6 SPECTRUM Ze had altijd al aspira ties om te schrijven. Haar grote voorbeeld is Sylvia Witteman van de Volkskrant. „De sfeer die ze opte kent, de manier waar op ze dat doet. Ik begon zelf ook met het schrijven van columns en stuurde ze naar familieleden en vrienden. Stukjes vanuit de privésfeer. Over op groeiende pubers. Over de beslomme ringen van werk en er ook een huis houden op nahouden. Het gevolg wa ren positieve reacties en suggesties voor onderwerpen. Ik wilde er meer mee doen en volgde een cursus co lumns schrijven. Het bleek een leem te op te vullen. Al mijn hele werkza me leven ben ik in het recht bezig. Een prachtig, boeiend vak. Maar ik miste de creatieve kant van het le ven." De Maastrichtse officier van justitie Pascale Bruinen heeft sinds twee jaar haar eigen weblog Coolcolumns. „Vroe ger kon je je schrijfsels hooguit kwijt raken in een buurtkrant je. Internet is voor mij een modus om meer mensen te kunnen bereiken. Het was wel een hele stap om het net op te gaan met privézaken. Dat heeft natuurlijk ook met mijn werk te maken. Ik ben het uithangbord van een publieke func tie. Daarbij probeer je een beetje low profile te blijven. Dat bijt elkaar enigs zins. Ik moet wel eens afzien van wat scherpere stellingnames. Het maat schappelijke debat over de mogelijke vrijlating van Volkert van der G. bij voorbeeld. Dat komt dan héél dicht bij. Of het coffeeshopbeleid. Maar er blijven genoeg onderwerpen over." Bruinen bekwaamde zich in de tech niek van het bloggen. „Het mooie van bloggen is dat je heer en meester bent over hoe je het vormgeeft. Het voor deel is ook dat je niet gebonden bent aan een bepaalde lengte. Je bent je ei gen eindredacteur. Dat is prachtig. Ik nam me voor elke week een column te schrijven. Cruciaal is dat je de regel maat erin houdt, dat mensen erop kunnen vertrouwen dat ze elke vrij dag weer een nieuwe column kunnen lezen. Het gaat mij vooral om de toon. Een kwinkslag op z'n tijd. Zelfspot. Ik dacht dat mijn stukjes vooral vrou wen aanspraken. Wat mij verbaast, is dat ook mafinen de stukjes leuk vin den. Zelfs als het gaat om typische vrouwenonderwerpen als hoe je haar eruitziet als je gezwommen hebt." Er zijn grenzen aan de informatie die Bruinen geeft over haar privéleven. „Mijn man had er geen problemen mee dat ik privézaken naar buiten bracht. Hij figureert zelf ook in de co lumns. Maar ik realiseer me heel goed hoe het medium internet werkt en wat dat met mensen kan doen. Toch ga ik tamelijk ver in het weergeven van wat in mij omgaat. Het is mijn keuze me zo kwetsbaar op te stellen en schrijven over wat mensen echt raakt. Het is ook heel mooi om iets te- door Paul van Gageldonk Ik blog, jij blogt ggen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 58