Marrea dood onverzekerde kankerpatiënt Ex-lijfwacht Bin Laden komt vrij é&m- www.marrea.nl BUITENLAND 7 een mooie, nieuwe industrie." Medbox levert verkoopautomaten voor medicijnen aan apotheken. Sinds het bedrijf heeft aangekon digd dat het zijn automaten wil aanpassen voor wietverkoop, is dat aandeel niet aan te slepen. Medbox zegt al meer dan 200 nieuwe orders te hebben voor zijn wietmachine. Ook AVTC bouwt dergelijke machines. De hype wordt gevoed door een reeks aan positieve berichten. Eerst waren er Colorado en Cali- fornië die de verkoop van mari huana legaliseerden. Afgelopen week maakte gouverneur Cuomo van New York bekend dat hij me dicinaal gebruik van wiet in zijn staat wil toestaan. „Marihuana kan helpen bij de pijnbestrijding en behandeling van kanker", zei Cuomo tijdens zijn nieuwjaarstoe spraak. „We starten een program ma waarin twintig ziekenhuizen marihuana gaan voorschrijven. We zullen de resultaten bijhou den en waarschijnlijk het pro gramma daarna uitbreiden." Amerikaanse beleggers lopen dus warm voor wiet. Wietblad High Times kondigde zelfs aan een be leggingsfonds te willen beginnen. Het moet HT Growth Fund gaan heten. High Times zoekt mini maal vijftig grote investeerders die ieder zeker twee miljoen wil len inleggen. opgelopen naar zeker twee mil joen, een vijfde van de bevolking. Grieken die werkloos worden, ver liezen na enkele maanden tot een jaar niet alleen hun uitkering, maar ook hun ziektekostenverze kering. De sociale klinieken kunnen niet alles. „We dekken veel specialis men, maar alleen in de eerste lijn", vertelt Kostas Kokossis, voor malig Grieks ambassadeur in on der meer Albanië en Ethiopië en nu vrijwilliger in een sociale kli niek in het centrum van Athene. „In een kwart van de gevallen is vervolgonderzoek nodig, bijvoor beeld laboratoriumtests of scans. Of moet de patiënt behandeld worden. En dan begint de Odys see." Langs ziekenhuizen, die een heel klein deel van hun budget en tijd gebruiken voor 'speciale geval len'. En langs bevriende artsen, met een klemmend beroep op hun solidariteit. De dood van de kankerpatiënt ves tigt nog eens de aandacht op de beroerde toestand van de Griekse gezondheidszorg. Veel Grieken wijten die aan de miljardenbezui nigingen die hun regering uit voert in ruil voor financiële nood- steun van de Europese Unie en het Internationaal Monetair Fonds. Doktoren in de staatszie- kenhuizen klagen op hun beurt over lange werkdagen en een enorme werkdruk, onder meer door het wegbezuinigen van on dersteunend personeel. Minister Georgiadis heeft inmid dels ontkend dat de overleden kankerpatiënt nergens terecht kon, en spreekt van 'politieke ex ploitatie' van zijn dood. WASHINGTON - Een Jemenitische ex-bodyguard van wijlen al-Qae- daleider Osama bin Laden mag de Amerikaanse basis Guantanamo Bay op Cuba na ruim 10 jaar verla ten. Dat is bepaald tijdens de eer ste van een serie hoorzittingen die de Amerikaans regering houdt om de sluiting van Guanta namo te versnellen. Mahmud Mujahid (33) zou een terreurtraining hebben gekregen in een geheim kamp in Afghanis tan. Volgens de Amerikaanse com- missie vormt hij echter geen ern stige bedreiging meer voor de vei ligheid van de Verenigde Staten. Het is nog niet bekend wanneer en waarheen de jemeniet wordt overgeplaatst. Mujahid zat sinds 2002 opgesloten in het detentie-, centrum, maar is nooit aange klaagd. Van de 155 personen die nog in Guantanamo Bay vastzit ten, kunnen er 77 het kamp verla ten, als een land hen wil opne men. Zeventig anderen zullen waarschijnlijk nog voor