Botsing in omroepenland 24 maanden 50% korting Samsung Galaxy Sill Mini twv €359,- GRATIS Jj p/mnd 4 BINNENLAND GRATIS O Man die peuter schopte blijft in de cel Onno-gate levert 'sorry van het jaar 2013' op Gedetineerde uit cel ontsnapt Vodafone Voordeel Web Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc Oldtimerbezitters proberen onder de wegenbelasting uit te komen. Tot de Verenigde Naties en de rechter aan toe. Koud gefuseerd kregen de om roepverenigingen donderdag te horen dat ze nóg meer moeten sa menwerken. Als het aan NPO- baas Henk Hagoort ligt, moeten zij ook hun inkomsten uit ver koop van formats in een grote pot stoppen. Dat geld moet worden herverdeeld, ongeacht welke om roep de centen binnenbrengt. Ha goort: „Het publiek kijkt niet al leen naar KRO- of VPRO-pro- gramma's. De kijker kan De we reld draait door én College Tour leuk vinden, maar dat die van an dere omroepen komen maakt hem niks uit." Dit is tegen het zere been van de omroepverenigingen. Natuurlijk weet de kijker wel dat hij bij Wie is de Mol1 naar een Avro-program- ma kijkt, bij De wereld draait door naar de Vara en bij 24 uur met naar de VPRO. Als door een wesp gestoken reage ren de omroepen ook op de sug gestie van de NPO om te stoppen met ledentellingen, die concurren tie te veel in hand zouden wer ken. Het geld voor ledenwerving kan ook beter naar het maken van programma's, aldus de NPO. Maar ledenaantallen geven een omroep bestaansrecht. Zonder duidelijke achterban staan de om roepen nagenoeg machteloos te genover de centralisatiedrang van de NPO. Logischerwijs verdedigen de NPO en de omroepverenigingen hun ei gen toko, maar uiteindelijk draait het om de vraag waar de kijker en luisteraar het meest mee zijn ge diend. Beide partijen beweren dat juist zij het beste voor hebben met hun publiek. Ze hebben een punt. Velen zijn in derdaad niet voor niks lid van een omroep. Zij zien de stempel van de omroep als een garantie voor kwaliteit, waarbij de inhoud aan sluit bij hun eigen overtuiging en interesses. Anderen maakt het niet uit welke omroep een pro gramma heeft gemaakt. Sterker nog, het valt ze niet eens op. Bij de radio kennen we het al: het onderscheidende karakter van de zender, niet de omroepen, is steeds relevanter. Op 3FM luister je naar de Coen en Sander Show, niet naar een programma van... ja wie eigenlijk? En voor wie het laatste nieuws wil horen, is er Ra dio 1. Voor klassiek moet je bij Ra dio 4 zijn, voor soul en jazz bij Ra dio 6. Lekker overzichtelijk. Ook op televisie is die beweging gaande. Begin dit jaar ging de pro grammering flink op de schop. Met DWDD op Nederland 1 wordt dat steeds meer de zender voor nieuws en achtergrond, Ne derland 2 biedt verdieping, Neder land 3 is er voor kinderen en jon geren. En waarom niet? Schakelt de kijker in op Nederland 1, de Tros of EénVandaag? RIJSWIJK Niet betaald voor vrijlating stel Jemen Voor de vrijlating van jour naliste Judith Spiegel en haar partner Boudewijn Be- rendsen, die vorig jaar wer den gegijzeld in Jemen, is geen losgeld betaald. Dat heeft het bureau Restment, dat zich inzette voor de vrij lating, laten weten. De Tele graaf meldde gisteren dat er een fors bedrag is betaald. De twee zaten een halfjaar vast. Acteur Van der Scheer overleden In zijn woning in Muider- berg is gisteren acteur Al- lard van der Scheer overle den. Hij was 85. Van der Scheer stond tientallen ja ren op de planken in toneel stukken en theaterproduc ties. Hij speelde in tv-series, zoals In de Vlaamsche Pot. Bij het grote publiek stond hij bekend als acteur in kluch ten. Tijdens een begeleid verlof is gistermiddag een gedeti neerde van jeugdgevangenis Den Hey-Acker in Breda ont vlucht. Volgens een Burger- netbericht is de gevangene gevlucht in een auto. Er was gisteren direct veel politie in de ruime omgeving op zoek naar de gevangene. In Den Hey-Acker zitten doorgaans veroordeelde jon gens tussen 12 en 24 jaar. Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant van €30",- voor k TOESTEL Kijk op de website voor meer gratis toestellen met identieke aanbiedingen. Voorvragen en meer informatie bel: 0900-0603 (€0,45 per gesprek) vodafone APELDOORN - „Vroeger was roest de grootste bedreiging van een oldtimer, tegenwoordig is dat de overheid", zegt voorzitter Bert de Boer van de belangenclub van old timereigenaren Fehac. Hij doelt op de nieuwe belastingmaatregel die januari is ingegaan. Auto's zijn niet langer vanaf hun dertig ste levensjaar vrijgesteld van mo torrijtuigenbelasting (tot 2012 van af hun 25e) maar vanaf hun veer tigste. De extra kosten voor de ei genaar kunnen oplopen tot gemid deld zo'n 1200 euro per jaar. „Mensen zijn echt gefrustreerd, ze voelen zich gepakt", zegt Ro- win Alblas van het bedrijf Agin in Rotterdam dat gasinstallaties inbouwt. Hij heeft de laatste we ken bij veertig oudere auto's de lpg-installatie weer verwijderd, omdat voor benzineauto's een ge matigd regime geldt. „Ik raad klan ten aan de hele boel te bewaren. Voor hetzelfde geld wordt over twee jaar alles weer anders." De vrijstelling van wegenbelas ting is ooit ingevoerd om hobbyis ten niet te veel op kosten te jagen. Maar steeds vaker kochten men sen een jonge oldtimer om goed koop veel kilometers te kunnen rijden. Ook geliefd was de om bouw van benzine naar lpg. Auto- gas is goedkoop en de bijbehoren de extra hoge belasting hoefden ze immers niet te betalen. Met verscherping van de vrijstel ling wil staatssecretaris Weekers (WD, financiën) mensen niet lan ger verleiden veel kilometers te maken in een oude, vervuilende auto. „Maar het zijn juist de hob byisten die weinig kilometers rij den die nu de schone lpg-installa- tie verwijderen en weer op benzi ne gaan rijden", aldus Alblas. Bert de Boer van Fehac schat dat nog geen 10 procent van de klas- AMERSFOORT - Een 30-jarige Amersfoorter die dinsdag een 3-ja- rig jongetje zomaar in het gezicht schopte, blijft voorlopig in de cel zitten. De onderzoeksrechter be paalde vrijdag dat de verwarde man psychiatrisch onderzocht moet worden. De man heeft be kend dat hij uithaalde naar de peu ter. De politie nam de zaak hoog op en hield woensdag en donderdag een passantenonderzoek in de Amersfoortse straat waar het inci dent gebeurde. Bij het onderzoek donderdag liepen agenten de Amersfoorter toevallig tegen het lijf. Hij is direct gearresteerd. siekers voor zakelijk verkeer wordt gebruikt. „De hobbyisten zijn nu de dupe." De Boer denkt niet dat veel mensen nu stoppen met hun liefhebberij. „Maar het wordt zo een elitaire hobby. De meesten bezitten meerdere klas siekers. Op eentje na zullen ze die schorsen voor de belasting. Daar door levert de maatregel minder op dan begroot." Volgens stichting Autobelangen getuigt de maatregel van een on betrouwbare overheid. Eigenaren van een auto die 25 jaar werd, heb- UTRECHT - De excuses van Onno Hoes hebben het afgelopen jaar de meeste reuring op sociale media veroorzaakt. Hoes, de burgemees ter van Maastricht die vreemd ging met een jongeman in een ho tel, staat op nummer één van de 'Sorrylijst 2013' van adviesbureau de Reputatiegroep. De lijst van 25 mea culpa's wordt gedomineerd door excuses in de rechtszaal. Jan sen Steur, Badr Hari, de Eindho- vense kopschoppers: het is slechts een greep uit de verdachten die in het afgelopen jaar excuses aanbo den. Hoes' escapade scoort hoog vanwege zijn huwelijk met roddel goeroe Albert Verlinde. ANALYSE PUBLIEKE OMROEP door Freke Remmers De overkoepelende Nederlandse Publieke Omroep en de omroepver enigingen ruziën over de toekomst van het bestel. Stelt de publieke omroep de zender of de omroep centraal? MUIDERBERG BREDA Oude auto's €15 - T. tij .u; MIN SMS INTERNET VAN ACTIE 60 40 200 MB €30,- €15,- 120 80 200 MB €35?- €17,50 180 120 300 MB €40;- €20,- 240 180 400 MB €45;- €22,50 Kijk op de website ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen ai vanaf 15,- en altijd in combinatie met een toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractöuur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30,-. Zolang de voorraad strekt. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden. door Niek Opten Veel mensen genieten van klassie ke auto's, zoals hier tijdens de Ge- leense Oldtimer Parade in 2012. Omdat eigenaren voor hun oldti mers nu ook wegenbelasting moe ten betalen, dreigt hun hobby eli tair te worden, zegt belangenclub Fehac. foto Roger Dohmen/HH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 4