I! Eenmalige luxe setaanbieding! II Recital door sportieve vocalisten molenaar^ ZEELAND 19 Verrassingen met licht, geluid en beweging Anton Goudsmit maakt indruk met zijn energieke gitaarspel. Hij treedt met drie jazzcreatievelingen op in 't Schuttershof. rp Nog maar amper twee jaar geleden speelden Anton Goudsmit (gitaar), Harmen Fraanje (piano), Rudi Mahall (basklari net), Samuel Rohrer (drums) .voor de eerste keer samen. „Harmen en ik al veel langer", zegt Anton Goudsmit. Het klikte tussen de twee en er kwamen an dere bands en projecten bij: „Want je moet verder en steeds iets nieuws toevoegen." Anton en Harmen bleven ideeën uitwisselen en hielden elkaar scherp. „Harmen heeft soms zo in eens tweehonderd nieutVe schet sen. En als ik weer even flink wil studeren of niet met lastige dead lines zit, dan pak ik die ideeën van hem er bij. Die zijn altijd heel goed". Caleidoscopisch noemt Goudsmit ze. Gekke dingen met lengte, met tijd en overlappende structuren. „Ja, een soort Zwitsers uurwerk is het en na een tijd valt alles weer op zijn plaats. Dat vind ik mooi." De gedachte om samen een band te vormen was er daarom al lan ger. Fraanje stelde voor Samuel Rohrer er bij te halen. Onlangs gooide Samuel nog hoge ogen bij een van zijn eigen ensembles in de finale van de BMW Welt Jazz Award 2013. „Samuel is een intuï tieve muzikant. Die wil niet al die ingewikkelde grooves van te vo ren instuderen maar gewoon ter plekke voelen en zien hoe ze zich ontwikkelen." Goudsmit wilde al langer iets doen met Rudi Mahall, een even eigenzinnige als virtuoze basklari nettist, bekend van zijn werk met meer avant-gardistische jazz bands. Hij leverde ook een bijdra ge aan Alexander Von Schlippen- bach's opnames van het complete werk van Thelonious Monk. „Rudi heeft een vrij scherpe en pittige aanpak. Hij beheerst ook al die rare bijgeluiden van de baskla rinet." Met een miniem aantal notaties gingen ze voor de eerste keer het podium op. „Maar er ontstaan wel steeds nieuwe ideeën." Het is in tuïtieve muziek, van vier contras terende persoonlijkheden. Bekijk de video op www.molenaarbedderi.nl/video Toe aan een betere nachtrust? Gratis thuisadvies Elders 1190,- Molenaarprijs &90,- Winkels bij u in de buurt 'ft Wek? www.moiienaar.ni Te! 0800-27 40 400 snfodiSmQlen3ar.nl TERNEUZEN - Vijf dames (Anne- Christine Wemekamp, Maria Goetze, Marjolein Verburg, Anne- mieke van der Ven en Marjolein Stots) verzorgden de wereldpre mière van 'Muzikale aftrap Olym pische Winterspelen' gisteren in Gultuurpodium Porgy en Bess in Terneuzen. Het programma is vernieuwend, maar net zoals bij sporters ging er af en toe iets mis en lieten de zan geressen hier en daar een steekje vallen. Dit programma is anders dan een klassiek a capella recital. F.r is een duidelijke theatrale in breng en de meeste nummers zijn voor dit programma gecomponeerd/gearrangeerd door Rob Zimmerman. Bijna Cross overs met vaak goede satirische teksten. Sommige liederen waren net iets te lang en omdat er iets te weinig echt klassieke werken wer den vertolkt, ontstond het gevaar van monotonie. Het publiek genoot zichtbaar van de ludieke invallen en als dit soms ten na dele van zuivere to nen was, werd dit simpelweg ge slikt. De pillenmedley en het Pil- lengebbetje waren juweeltjes en de parodie van het Nederlandse volkslied (sporters die bananen eten en zingen) en het Poolse volkslied (over de buitenlandse poetsvrouwen) verdienden een lauwerkrans. Wishful Singing liet zien en horen dat sporters afzien en dat de weg naar het eremetaal moeilijk is. De teksten (Bruce Smith) over doping en het preste ren voor volk en vaderland en vooral voor jezelf, zijn geweldig en de wijze waarop deze vertolkt werden door vijf super vocalisten mocht er zijn. Een hoogtepunt was Anything you can do I can do better van Ir ving Berlin. Een goed voorbeeld van een aantrekkelijke symbiose van kunsten. Jammer dat de aria van Dido van Purcell gebruikt werd als slot, deze aria verdraagt geen humor. De toegift was schit terend. Pure zuivere a capella- zang. VLISSINGEN - De lichtinstallatie Submergence, brengt je in andere sferen. De Submergence is ont worpen door de digitale Engelse kunstenaars van Squidsoup. De in stallatie is te beleven van 18 janua ri tot 2 maart in de Willem3. Be zoekers betreden een virtuele we reld en zijn omringd door licht, geluid en beweging. De pixels van een computerscherm zijn vervan gen door zwevende lichtpuntjes die telkens anders reageren. MAANDAG 13 JANUARI 2014 Vier jazzmuzikanten houden elkaar scherp door Mischa Beckers Anton Goudsmit, Harmen Fraanje, Rudi Mahall en Samuel Rohrer, dinsdag 14'januari, 't Schuttershof, Middelburg, 21.00 uur. Veel 50-plussers hebben regelmatig slaapproblemen. Het te lang gebruiken van een matras is hier een grote oorzaak van. Zonder dat u het weet, slaapt u misschien op een beo dat lichamelijke klachten veroorzaakt of versterkt. Dit veroorzaakt kramp in de kuiten en benen, stramme ledematen en vermoeidheid 's morgens bij het opstaan. Niet fit dus! Een goed bed kan uw leven veranderen. Wilt u een gratis Molenaar thuisadvies? Hoogwaardig 1-per- soons ledikant'Winda- mere' Verstelbare 1-persoons 28-lats elektrische lattenbodem Hoogwaardig 1-persoons comfortsehuim matras 'Adour' Bon voor gratis uitgebreide brochure over bedden Naam D''' Q Mevr'Ö Adres Postcode 490,- Best Eindhovenseweg 30 Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4 Roosendaal Oostplein 17a Wateringen Gravenzandseweg 28 Plaats Telefoon rpi Er i E-mail wk03_M1_pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Bel 0800 - 27 40 400 3 zones elektrisch verstelbaar Voor een betere nachtrust matras met 5 comfortzones Ideale instaphoogte RECENSIE WISHFUL SINGING door Jeanetté Vergouwen Submergence in de Willem3, Oranje straat 4 in Vlissingen. Donderdag tot en met zondag: 13.00 en 17.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 19