een hoor zitting worden opgeroepen, waar in wordt bepaald of zij ook voor vrijlating in aanmerking komen. Enkelen, zoals Khalid Sheikh Mo hammed, die wordt gezien als het brein achter de aanslagen van 11 september 2001 in Washington en New York, zijn aangeklaagd en mogen het kamp niet verlaten. Onlangs werden drie Oeigoerse Chinezen vrijgelaten en overge bracht naar Slowakije, dat had toe gezegd deze moslims op te ne men. IflHMrtSr Ja, wietaandelen bestaan echt. Ze zijn bijna allemaal minder dan een dollar waard en werden tot voor kort slechts verhandeld in de krochten van de Amerikaanse fi nanciële markten. Maar sinds de legalisering van marihuana in Co lorado ruiken beleggers kansen in deze zogenoemde potstocks. Zo verdubbelde de waarde van Medbox de afgelopen maand, schoot de koers van AVTC met 225 procent omhoog en liep die van Hemp zelfs met 400 procent op. Het aandeel GreenGro Techno logies steeg dit jaar met 1714 pro cent tot 80 dollarcent. De koers daalde gisteren naar circa 25 dol larcent. „De vraag naar marihuana is on verzadigbaar", zei bestuursvoorzit ter Bruce Perlowin van Hemp Inc. Hij zat ooit in de cel wegens drugssmokkel, maar wil nu met de productie van legale hennep vanuit Las Vegas de financiële we reld veroveren. „Er is een gekte ontstaan rond de geboorte van boek online of bel 0571 27 77 44 vraag ook onze gratis brochure aan! Veruit de beste in reisjes dichtbij ZATERDAG 11 JANUARI 2014 Noren miljonair In Griekenland zijn twee miljoen mensen niet verzekerd voor ziektekosten, een vijf de van de bevolking. door onze correspondent Mathijs Rotteveel Texel is een echte aanrader voor een paar dagen weg. Wist u dat de overtocht maar 20 minuten duurt? OpTexel kunt u lekker uitrusten, uit waaien en bijkomen van de dagelijkse beslommeringen. Geniet van het strand, de zee, de duinen, de bossen en de leuke dorpjes. Uw hotel ligt in de gezellige badplaats De Koog. Wilt u meer te weten komen over het eiland? Bezoek dan het Juttersmuseum Kaap Skil, een echte aanrader. Geniet van oprechte Texelse gastvrijheid. Hotel Greenside (4*) ligt aan de rand van de levendige badplaats De Koog opTexel. Hier kunt u lekker winkelen en daarna uitrusten op één van de vele terrasjes. In het hotel kunt u uitstekend dineren in restaurantWambinge. U zult versteld staan van het hoge culinaire niveau. Het hotel beschikt over 59 kamers. Uw kamer (36m2) beschikt over een afgescheiden woon- en slaapgedeelte, een eethoekje, televisie, radio, minibar, gratis draadloos internet en privé balkon of terras. In uw badkamer met ligbad, douche en toilet liggen heerlijke Rituals beautyproducten klaar. Boeken via www.marrea.nl/WEG402 NEW YORK - Na Colorado zijn meer Amerikaanse staten van plan om marihuana te legaliseren. Het zorg de voor grote koersstijgingen van enkele beursgenoteerde wietbedrij- ven. Arrangement: 2 x overnachting 2 x uitgebreidTexels ontbijt 1 x 3-gangen seizoensmenu (aankomstdag) 1 x een bittergarnituur in het Grand Café Boekje over Texelse produc ten 1 dag fietshuur of 1 x een j muntje voor het solarium Gebruik van sauna,Turks stoombad fitness Gratis parkeren en gebruik vanWifi 89,00 p.p. t/m 13feb. I 99,00 p.p. 14 feb. t/m 27 mrt. 109,00 p.p. 28 mrt. t/m 24 apr. 119,00 p.p, 25 apr. t/m 3 juli I I Prijs p.p. o.b.v. 2-persoons- kamer.Toeslag alteengebruik: 35,00 p.n.Toeslag op vrijdag en zaterdagnacht: 15,00 p.p.p.n. Lokale heffingen: 2,50 p.p.p.n. Reserverings- kosten: 9,95 per boeking. Geldig t/m 3 juli 2014, m.u.v. feestdagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 7