Jakobsen houdt prof Boerekamps van zege af Ontdek IJsland Reynaert College heeft snelste atleten mg 44 SPORT Belgen De Witte en Pottie doen vandaag mee bij hoofdklasser in oefenduel met Sint-Gillis- Waas. BOEK NU HOEK - Zaterdag-hoofdklasser Hoek gebruikt de oefenwedstrijd van vandaag tegen Sint-Gillis- Waas om twee aanvallers te tes ten. De Belgen Aaron de Witte en Gilles Pottie trainden afgelopen week mee bij de Zeeuws-Vlaamse ploeg, die na het vertrek van drie spelers nog graag één aanvaller aan de selectie toe wil voegen. Hoek, de koploper in de hoofdklas se B, hervat de competitie volgen de week zaterdag met een thuis wedstrijd tegen Oranje Wit. Omdat Kenny Verhoene in de tweede seizoenshelft geen beroep meer kan doen op Regilio Pinas (Lochristi), Rustem Sen (Lovende- gem) en Jonatan Salmeron (onbe kend) wil de trainer zijn spelers groep graag aanvullen. De komst van Mateusz Kuzmicki (Club Brug ge) is zeker en afgelopen week trainden ook de twee aanvallers mee. „Ze kunnen allebei aan de linkerkant uit de voeten", aldus Verhoene, die al sinds woensdag ziek is. „De training van donder dag heb ik moeten laten schieten, maar ik hoop er zaterdag wel weer te kunnen zijn." De Witte woonde tot voor kort op Tenerife, maar is vanwege privé- omstandigheden teruggekeerd naar Zelzate. Pottie speelde al voor onder meer Torhout en KSK Ron- se. De selectie van Hoek verbleef afge lopen week vier dagen in Barcelo na, waar ook de wedstrijd tegen El- che werd bezocht. Maandag keer den de spelers en staf terug, dins dag en donderdag werd getraind. Vandaag (om 14.30 uur) volgt de eerste wedstrijd van 2014, thuis te gen Sint-Gillis-Waas. Bij die club nam Verhoene eind oktober 2012 ontslag om de overstap naar Hoek te kunnen maken. Sint-Gil lis-Waas promoveerde dat seizoen naar de vierde klasse nationaal, waarin het nu voorlaatste staat. Snel, sneller, snelst. Dat was Ja kobsen in de spannende barrage van het klassiek parcours Z. Ar nold Boerekamps stak met de hengst SLI Byron met een foutlo ze rit in de tijd van 29,72 secon den al meteen de lont in het kruit vat. Een tijd die voor de prof uit Milheese voldoende leek voor de overwinning. Jakobsen stak daar echter een stokje voor. Met de dood of de gladiolen ging de Arne- muidse met Lupicor-zoon Cupi dor van start. Het werden de gla diolen. De combinatie was zes honderdste van een seconde snel ler. Als laatste starter haalde Boe- rekams met zijn tweede troef SLI Caskmaker nog alles uit de kast, maar hij moest met zijn tijd van 29,83 genoegen nemen met de der de stek. In het ZZ werd de overwinning een prooi voor Dennis Schale- kamp uit Dordrecht met Amndia- mo-zoon Riwals Valentino. Den nis Evertse uit Baarlo stuurde op een steenworp van zijn geboorte huis de vosruin Balando naar de tweede plaats. e luxe busreizen 'onderbaarlijk IJsland Bastiaansen zevende bij World Rookie Snowboarder Erik Bastiaansen is gisteren in Italië verrassend zevende geworden op de finale dag van het World Rookie toer nooi. De vijftienjarige Terneu- zenaar had zich donderdag als twaalfde geplaats. In de finale slopestyle haalde Bastiaansen 67,3 punten. Na de drie runs bleek dat voldoende voor de ze vende plaats. Bastiaansen was de jongste rijder in die finale. Roadhouse Blues na zege weer aan kop De poolbiljarters van Road house Blues namen De Ro mein uit Tilburg met 5-1 de maat. Hierdoor zijn de Mid delburgers weer koploper in de regionale eerste klasse. Zij hebben drie punten voor sprong en nog een wedstrijd tegoed. Opvallend is dat Martien Neu mann na dertien wedstrijden nog altijd ongeslagen is. Oud-sportjournalist Verhage overleden Oud-sportverslaggever Peter Verhage (82) is zondag overle den. Hij werkte in de jaren ze ventig en tachtig op de PZC-re- dactie. Daar kwam een eind aan toen hij in 1984 werd ge troffen door een beroerte, waar door zijn gezichtsvermogen werd aangetast. Verhage ver