet. Inmiddels tekenen zich vaste pa tronen af: In veel gevallen gaat het om leegstaande panden en vaak breekt de brand uit rond 04.30 uur. Bij een brand in Res taurant Schuithaven 6 in de nacht van zaterdag op zondag hadden de gevolgen veel ernsti ger kunnen zijn. Chef-kok lai Luong woonde tot zaterdag bo ven het restaurant. Hij was juist die dag verhuisd, omdat hij el ders in Zierikzee een toko en Aziatisch afhaalrestaurant begint en het restaurant aan de Schuit haven door nieuwe eigenaars zou worden voortgezet. De brand is buiten aangestoken bij de terrasstoelen, die tegen de voordeur stonden. Het vuur is vervolgens overgeslagen naar het interiëur van het monumentale pand in de binnenstad. „Als die man boven had liggen slapen, zou hij he; niet hebben overleefd", constateert officier van dienst Arno van de Sande van de brandweer Schou- wen-Duiveland. In de nacht van vrijdag op zater dag liep een landbouwschuur aan de Hoeveweg aan de rand van de stad bij een brand fikse schade op. Een hijgebouwtje achter de schuur, dat was voor zien van een asbesthoudende dakplaat, raakte ook beschadigd. Volgens de brandweer is de as best alleen op het terrein te rechtgekomen. De brand is hier ontstaan in de ito die onder het afdak van het bijgebouwtje stond. Brandweerman Van de Sande merkt dat de onrust onder de be woners toeneemt nu de brand stichtingen ook in de binnenstad plaatsvinden. DE STELLING UW MENING 580 reacties Koning Wiilem-Alexander heeft niets te zoeken in Sotsji MAANDAG 13 januari 2014 DEN HAAG - In een brief aan de Tweede Kamer trekken de elf ad viescolleges vandaag aan de bel. Zij vrezen dat hun raad straks on der in de la verdwijnt. De rege ring wil niet meer verplicht op de adviezen reageren. De elf adviesclubs gelden ais zeer gerespecteerd en geven gevraagd en ongevraagd advies aan /.owel het kabinet als de Tweede- en Eer ste Kamer. Kras.nl/bonaire of bel 0900-9697 scPm EK net voor de Spelen is een slecht idee Zonvakanties 9 dagen v.a. Tot 200 korting P-P- Ga naar www.pzc.ni/abonneren Onrust door branden door Ali Pankow pagina 14 en 15: Commentaar; Negen branden in twee maanden Kabinet is aansluiting met de samenleving kwijt Reageer op pzc.nl ONEENS 45% Editie; Walcheren Los nummer €1,95 Abonneeprijs€ 1,07 pagina 2 en 3: Keiharde militair en politicus door Niels Klaassen en Laurens Kok ©pagina 3: Tjeenk Willink verwijt kabinet 'dommigheid' Voor ee"> veelzijdig en uitgebreid vakantie-aanbod op Bonaire moet u toch écht bij Kras zijn! Vlieg nu met extra korting: ArkeFly tot 200 p.p. KLM Werelddeal Weken tot 152 p.p. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. excl. res.kosten en Calamiteitenfonds. JERUZALEM - Israëli's bewijzen de laatste eer aan de oud-generaal en voormali ge premier van Israël Ariel Sharon, die zaterdag op 85-jarige leeftijd overleed na acht jaar in coma te hebben gelegen. Duizenden burgers liepen gisteren langs zijn kist, die stond opgebaard op het plein van de Knesset, het Israëli sche parlement in Jeruzalem. Daar legde president Shimon Peres een krans. Sharon wordt vandaag begraven op zijn ranch in de Negev-woestijn, waar ook zijn vrouw Lily ligt begraven. Namens Nederland zal oud-premier en minister van Staat Wim Kok bij de begrafenis aanwezig zijn. foto Eyal Warshavsky/HH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1