Verknipt Keuzegids: Reynaertcollege in Hulst heeft beste havo en vwo ZEELAND 15 commentaar sp 66 Wij hopen de komende week nog 66 Ik maak me niet zo heel druk, maar 66 Het is een grote troost dat Hai Student Scalda wint landelijke scriptieprijs I ^B| - verklaringen te krijgen van mensen ik ben wel heel blij dat ik geen Luong eruit was, maar hoe het nu die iets verdachts hebben gezien schade heb aan mijn bedrijf verder moet, weet ik even niet RECENTE BRANDEN iN ZiERiKZEE Zierikzee heeft een pro bleem. Een reeks brandstichtingen zorgt er voor onrust. Bewoners vragen zich af waar dit eindigt. Toevallig werd een brand afgelopen weekeinde niet levensbedreigend omdat iemand juist was verhuisd. Maar dit had heel anders kun nen uitpakken. Brandstichters hebben door gaans geen boodschap aan het gevaar dat ze veroorzaken of de angst die ze oproepen. Soms zijn het zelfs brandweerlui, dus mensen die juist goed we ten hoe ellendig de gevolgen van brand kunnen zijn. Hun fascinatie voor vuur is groter dan hun normbesef. Het is las tig om deze verknipte mensen te vinden. Een helder profiel van zo'n verdachte bestaat niet. Zo iemand kan vaak zelf niet zeggen waarom hij het doet. Zierikzeeënaren zullen elkaar de komende tijd goed in de ga ten moeten houden. Om elkaar te beschermen en om samen met de politie snel de dader of daders te vinden. TERNEUZEN - Marlies de Muijnk, vorig jaar afgestudeerd aan mbo-school Scalda, krijgt van de Maria Regina Scholten Stichting een penning en een geldbedrag van 500 euro voor haar scriptie. Ze studeerde af op 'het begelei den van liefdesrelaties tussen vol wassen mensen met een verstan delijke beperking'. Zij krijgt de penning op 4 april uitgereikt. Marlies volgde de opleiding voor medewerker maatschappelijke zorg (niveau 3) in het volwasse nenonderwijs en is nu bezig met de niveau 4-opleiding gehandicap tenzorg. Ze werd vrijdag in het zonnetje gezet op haar school. De Maria Regina Scholten Stich ting looft de prijs jaarlijks uit aan een student of pas afgestudeerde van een beroepsopleiding op het gebied van zorg voor mensen met een verstandelijke beperking. door Cornelleke Blok Uit de keuzegids blijkt dat de ha vo- en vwo-afdeling van het Rey naertcollege niet alleen in Zee land, maar ook landelijk bij de beste horen. De examencijfers zijn veel hoger dan gemiddeld. Leerlingen van het Reynaertcolle ge zijn daarnaast succesvol in de onder- en bovenbouw. Dat wil zeggen dat ze minder vaak blijven zitten en vaker opklimmen naar een hoger niveau. Het Pontes Pieter Zeeman in Zie rikzee heeft de beste vmbo ba sis-afdeling. Voor vmbo kader de len drie scholen de eerste plaats: Reynaertcollege, Pontes Pieter Zeeman en het Westerpoort Col lege in Tholen. Het Calvijn College s >ort in Zee land het best met vmbo gemengd/theoretisch: de locaties aan de Appelstraat in Krabbendij- ke, Middelburg en Goes staan bo venaan. Het Ostrea Lyceum in Goes scoort op drie afdelingen het minst in Zeeland: vmbo kader, vmbo gemengd/theoretisch en ha vo. Bij die laatste twee afdelingen zijn Ostrea-leerlingen minder suc cesvol in de onderbouw en halen ze bij het examen lagere cijfers dan gemiddeld. De Christelijke Scholengemeen schap Walcheren in Middelburg scoort voor vwo het slechtst. Voor vmbo basis staat het Westerpoort College onderaan. De scores zijn gebaseerd op gege vens over zittenblijvers, examen cijfers, het aantal gezakte leerlin gen en het aantal leerlingen dat af zakt naar een lager niveau. Ook zijn gegevens over personeel en organisatie meegewogen. Bij de beoordeling van de scholen telt de htergrond (bijvoorbeeld een leerachterstand) van leerlin gen ook mee. Daarnaast is geke ken naar het aantal leerlingen per leraar. Het Reynaertcollege werd afgelo pen week door Elsevier al bestem peld als beste school van Neder land. MAANDAG 13 JANUARI 2014 T;-: Asm I De ramen en deuren van het restaurant aan de Schuithaven zijn dichtgetimmerd na de brand, foto Ronald den Dekker Politiewoordvoerster Pierre-ine Mattheusens Ondernemer Fred Deurloo Horeca-ondernemer Albert Flikweert In Zierikzee hebben de afgelopen twee maanden negen branden ge woed. De meeste ervan zijn ver moedelijk aangestoken. 20 november 2013: container- brand op het Kerhof. 28 november 2013: een branden de stapel hout tegen een schuur tje aan de Zandweg in Zierikzee bezorgt de brandweer veel werk. Er werd gevreesd voor het naast gelegen dierenasiel. Dat bleef ge spaard, evenals een caravan in de schuur. 1 december 2013: brand in contai ner aan de Emil Sandströmweg. 3 december 2013: een container aan de Beddeweeg gaat in vlam men op. 7 december 2013: aan het Groene- weegje in Zierikzee worden pal lets in brand gestoken. Er was ook sprake van een brandhaard in een leegstaande loods waar voorheen het bedrijf IPZ zat gevestigd. De brandweer was de brandjes snel meester. Het pand stond wel vol rook. 8 december 2013: bij sportvereni ging MZC '11 aan de Lange Blok- weg breekt brand uit. Op meerde re plekken op het terrein zijn con tainers in brand gestoken. De scha de is aanzienlijk, al blijft de hoofd kantine gespaard. 6 januari 2014: een grote uitslaan de brand verwoest het vrijwilligers- verblijf van Natuurmonumenten. Van de woning van de voormalige boerderij aan de Levensstrijdweg, die net verbouwd was, is helemaal niets meer over. 11 januari 2014: in een landbouw- schuur aan de Hoeveweg woedt brand. Daarbij komt ook een klei ne hoeveelheid asbest vrij. De schuur liep bij de brand fikse scha de op. Een bijgebouwtje achter de schuur raakte ook beschadigd en die was voorzien van een asbest houdende dakplaat. 12 januari: in een restaurant aan Schuithaven breekt brand uit. Het restaurant raakt zwaar bescha digd. De brand is buiten aangesto ken, bij stoelen tegen de gevel. 3 s 2 MIDDELBURG - Het Reynaertcollege in Hulst is volgens de Keuzegids Middelbare Scholen, die vandaag verschijnt, de beste Zeeuwse school voor havo en vwo. Naast de keuzegids is ook een website geopend, waarop de scholen onderling makkelijk te vergelijken zijn. Kijk voor alle gegevens over de scho len op www.kiesjeschool.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 15