huisde naar Duitsland, maar kwam nog vaak naar Zeeland waar hij veel contacten had. Hoek test aanvallers door Barry van der Hooft zie ook het hardloopblog: pzc.nl/kustmarathon jprfWSï W" jgfc i - GOES - Met een grote beker onder de arm keerden de middelbare scholieren van het Reynaert College gisteren terug naar Hulst. Leerlingen van de school waren de sterkste tijdens de Indoortrail in de Zeelandhallen in Goes en moch ten de Scholierenbeker mee naar huis nemen. Er deden ruim zevenhonderd jongeren in de leeftijd van dertien tot zeventien jaar mee. De tweede plek was voor het Ostrea Lyceum uit Goes. Eerder op de dag gaf de Goese wethouder Jo-Annes de Bat het startschot voor het tweedaagse evenement, dat begon met een wedstrijd voor Special Heroes (minder valide sporters). Een enkeling van hen dacht een kortere weg tussen de kerstbomen door te weten, tot hilari teit van het publiek, 's Avonds was er nog een Ladiestrail. Vandaag is er een trail voor atleten en een mountainbiketrail. foto Mechteld Jansen BUSREIS-KORTING alleen zondag 12januari - V U bezoekt o.a.: Faeröer Eilanden, Vatnajökull, Nationaal Park Skaftafell, Gouden Cirkel, Reykjavik, Lavawatervallen, Myvatn meer. Het land van de Vikingen en de eeuwenoude sagen is een fascinerende bestemming wanneer u van natuur én avontuur houdt. Deze rustige rondreis wordt gekenmerkt door onvergetelijke natuurmomenten en magnifieke natuurkrachten. Geniet van de unieke overtocht aan boord van het Smyril Line-cruiseschip via de Faeröer Eilanden, een belevenis op zich. Inbegrepen: Vervoer per luxe Comfort Class touringcar - Nederlandstalige reisbegeleiding - Alle overtochten met Smyril Line, overnachting 2p binnenhut met douche toilet o.b.v. logies en ontbijt -10 overnachtingen, 2p kamer met bad/ douche toilet - Halfpension - Entree 3 musea - Excursies exclusief entreegelden - Koffie, gebak en koffietafel Vertrek: 30 mei en DRAAI uw EXTRA KORTING tijdens de GRATIS informatiemiddag zondag 12 januari a.s. Haveneind 2, Zevenbergen, 12.00 tot 16.00 uur. UITSLAGEN Biljarten Driebanden groot, 's Lands Weivaren 2-Ja- cobs Mannenmode 1 2-6: Wim Walraven-Mar tin Sturm 30-18, 73; André Schouwenaar-Gil- les Sturm 9-25, 24; Peter Smulder-Marco Kooi man 9-25, 40; Wytske van Huizen-Rob Jacobs 14-20, 60. Driebanden klein. Grand Prix ZVB. Poule Cl. Cor van Boven (22)-Robert Vink (30) 18-30, 58; Aart Vasseur (27)-Sjakie van de We- ge (25) 21-25, 55; Vink (30)-Van de Wege (25) 25-25, 45. Poule C2. Frank Wiskerke (27)-Wim van Brink (25) 27-12, 60; Rob Claer- houdt (35)-Carel van Meelen (30) 35-29, 64; Wiskerke (27)-Claerhoudt (35) 27-20, 48. Wis kerke en Van de Wege naar derde ronde. PAARDENSPORT jumping Indoor Nieuwland. Paarden ZZ klas siek: 1. Dennis Schaleklamp, Riwals Valentino (Dordrecht) 0/0/30.18; 2. Denis Evertse, Balan- do (Baarlo) 0/0/31.48; 3. Dave Maarden, Bravo wat een Liefhebber (Wellerlooi) 0/0/32.14. Z klassiek: 1Yvonne Jakobsen, Cupidor (Ar- nemuiden) 0/0/29.66; 2. Arnold Boerekamps, SLI Byron (Milheese) 0/0/29.72; 3. Arnold Boe rekamps, SLI Cashmaker, 0/0/2983, M klassiek: 1. Jack Ansems, Darona (Goirle) 0/0/28.41; 2. Nick van der Graaf, Cattepult SA (Rotterdam) 0/0/28.54; 3. Roger Linssen, Diva (Sevenum) 0/0/29.41 L klassiek: 1. Jack Ansems, Exploit Go, 0/0/27.24; 2. Joris van Helmond, Capella (As ten) 0/0/29.58; 3. Maikel van Mierlo, Earley (Goirle) 0/0/29,80. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Yvonne Jakobsen zorgde gisteren in de ze vende editie van Jumping Indoor Nieuwland in het ruitersportcen trum De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland voor het eerste Zeeuws succes. De amazone uit Arnemui- den was met de ruin Cupidor in de klasse Z de beste. U| 17-daagse rondreis IJsland en Faeröer t WWW. '.pelikaanreizen.nl/busreizen of bel: 38' 735 - 5 25 LIVIGNO MIDDELBURG MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 44