Kees Verkerke is voorzitter in drie takken van sport ii Vrijwilligers liggen niet voor 't oprapen. En dan is het in een stad ook nog een stuk moeilijker. SPORT 43 Van het een kwam het ander." Kees Verker ke heeft niet meteen een verklaring paraat waarom hij voorzit ter is van liefst drie Zeeuwse sportverenigingen. De Schouwe- naar heeft de leiding bij gymnas tiekvereniging Delta Sport, het Zierikzeese zaalvoetbalbolwerk Ziezavo en korfbalclub All Ready. „Bij alle drie heb ik een sterk be stuur om me heen, want ik kan het niet alleen. Maar ik trek wel graag aan de touwtjes en loop niet weg voor m'n verantwoorde lijkheid." Verkerke rekent voor dat hij zo'n tien tot twaalf uur per week kwijt is aan z'n voorzitterstaken. Maar niet veel later blijkt tijdens het ge sprek dat het misschien toch wel iets meer is. „O ja, ik ben ook nog bondsraadslid van de KNGU (Ko ninklijke Nederlandse Gymnas tiek Unie). Ik ben een vraagbaak voor het hele turngebeuren in Zeeland. Eigenlijk ben ik elke dag wel met één van de drie clubs be zig." Maar wordt het hem dan nooit eens te veel? „Ik heb een groot voordeel: ik heb een eigen zaak. Daardoor kan ik zelf m'n tijd inde len. Ik hoef niet elke keer aan een baas te vragen of ik even wat mag regelen." Onlangs legde Verkerke nog wel een taak neer. „Want ik was ook nog voorzitter van de werkgroep sportverkiezing Schouwen-Duive- land, maar daar ben ik mee ge stopt." In zijn werkzaamheden voor gymnastiekvereniging Delta Sport steekt Verkerke de meeste tijd. „Daar ben ik wel elke dag mee bezig. We hebben driehon derd leden en 25 trainers. Ik sla nooit een vergadering over. M'n kinderen gingen turnen, dus zo ben ik daar terechtgekomen. Bij All Ready zit ik door m'n vrouw. Die korfbalde en de club zat in de problemen. Ik was het thuis ver plicht om er in te stappen", zegt Verkerke lachend. „Er staat veel te gebeuren bij de club, want we worden een omnivereniging en gaan naar een nieuw sportpark. Er zal ook een nieuwe naam wor den gekozen. Of ik voorzitter word? Ik sta daar niet afwijzend tegenover. Ik ben vorig jaar nog voor drie jaar herkozen. We heb ben een bepaald doel voor ogen en dan wil je daar het liefst mee doorgaan." En dan is er ook nog de Ziezavo, de zaalvoetbalvereniging van Schouwen-Duiveland. „Met m'n bedrijf had ik een team in de com petitie. Op een gegeven moment ging het steeds slechter met het Schouwse zaalvoetbal. Ik begon een keer als avondvoorzitter, maar al snel kwam de vraag of ik definitief voorzitter wilde wor den. Ik zei 'ja' en inmiddels staat het zaalvoetbal hier weer op de kaart. Het loopt als een trein. We hebben 250 leden. Ik ben een ech te verbindingsman en wil men sen bij elkaar brengen, vandaar dat ik het met plezier doe. Ik heb drie petten op, maar kan het goed scheiden van elkaar. En als je goe de mensen om je heen hebt, is het voor een voorzitter ook een stuk makkelijker", zegt Verkerke, die ook nog dertig jaar trainer is geweest bij atletiekvereniging Delta Sport. Ondanks al zijn activiteiten zit Verkerke nog vol energie. „Hier zit een heel blije voorzitter, want de turners krijgen een nieuwe turnhal en de korfballers verhui zen ook naar een nieuwe sportac commodatie. Wat wil je nog meer? Ik ben 62, maar heb nog grote plannen. In alledrie de tak ken van sport." 2000 SPORTCLUBS -mmmm middels druk aan het zoeken naar een oplossing. „Er is een commissie opge start die binnenkort met een nieuw da gelijks bestuur hoopt te komen", zegt Jan Steenbakkers. „Er zijn al kandida ten." Steenbakkers hoopt dat er snel een nieuw bestuur staat. „Maar de vrijwilli gers liggen niet voor het oprapen. En dan is het in een stad ook nog een stuk moeilijker. In een dorp is vaak maar één vereniging. Dan is de keus niet moeilijk. Daarbij komt dat daar ook een veel groter saamhorigheidsgevoel is. In de stad is er keuze tussen meerde re verenigingen en gaat men makkelij ker van de ene club naar de andere." Het gebrek aan kader is niet alleen een voetbalprobleem. Ook in andere spor ten kost het soms moeite om de vitale functies in te vullen. Op Schouwen- Duiveland vervult Kees Verkerke de taak van voorzitter zelfs bij drie vereni gingen. De tijd dat het vechten is om uithangbord van de club te mogen zijn, is geweest. enigingsmanager rondloopt. Dat had je vroeger niet. Wij proberen op lokaal niveau oplossingen te zoeken en bie den cursussen aan waarin duidelijk wordt wat je als bestuur allemaal moet doen. Maar daar wordt wel te weinig een beroep op gedaan, denk ik. We ma ken regelmatig een rondje door de pro vincie met de vraag waar behoefte aan is." Bij voetbalclub Walcheren zijn ze in- ZATERDAG 11 JANUARI 2014 of besmette functie? door Maurice Steketee Kees Verkerke in zijn winkel. Zeeland telt zo'n tweeduizend sportclubs. Ze zijn er in allerlei soorten en maten. Zo'n 1250 clubs zijn aangesloten bij de landelijke sportkoepel NOCNSF. Voetbalclubs zijn overduidelijk in de meerderheid. Op dit moment heeft onze provincie er negentig. Dat zijn er de laatste jaren wel minder geworden door fusies. Het recentste voorbeeld daarvan is het samengaan van AZW en Axel. Zij vormen nu FC Axel. Eerder smol ten Mevo en Zierikzee samen tot MZC'11. Nieuwe voetbalclubs worden maar heel af en toe opgericht. Het be kendste voorbeeld is MZVC in Middelburg, dat in 2000 haar de buut maakte in het voetbal. Jan Steenbakkers van SV Walcheren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43