Hoondert beleeft Drie doden tijdens slechste dag ooit vijfde rit Dakar Rally SPORT 41 holpen ons spel te verbeteren en Robin is fijn om mee te werken. Lange tijd kon ik niet trainen op de manier die ik wilde, maar ik heb het gevoel dat ik mijn achter stand op de topspelers weer heb goedgemaakt. Ik heb hoge ver wachtingen voor het begin van het jaar, waarin ik mik op vijf ti tels." Ondanks de sportieve en ook fy sieke malaise weigert Federer te spreken van een verloren jaar. „Ge blesseerd zijn is natuurlijk niet prettig. Maar ergens was het ook wel een interessante ervaring om te zien hoe verschillende mensen reageerden en ik door sommigen plotseling fel werd bekritiseerd." Diezelfde criticasters reageerden ongetwijfeld verbaasd toen Fede rer, wiens vrouw Mirka in ver wachting is van hun derde kind, via zijn Twitterpagina bekend maakte te gaan samenwerken met de Zweed Stefan Edberg. „Hij was altijd mijn jeugdidool", verklaarde Federer de keuze. „Ik kwam met het idee dat hij een aantal weken per jaar iets voor me kan beteke nen. Een stuk of tien, misschien twaalf weken. Het kan iets nieuws en verfrissends zijn. Hij is een le gende en ik kijk echt tegen hem op. Alles wat hij zal zeggen, zal veel voor mij en mijn team beteke nen." „Maar ik zie hem niet als mijn coach", zei de huidige nummer zes van de wereld. „Meer als een bron van inspiratie. Een legende die mijn team versterkt, om te dis cussiëren over tennis. Ik ben erg benieuwd naar zijn visie." Algemeen wordt aangenomen dat de samenwerking met de 47-jari- ge Edberg, die furore maakte met offensief tennis, zal leiden tot een aanvallendere speelstijl. Die ver wachting wordt kracht bijgezet door de materiaalwissel die Fede rer doorvoerde. Een nieuw en gro ter racketframe moet leiden tot meer power. Tegen zijn rivalise rende twintigers, met name Rafael Nadal en Novak Djokovic, moest Roger Federer namelijk con stateren dat hij in de langere sla genwisselingen tekortschoot. „Ik heb het hele pre-season met het nieuwe racket getraind en het voelt als een verbetering. Of ik nu ook aanvallender ga tennissen, op de steeds trager wordende banen? Dat zal blijken. Ik hoop in ieder ge val niet dat Edberg me verlaat als ik besluit geen serve and volley te spelen." Trucker Hoondert, inwoner van Hoedekenskerke, had tijdens de wedstrijd voortdurend last van maagkrampen en diarree. „Ik heb wel twintig keer naast de vracht auto gezeten. Daar word je zo slap van, dat het niet meer verant woord was om te rijden", vertelde hij na aankomst. Vandaar dat hij het stuur van de DAF had overge geven aan monteur Jacco op 't Hof. De omstandigheden in de vijfde etappe waren daarbij ook niet in het voordeel van de Bevelander. Een groot deel van het parkoers voerde door mul zand en het was bloedheet. De vrachtwagen van Hoondert be reikte uiteindelijk diep in de nacht het bivak, als 41e. Enigszins opgelapt kon de trucker gisteren aan de korte, zesde etappe naar Salta beginnen. Na 158 kilometer kwam de hij als 39e aan. Hij staat nu 34e in het algemeen klasse ment, terwijl er nog 43 equipes in de race zijn. Palante (bijna 51) werd gistermor gen pas gevonden door een 'be zemwagen', die de etappe nareed. Zijn lichaam werd aangetroffen bij kilometerpunt 143. De organisatie liet weten geen en kel waarschuwingssignaal van Pal ante te hebben ontvangen. De er varen coureur was nog wel gezien op een plek waar water werd uitge deeld. Het Openbaar Ministerie van Belén, in de provincie Cata- marca, stelt een onderzoek in naar de doodsoorzaak en de omstandig heden onderweg. De etappe was zo gevaarlijk dat werd besloten alleen de trucks en de auto's aan het tweede gedeelte te laten beginnen. Veel motorrij ders kwamen op het eerste traject ten val en raakten gewond of ver dwaalden en strandden. Ook nog twee Argentijnse journa listen verongelukten tijdens de vijfde etappe. De twee mannen van 51 en negentien jaar vlogen met hun auto uit de bocht en stort ten van een helling. Groene Ster wint bij afscheid Bouzambou Said Bouzambou heeft gis teravond bij Groene Ster af scheid genomen met een overwinning. De naar het Belgische Gelko Hasselt ver trekkende zag de Vlissingse zaalvoetbalploeg LZV Kuy- pers met 5-4 verslaan. André Siereveld opende de score. Khalid El Hattach maakte de 2-2 en Said Bou zambou was verantwoorde lijk voor de 3-3- Na de 3-4 zorgden Len Eversdijk en Hoessein Bouzambou voor de zege. Luiten aan kop dankzij albatross Joost Luiten heeft zich giste ren tijdens de tweede ronde van de Volvo Golf Cham pions in Durban aan de kop van het klassement gemeld. De 28-jarige Bleiswijker ging rond in 67 slagen, mede dankzij een zeldzame alba tross (3 onder par) op de tiende hole. Hij belandde op een score van 137 slagen, evenveel als de Engelsman Tommy Fleetwood en de Zuid-Afrikaan Louis Oost huizen. Snowboardster Dekker naar Sotsji Snowboardster Michelle Dekker heeft zich gisteren in Bad Gastein bij de wereld bekerwedstrijd parallelsla lom gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Sotsji. Het zeventienjarige talent uit Zoetermeer plaatste zich als vijfde voor de finaleron de en voldeed hier mee aan de kwalificatie-eis van NOCNSF. De sportkoepel moet haar plaatsing voor de Spelen nog wel officieel goedkeuren. Ernstig hoofdletsel Morgenstern Thomas Morgenstern (27) is gisteren tijdens de training in Bad Mitterndorf zwaar ge crasht. De Oostenrijkse ski springer liep ernstige ver wondingen op aan het hoofd en kneusde een long. Hij werd met spoed naar een ziekenhuis in Salzburg gebracht, waar hij ten min ste 72 uur op de afdeling in tensieve zorg ter observatie moet blijven. Volgens de Oostenrijkse ski- bond is Morgenstern bij ken nis en buiten levensgevaar. De Bruijn maakt duel in één beurt uit In de tweede ronde van het NK bandstoten kwam Jean Paul de Bruijn tot een zeer bijzondere prestatie. Hij ver sloeg Michel van Silfhout in één beurt, 100-16. Het was de vierde keer op een NK dat hij dit presteerde in partijen waar naar 100 punten wordt gespeeld. ZATERDAG 11 JANUARI 2014 8 Roger Federer wil in 2014 weer vol de strijd aangaan met Rafael Nadal en Novak Djokovic. foto Hollandse Hoogte TUCUMAN - Rallyrijder Adwin Hoon dert beleefde woensdag naar eigen zeggen de slechtste dag van zijn le ven. In de vijfde etappe van de Da kar Rally zag hij meer af dan ooit. Pas ver na middernacht bereikte hij de bivak in Tucuman. SALTA - De Dakar Rally 2014 heeft een dodelijk slachtoffer geëist. De Belgische mptorrijder Erik Palante, die op een Honda al voor de elfde keer meedeed aan de Zuid- Ameri kaanse woestijnrace, verongelukte donderdag tijdens de vijfde etappe. VLISSINGEN DURBAN BAD GASTEIN BAD MITTERNDORF ROSMALEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41